Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Gnosztikusok Pál apostol...

Gnosztikusok Pál apostol leveleit azért nem tanulmányozzák mert ellent mondanak azok nézeteik kell? például: Jézus Ábrahám magva, vagy utolsó Ádám stb.

Figyelt kérdés

Ami a Bibliából kimaradt (Jézus valódi tanításai)

http://www.youtube.com/watch?v=YNs5Gj-R3ss&feature=related



2011. dec. 30. 19:36
 1/5 A kérdező kommentje:
A TÁRZUSI Saulus Krisztus követőinek gyilkos ellensége volt. Az Úr viszont más jövőt tartogatott neki. Saulusnak éppen azt az ügyet kellett kiemelkedő módon képviselnie, amely ellen olyan ádáz küzdelmet folytatott. Jézus ezt mondta: „ő [Saulus] nékem választott edényem, hogy hordozza az én nevemet a pogányok és királyok, és Izráel fiai előtt” (Cselekedetek 9:15). Saulus élete gyökeresen megváltozott: korábban „erőszakoskodó” volt, most pedig irgalmat tanúsítottak iránta, és az Úr Jézus Krisztus ’választott edénye’ lett (1Timótheus 1:12, 13). Amikor Saulus a keresztény Pál apostollá vált, egészen másra fordította azokat a képességeit, melyeket azelőtt arra használt, hogy részt vegyen István megkövezésében és más támadásokban Jézus tanítványai ellen. Jézus nyilván kívánatos jellemvonásokat látott Saulusban. Gnosztikusoknak nem kívánatos Pállal és leveleivel foglalkozni! Miért? Vajon nem azért mert más Jézust prédikálnak?
2011. dec. 30. 19:40
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Ha már Jézus Krisztusról beszélünk, akkor csak megemlítem, hogy amikor a Megváltó a földön járt, tett egy ilyen kijelentést:


"Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, a mit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek." (Jn 15,15)


Vagyis aki meg van győződve róla hogy Krisztus Isten fia, és mint Isten járt itt a földön és úgy tanította az embereket az tudja, hogy nem titkolózik, ahogy a fentebbi Igeversben is olvashatjuk. Ilyen nincs, hogy valami kimaradt a Bibliából, mert ha Isten valamit közölni akar az emberrel, akkot Őt senki sem fogja megakadályozni hogy azt megtegye.


Én hiszek Jézus Krisztusban, ezért nem érdekelnek az apokrif és pszeudoepigráf iratok, ugyanis alaposabb utánanézés után egyértelműen látszik, hogy azok hamisítványok. Ugyanígy nem tulajdonítok nagy jelentőséget azon emberek beszédének, akik a nagy bölcsességükben megkérdőjelezik Isten Szent Igéjét. Őket ugyanis senki sem hatalamazta fel, hogy ítélkezzenek a Szentírás felett. Természetesen mindenkinek joga van azt hinni, és abban hinni amit akar, de én Ésaiás próféával bátran vallom azt, amit általa kijelentett az Úr:


"Keressétek meg majd az Úr könyvében, és olvassátok: ezeknek egy hijjok sem lesz, egyik a másiktól el nem marad; mert az Ő szája parancsolta, és az Ő lelke gyűjté össze őket!" (Ésa 34,16)

2011. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Annak a linknek véleményem szerint nem sok értelme van...Nem tartom érdemesnek foglalkozni vele.
2011. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pisti0827 válasza:

Ez a vallás már Jézus földi élete előtt is létezett, majd Jézus tanításait elferdítve és ezt felhasználva népszerűvé tették saját vallásukat a korai kereszténység idején. "Gnozis" szó görög, magyarul annyi jelent "tudás". Tehát az ész hatalmát hirdették, a Lélek hatalmával szemben. Mint ahogy mai világban a szcientológusok, úgy ők az ókorban, azt gondolták, hogy szimpla tudással megfejthető a természetfeletti világ. És itt vagyunk a lényegnél: szimplán erőből Istent megfejteni nem lehet! A tudás önmagában kevés hozzá. Ezért van az hogy akik valóban hisznek Jézusban, megkapják a Pártfogót, vagyis a Szentlelket. Mert a Szentlélek nélkül nem juthatunk be Isten országába, mivel bűnösök vagyunk és a Bűn miatt saját erőből nem tudunk bemenni a Mennyország kapuján. És pont ezért halt meg Jézus is. A bűneinkért! Keresztre feszítették, meghalt, alászállt az alvilágba és ott legyőzte a halált majd a harmadik napon föltámadt! És ezért... Miattunk!

Ádám és Éva elkövette az eredendő bűnt, ami miatt Isten kiűzte őket a Paradicsomból. Innentől kezdve az ember elvesztette eleve kapcsolatát Istennel. A bűn miatt. Emiatt bár hiába a Tízparancsolat, szimplán a Törvényt ismerve bejutni a Mennyországba nem lehet. Mert mindannyian örököltük a bűnt. De Jézus pont ezért halt meg, hogy megváltson minket a haláltól és hogy aki hisz ő benne el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

A gnosztikus vallásszemléletben több olyan dolog is van ami teljesen ellentmond Jézus földi ittlétének VALÓDI okainak. Először is személyválogatók, egy felsőbb rendű emberben hisznek aki a tudásával jut el a Mennyországba. A másik a titkolózás. A harmadik mint már írtam a tudás hatalma a Szentlélek hatalmával szemben. A negyedik pedig az hogy ők nem hisznek a bűnben. Mindent összevetve tehát kimondhatjuk, hogy bár Jézus cselekedeteiről beszélnek(írnak) valójában a Sátán szolgái, hamispróféták!

2012. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a katolikusok a Sátán szolgái, hamispróféták!
2014. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!