Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért öli meg néha ilyen...

Miért öli meg néha ilyen kegyetlenül Isten a híveit? (Tovább. )

Figyelt kérdés

[link]


Most olvastam, hát mit mondjak. Ilyenkor azért okkal meginog az ember hite a jóságos Istenben.


2011. dec. 19. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Juj, ez tényleg durva. És nem is nagyon tudok erre mit mondani. Én úgy gondolom, hogy Isten nem hagyta magára az embert, de felállított bizonyos törvényszerűségeket, amik által hagyja, hogy a természet maga irányítson, ha érted mire gondolok. Ennél fogva van az, hogy egyes esetekben - sajnos itt is - nem mind1 megy úgy, ahogy elvárnánk.
2011. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Nem lehet az, hogy megmondta az Úr:


"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják."


Leborul egy fakereszt előtt, a papban bízva, hogy elveszi a bűnét, közbenjárva érte, majd szapulod, hogy miért tett ilyet? Szerintem bízzuk rá. Az élet urát miért kritizálod? Csak jobban tudja, nem? Vagy te idősebb, tapasztaltabb vagy nála? :)


Hogy inoghat meg, ami nincs?


"Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek."


Üdv: L

2011. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én kérek bocsánatot, kiment a fejemből, hogy a reformáció óta a katolikusok pokolra valóak.
2011. dec. 19. 22:00
 4/15 eric_one ***** válasza:
100%
:-DDDDDDDD
2011. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Tudod megtérésem előtt nekem is gondot okoztak az ehhez hasonló, sőt ennél sokkal durvább események. Mikor megtértem, megkérdeztem Istentől /letérdeltem, összekulcsoltam a kezem, becsuktam a szemem, és hangosan imádkoztam/ miért engedte meg, hogy 1944-ben 400.000 magyar zsidót Auschwitz poklába vigyenek. /apai nagymamám zsidó lány volt/ Mondom Isten válaszát: Nem az a tragédia, ha egy ember meghal, hanem az, ha a lelke elkárhozik. Ezt az én hitem Isten kezéből el tudja fogadni. De egyetlen pillanatig sem csodálkozom azon, hogy egy ateista, /mivel nem ismeri személyesen Istent/ nem tudja ezt elfogadni, lévén neki ezen a földi életen kívül nincs semmije. Ha ezt elvesztette, mindent elvesztett.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2011. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Nyolcszor elvetélt (nyolc kereszteletlen csecsemő), de még mindig a vágyainak engedelmeskedett az Úr akaratával szemben - erre ő taktikát váltott. Lehet, hogy egy még nagyobb rossztól mentette meg, ezt nem tudjuk meg.


De lehet, hogy csak egy fatális balszerencse történt.

2011. dec. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nyolc kereszteletlen csecsemő? Te meghibbantál? Mit számít a keresztség, az csak egy rituálé, az ember lelke megtéréskor változik meg.

Nem az anya vesztette el az életét, hanem a baba az anyját, ez itt a tragédia. ÉS hogy a vágyainak engedelmeskedett? Mégis csak házasságban élt, nem tudtam hogy egy gyerek akkora luxus.


Tudtommal a keresztény felfogásban nem létezik a szerencse fogalma, mindent Isten rendel el, életet, halált, mindent. Tévednék? Vagy Isten csak a jó dolgokért felelős, ha meg baj van, akkor nem?


5ös válaszolótól kérdem, hogy Isten hangját hogy hallotta meg? Vagy csak imádkozás közben rájöttél erre a gondolat menetre?

2011. dec. 20. 00:27
 8/15 mustafa33 ***** válasza:
49%
Isten kedvenc sportja. Olvasd el Jób könyvét. Az is arról szól, hogy Isten fogadott a sátánal és Jóbbal játszodtak. Anyerésük érdekében elpusztították az egész családját és szolgáit csládostól, meg állatait. Az ártatlan áldozataik száma több száz. Végül Isten győz és megjutalmazza Jóbot új családal, szolgákkal, jószágal. De az elpusztított áldozatokra tojik magasról.
2011. dec. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jóságos Isten nem azért jóságos, mert segít a bajban. Aki ezért hisz, az előbb-utóbb csalódni fog.


Számomra ami ezt legjobban mutatja, az Jézus imája a megfeszítés előtt:

"Atyám, ha lehetséges, vedd el tőlem ezt a keserű kelyhet. De ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem ahogyan Te." (nem pontosan idéztem.)


Láthatjuk, ő is imádkozott sorsa jobbra fordulásáért, a szenvedés elkerüléséért. DE! Elfogadta Atyja akaratát, bármit is tartogat számára.


Nem azért kell hinni, mert akkor Isten jobbra fordítja a sorsunk. Hanem hogy által megértsük azt Isten akaratát velünk. Hogy megtanuljuk megérteni és elfogadni azt, ami velünk történik. Mert ha nem tudjuk elfogadni a szükségszerűt, akkor saját indulatunk, saját vágyunk fog minket kínozni. Ez nem jelenti azt, hogy nem kell kérnünk Istent. Mikor Istent kérjük, a belé vetett reményünket fejezzük ki.


Persze csak szerintem.

2011. dec. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Nyolc kereszteletlen csecsemő? Te meghibbantál? Mit számít a keresztség, az csak egy rituálé, az ember lelke megtéréskor változik meg.

Nem az anya vesztette el az életét, hanem a baba az anyját, ez itt a tragédia. ÉS hogy a vágyainak engedelmeskedett? Mégis csak házasságban élt, nem tudtam hogy egy gyerek akkora luxus."


Próbálkoztam egy lehetséges magyarázattal. A keresztség szerintem sem számít, csak ha ezt így jelentem ki egy másik kérdésnél, akkor érdekes módon azért kapok ellenvetést - köszönöm a "meghibbantál"-t (tényleg).


Hogy Istennek mik a tervei - ezt nem lehet tudni. Az anya elvesztette az életét - egy ember fiatalon meghalt - ez önmagában is tragédia, ha az az egy gyermeke nem születik meg, akkor is az lenne - a férjéről nem is beszélve, akinek így most van egy lelki támasza (sovány vigasz, de mégis csak valami).


Nem a luxusra gondoltam, hanem arra, hogy nem mindenkinek az a rendeltetése, amit a pillanatnyi vágyai diktálnak. Lehetséges (azaz korántsem biztos), hogy neki valamiért nem volt szabad ennek a vágyának élnie - talán rabjává vált volna. Ez kegyetlenül hangzik, de attól még lehet, hogy egy súlyosabb következménytől lett megkímélve.

2011. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!