Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz az, hogy Jézus anyja...

Igaz az, hogy Jézus anyja Mária szűz volt?

Figyelt kérdés
Akkor hogyan született Jézus? Jézus születése után is szűz maradt? Ki ellenőrizte le?
2011. dec. 19. 20:13
1 2
 1/20 eric_one ***** válasza:
75%

A Bibliából megtudhatod.


Az angyal látogatása Máriánál


26–27Amikor Erzsébet terhessége hatodik hónapjában volt, Isten a galileai

Názáret városába küldte Gábriel angyalt egy szűzhöz*, aki egy József nevű

férfi jegyese volt. József Dávid* családjából származott, a szűz neve pedig

Mária volt. 28Gábriel odament hozzá, és így szólt: „Üdvözöllek! Az Úr

megáldott téged, és veled van.”

29Mária megdöbbent azon, amit az angyal mondott, és azon gondolkodott,

hogy mit jelenthet ez a köszöntés.

30Ám az angyal így folytatta: „Ne félj, Mária, mert Isten kedvel téged.

31Figyelj rám! Teherbe esel, és fiad fog születni, akit Jézusnak fogsz nevezni.

32Hatalmas lesz, és a Mindenható Isten Fiának nevezik majd. Az Úr Isten

atyjának, Dávidnak* trónjára ülteti majd őt. 33Jákób utódai fölött fog

uralkodni örökké, és királysága soha nem ér véget.”

34Mária erre így szólt: „Hogyan történhet meg mindez? Hiszen én még

soha nem voltam férfival.”

35Az angyal így válaszolt neki: „Eljön hozzád a Szent Szellem*, és a

Mindenható Isten hatalma takar be. Ezért a szent gyermeket is, amely születni

fog, Isten Fiának nevezik majd.



Jézusnak voltak féltestvérei úgymond, nyílvánvaló hogy nem volt szűz utána, de a katolikusok valamelyik zsinaton kijelentették hogy Mária pedig még most is szűz. Ja meg kijelentették hogy a pápa papa tévedhetetlen, de azt vissza is vonták. Fene se érti ezt.

2011. dec. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
mesekönyv lapján igen, logika/biológia szerint valószínűleg nem
2011. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%

Ha véleményre vagy kíváncsi, szerintem nem volt az.

Akkoriban elég keményen kezelték a házasságtörést:


"Ha valaki más ember feleségével paráználkodik, mivelhogy az ő felebarátjának feleségével paráználkodik: halállal lakoljon a parázna férfi és a parázna nő." (3 Mózes 20:10)


Érthető, ha letagadja, bár hogy ezt még be is vették...

Emiatt nem is hinném, hogy bárki ellenőrizte. Azt pedig, hogy Jézus születése után sem feküdtek össze a tulajdon férjével, már szerintem az ostobaság határát súrolja.


Jöhet a lepontozás.

2011. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%

Nem értem, ki és miért pontozna le, csak azért, mert el mondtad a véleményedet őszintén. Egyébként amit írsz, teljesen logikus egy olyan embertől, aki még nem élte át személyesen Isten valóságát, és az ő mindenhatóságát. 27 éves koromig teljesen egyet is értettem volna veled. De 17 éve semmilyen gondot nem okoz nekem, hogy Isten megteheti, hogy egy gyermek férfi nélkül is megfogan. Ahogy az sem kérdés, tudott-e beszélni Bálám szamara, vagy járt-e Jézus a vízen, és ne egy sima víztükörre gondolj, olyan vihar volt, hogy a kipróbált halász emberek is féltek. Tudod ezek olyan dolgok, ami egy Istentől simán elvárható, hogy képes legyen rá.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2011. dec. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 kzs ***** válasza:
72%

Teljesen igaz eric_one válasza (az első hozzászólás).


Mária valóban szűz volt, amikor Jézus megfogant benne.

Ezt Ésaiás megmondta (7. fejezet 14.rész).

Vagyis Istentől fog születni a Megváltó, akit Ésaiás Immanuelnek hív ("Immanuel" annyit jelent: "velünk az Isten!"). Ennek a próféciának a beteljesedését olvashatjuk a Máté 1/23-ban és a Lukács 1/31-ben is: vagyis kétségtelenül rámutat, hogy a Megváltó: Jézus.


Kérdésedre válaszolva: Isten Szelleme járta át Mária méhét, és így fogant benne Jézus - ez egyedülálló az emberiség történelmében.


Az, hogy Mária a későbbiekben is szűz maradt-e, vagy nem... ez más kérdés (a katolikus és a protestáns állásfoglalás ebben eltér).

A Katolikus Egyház Mária állandó szüzességét vallja, mint fontos tantételt. Ugyanakkor a megváltás művében ennek egyáltalán nincs jelentősége, hiszen ez egyértelműen Jézus szolgálatát jelenti.


A Katolikus Egyháznak meggyőződése hogy Mária a továbbiakban is szűz maradt, holott a SzentÍrás világosan írja, hogy Jézusnak voltak testvérei (akiknek József volt az apjuk).


