Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nálunk miért a Jézuska hozza...

Nálunk miért a Jézuska hozza karácsonror az ajándékot a Mikulás helyett? Ennyit ér a magyar szekularizmus? És miért nem lehet a gyereknek elmondani az igazságot?

Figyelt kérdés

Sokszor ateista és vallásellenes (!!!) családokba is a kis Jézus jön. Sok más helyen pedig a Télapót ünneplik, még a sokkal vallásosabb USÁ-ban is. Elhiszem, hogy volt egy csúnya vallásellenes vöröscsillagos rendszerünk majdnem 50 éven keresztül, de egy olyan családban ahol röhögnek az imádkozókon és a hívőkön oda nehogy már a Jézuska jöjjön, ő menyjen a keresztényekhez. Meg néhány családban igazán megmondhtanák a gyerekeknek az igazságot.


20/F/Ateista


u.i.: Ugyan elmúlt már karácsony, csak fejsérülés miatt az ünnepeket bent kellet töltenem a kórházban.



2011. dec. 29. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Istenbe nem hiszel de a télapóba igen?

Normális ateista ilyen hülyeségeken nem akad ki

2011. dec. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az USA ugyebár liberális nézeteket vall, ebből kifolyólag nem sokkal vallásosabbnak nevezném őket, hanem inkább nagyobb, színesebb vallási kultúrát mondhat magáénak.

Az USA-ban vallási megoszlás: protestáns , baptista, metodista, pünkösdista, evangélikus, református, anglikán, római katolikus , ortodox keresztény , mormon , muszlim , zsidó vallás egyaránt megtalálható.

Ugyebár a Jézus születése a kereszténység egyik jelképe.

Mert Jézus születése lehetővé tette minden bűnbe élő ember megváltását. Számomra illetve a családom számára a karácsonyi ajándékozás egyfajta jelkép. Ajándékozás nélkül is csodálatos lenne. Alig várjuk az éjfélt, hogy elmehessünk az éjféli misére illetve az azutáni szentmisékre ahol hálát mondhatunk a Istennek azért a csodáért, hogy Jézust mint megváltót nekünk ajándékozta.

Én a vörös csillagos szocializmusban nőttem fel. Annak ellenére, hogy akkoriban nagyon kevesen vállalták fel vallásosságukat, az egyházra furcsa szemmel néztek és megpróbálta a párt lejáratnia őket, mi családunk a nehéz időkben is kitartott a katolikus egyház mellett. Misékre, hittanra jártunk, imádkoztunk.

A rendszerváltozás után jött el az az idő, hogy az emberek többsége úgy mond megtért, vagy felmerte vállalni a hitét. Hogy valakinek ez a hit vállalás a képmutatásról vagy az igaz megtérésről szól ez egy lelkiismereti kérdés. Döntse el mindenki saját maga. Egy biztos! Isten soha nem zárkózik el senki elől. Minden jó szándékú ember kegyelmet gyakorolhat nála. Csak magának az embernek is befogadónak kell lennie. Életem során velem is előfordult nem egyszer, hogy lelkiekben meginogtam vagy úgy tűnt elveszítettem a hitemet... de végül mindig vissza találtam Istenhez.

Remélem karácsony óta te már jobban vagy és nem lettek szövődmények.

2011. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszek a télapóban, de nem értem azt, hogy csak pont nálunk nem ő jön karácsonykor. Na jó, még a muszlimoknál sem, de nekik nincs ilyen ünnepük, a zsidóknál hanukakor nem jön semmiféle túlköltekezésre buzdító emberke.
2011. dec. 29. 13:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyám.


Talán utánajárhatnál, még jópár helyen nem a télapó hozza az ajándékot karácsonykor, hanem a Jézuska/valami kisgyerek, aki Jézust "szimbolizálja" (főleg itt errefelé, a minket környező országokban + náluk is a Télapónak külön ideje van dec. hatodikán), nekünk egyszerűen ez a szokásunk/kultúránk. Olaszoknál meg megint más, náluk pl asszem valami boszorkány viszi a cuccokat, de lehetne még különböző ajándékozó karaktereket felhozni más-más országokból..


Ateista családokban meg gondolom a jézuskázás az csak úgy "van", és ott egy karácsony nem az ő születéséről szól, hanem simán a családról stb.


Az "igazság" meg.. Nem tudom, lelki sérülést szenvedtél, mikor kiderült, ki adja valójában az ajándékot? Szerintem ez egy aranyos dolog, de neked majd nem muszáj eljátszanod a gyerekeiddel. Ennyi.

2011. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A télapó már itt járt december 6-án, tehát ő kilőve, nem jön vissza 2 és fél, három hét múlva.

Én vallásos ember vagyok, és nálunk az angyalkák hozzák az ajándékot.

Jézus születésének dátumával kapcsolatban nincsenek pontos bizonyítékaink, de egy dolog biztos: nem december 24-én született.


Laci

2012. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem Télapó, hanem Mikulás.
2012. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!