Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Te is megutáltad a vallást?

Te is megutáltad a vallást?

Figyelt kérdés
Én több mint tíz évig buzgó keresztény voltam, aki minden nap olvassa a Bibliát és imádkozik. De kezdtem észrevenni, hogy mennyire beszükültek a keresztények, és már nem tudok hinni, mert a csőlátást nem állhatom. Nem az, hogy ateista lettem, de honnan a nyavajából tudhatná bárki hogy van e Isten és ha van akkor milyen. Miért érzem azt, hogy a bigott keresztények gonoszak?
2012. jan. 6. 23:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Bort iszik, vizet prédikál...na igen. De szerintem rosszul látod a dolgokat. Én is vallásos vagyok, de engem nem az egyház érdekel, nem miattuk hiszek, nincs rám kényszerítve sem, csak egyszerűen hiszek benne. Nem mélyültem el a keresztény vallásban, csak a nagyon alap dolgokat ismerem, de ne a vallást utáld azért, mert mások tönkreteszik. Én mindig úgy gondoltam erre, hogy Krisztus tanításaiban kell hinnem. Azt pedig, hogy Isten létezik-e, vagy sem, szerintem úgy döntheted el, hogy esténként visszagondolsz, mi történt veled, lehet, hogy meglátod az apró dolgokban. Ne a nagy dolgokban keresd. Nekem néha az is elég, hogy higgyek, ha késésben vagyok, és nem kapok pirosakat :D Isten cselekedetei szerintem nem a nagy dolgokban mutatkoznak meg, hanem a kicsikben, és él a közmondás, hogy segíts magadon, és Isten is megsegít. Mások hibája szerintem nem ok arra, hogy a vallásomat utáljam meg, és dobjam el magamtól. Meg aztán a hit sok nehézségen tudja átsegíteni az embereket. Én minden ateista ismerősömnek mondom, hogy nem kötelező a keresztény vallást felvenniük, csak nem árt, ha van valami amiben hihetnek.
2012. jan. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%

Igen egyetértek. Ne az emberek által tönkretett egyházakat nézd, hanem a lényeget a tanítást.

És különben is emberek vagyunk és tökéletlenek. Még a hívők is.

Csak maradj meg a saját hitednél, ne dobd el, csak a sallangot hagyd el.

2012. jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

Gottfried Wilhelm Leibniz

Isten igaz ügyének védelme igazságosságának többi attribútumával s valamennyi cselekedetével történő kibékítése révén.

Picit nehezen érthető a szöveg, de érdemes elolvasni. Tanulságos, pláne ha megérti az ember. Rajta kívül pedig még akad néhány filozófus, aki segít megtalálni a helyes válaszokat.

Én nem hiszek az ördögben. És, ki nem hisz az egyikben, az a másikban sem. Viszont, nem kell hinnem benne, hogy bennem éljen. Az egész csak felfogás kérdése. Hogy miként értelmezzük Isten létét.

Egy tiszta szívű, önzetlen emberről, ki jószívű és segítőkész, elmondható, hogy Isten benne él? Vagy, hogy ő isten gyermeke? Szerintem igen. Még akkor is, ha netán ez az ember nem hisz benne.

2012. jan. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
a tanítássak kapcs is vannak azért logikai bakik. nem csak mint emberek tömegét utáltam meg a vallást,hanem ideológiáját tekintve is
2012. jan. 7. 00:38
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
szerintem meg nem Istentől kell elfordulni ha az emberek hülyék és hülye ember MINDENHOL lesz, bármilyen valláshoz próbálsz menekülni, akár az ateistákhoz, akárhová. az emberek olykor gonoszak, nehéz velük, ez alól a keresztények se kivételek. nem kell az emberek tökéletlenségével törődni. Én is érzem, hogy a keresztények között is sok az álszent meg gonosz meg mindenféle, de az emberek már csak ilyenek...
2012. jan. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
igen de pl ilyen logikai dolgok zavarnak. : - Ha nem Isten teremtette a bűnt, akkor nem ő az egyetlen teremtő. ha ő teremtette, akkor meg gonosz...
2012. jan. 7. 02:27
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

"De kezdtem észrevenni, hogy mennyire beszükültek a keresztények, és már nem tudok hinni, mert a csőlátást nem állhatom."


Így a keresztény beszűkültség és csőlátás helyett inkább te lettél a 213626736217. eredeti, szabad egyéniség, aki egyedülálló módon felismeri, hogy a keresztények csőlátók és beszűkültek és ír erről egy kis nyavalygást egy internetes fórumra.

2012. jan. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
42%

00:48


"szerintem meg nem Istentől kell elfordulni ha az emberek hülyék és hülye ember MINDENHOL lesz, bármilyen valláshoz próbálsz menekülni, akár az ateistákhoz, akárhová."


Háppersze. De a keresztények nem divatosak, míg az ateizmus divatos, a "lehethogyvanisten, dejazettyázatutálom" meg a legdivatosabb "eszme" mind közül. Ezért a kérdező az utóbbi álláspontnál fog kikötni, mert az menőbb. Lássuk be, menőbb dolog divatosnak lenni, mint lejbniccet olvasni :)))

2012. jan. 7. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%

02:27


A bűnt nem "teremtik", hanem elkövetik. Nem Isten, hanem az ember.

2012. jan. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező! Te tíz éven keresztül buzgó hívő voltál, naponta imádkoztál és olvastad a Bibliát-viszont mindezt hit nélkül tetted: "de honnan a nyavajából tudhatná bárki hogy van e Isten és ha van akkor milyen."

Ha nem hiszed az Urat, csak megszokásból próbálsz felé fordulni, persze, hogy kialakult nálad a "csőlátás".

Aki valóban hisz, annak kitárul a világ.

Engedd a szívedbe Jézust, hadd formálja az életed és akkor megbizonyosodsz róla, hogy bizony létezik.

2012. jan. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!