A Máté 13/55-56 és a Márk 6/3 név szerint említi Jézus testvéreit. A félreértések elkerülése végett, a Máté 1/24-25-ben ez a szöveg van: "az ő ELSŐSZÜLÖTT fiát", és NEM ezt olvasod: "az ő egyetlen fiát (vagy gyermekét)".


Különben semmi valótlanság nincs abban az állításban, hogy Mária és József szexuális kapcsolatban álltak egymással. A Máté 1/19 világosan elmondja, hogy József volt Máriának a férje.

namármost József, aki (a Máté 1/19 alapján) igaz ember volt, ugyan miért ne élhetett volna szexuális életet Máriával, aki a felesége volt? Hiszen a SzentÍrás egyértelműen kiáll a házasságon belüli szexuális élet tisztasága mellett: Zsidó 13/4-ben Pál "szeplőtelen házaságyról" beszél. Azonkívül az 1.Kor 7/3-5 a férj és a feleség esetében a szex teljesítéséről beszél: ebben az Igeszakaszban a házastársak egymásnak jól eső testi közelség szabadságáról bszél, sőt: annak szükségességét írja le!


A SzentÍrásban soha sehol nincs olyan utalás, hogy Mária és József - Jézus születése után - tartózkodtak volna egymástól. Nem! Nincs ilyen! De miért is tették volna??


A Márk 3/31-35 Igekörnyezetben kitűnik, hogy a názáreti emberek úgy tudták, hogy Jézusnak van anyja és vannak testvérei. Hogyan válaszol Jézus? Amikor az őt körülvevő sokaságra mutat azzal, hogy ők az ő anyja és a testvérei, akkor ezzel Nem tagadja meg a tényleges családját, csupán a Szellemi létre mutat, ami az Atyától van (Jézus mindig is ezt hirdetette).


A Márk 6/2-3 Jézus 4 testvérét említi, a lánytestvéreire pedig név nélkül utal.

A János 2/12 szintén ír Jézus testvéreiről.

-------------------------

Összegezve: A SzentÍrás világosan rámutat arra, hogy Jézusnak igenis voltak testvérei. De különben - még egyszer mondom - a Megváltás szempontjából teljesen mindegy, hogy volak-e vagy nem. Jézus tisztasága teljesen nyilvánvaló (akár egyedüli gyerek volt, akár nem), és a megváltásra minden embernek egyformán szüksége volt (pontosabban van).

2011. dec. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 pelgrim ***** válasza:
52%

Igazén nem értem miért akadnak bele olyan sokan. Mária szüzessége nem testi érintetlenségére vonatkozik, hanem lelki tisztaságára. Ez azt jelenti, hogy a magzat az anyától nem vehetett át semmilyen negatív, bűnös érzelmet, gondolatot, szándékot vagy hajlamot.


Mégis az is lehetséges, hogy Mária testére vonatkozóan is valóban érintetlen volt. Létezik ugyanis egy kevésbé ismert magasabb rendű természeti törvény (Isten), amely bármely más törvényt alkalom adtán érvénytelenít, Mária fogantatása lehetett egy ilyen alkalom.

2011. dec. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Zenon ***** válasza:
46%

Természetesen nem.Biológiailag lehetetlen.

Máriát nyilván megtermékenyítették,csak így foganhatott

Jézus.Nem,nem maradt szűz,és előtte sem volt.

Nem ellenőrizte le senki.


De komolyan,ez annyira egyértelmű,mint azt kérdezni:

,,Kerek-e a Föld vagy lapos?"

2011. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%

Természetesen szűz volt előtte és utána is. Ez nemcsak katolikus tanítás. Az ökumenikus hitvallásban is így szerepel: "Született SZŰZ Máriától". A Bibliában is megtalálható az Ószövetség egyik prófétai jövendölésében: "Íme a SZŰZ fogan, Fiút szül...", meg aztán az angyali üdvözletkor is Gábor angyalt egy SZŰZ-höz küldte Isten, kinek neve Mária volt.


Szóval Mária egész biztosan szűz volt, mivel a Bibliában is benne van.

2011. dec. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 kzs ***** válasza:
83%

@ ma 12:41


Mint említettem "a tegnapelőtt 10:09" válaszomban, a SzentÍrás KIZÁRÓLAG azt támasztja alá, hogy Mária szűz volt, amikor Jézus megfogant benne.


Ugyanebben a hozzászólásomban részletesen elemeztem a SzentÍrás cáfolatát arra nézve, hogy Mária a későbbiekben is szűz maradt volna (még egyszer nem írom meg,ha gondolod olvasd el. Még valami: a hozzászólásom NEM az én személyes gondolataimat tartalmazza. Vagyis NEM nekem van igazam, hanem magának a SzentÍrásnak: annak a beszédnek, ami - bizony-bizony - egy szóval sem támasztja alá Mária örök szüzességének tanát).

2011. dec. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Zenon ***** válasza:
45%

"Született SZŰZ Máriától".


Oké,nézzük mit is írtál.

Aki szűz,az még érintetlen.

Aki várandós,az már nem.

Aki született,annak anyja nem lehet szűz.


Miért irkálsz hülyeségeket,hmm?


Szerintem legfeljebb a vezetékneve volt ,,Szűz" előtte,és

utána is.Csak akkor igaz ez az állítás. -.-"

2011. dec. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!