Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hiszel az emberiség mentális...

Peruccsia kérdése:

Hiszel az emberiség mentális fejlődésében?

Figyelt kérdés

Ez lényegében megint egy 'teremtés versus evolució' témakörbe tartozó kérdés.


Tehát nagyjából lineárisan emelkedik az ember szellemi (esetleg lelki) színvonala, vagy a teremtés óta ugyanazon a szinten vagyunk?


2012. jan. 11. 14:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Én például azért nem szeretem a vallásokat, mert nehogymár ókori pásztorok mondják meg hogy hogyan éljek, amikor nekik nem sok fogalmuk volt a környező világról, inkább csak a babonákban hittek.


Tehát én hiszek a fenti fejlődésben.

2012. jan. 11. 14:55
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy nem sok fogalmuk volt a környező világról, egyrészt lehet, hogy nem igaz, másrészt ennek semmi köze a mentalitáshoz, lelkülethez. Szeretni, megbocsátani, együttérezni nem biztos, hogy kevésbé tudtak, mint a mai ember.
2012. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, meredeken hangzik, de mi van, ha éppen VISSZAFELÉ fejlődünk? Legalábbis bizonyos dolgokban, pl. pont a lelki, mentális vonatkozásban. Olvastam erről egy írást, ami erősen elgondolkodtatott. Először én is lehülyéztem ezt a felvetést, de jó pár érvet felsorakoztatott az elmélet mellett, ill. az evolúciós elmélet ellen.
2012. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15:18 Én is inkább erre hajlok. Emlékszel még, hogy hol olvastad azt az írást? Érdekelne, ezért szívesen rákeresnék a neten.
2012. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja, elnézést, hogy kérdést tettem fel a topicban, de idevágó lenne szerintem az a cikk. :)
2012. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

> nagyjából lineárisan emelkedik az ember szellemi

> (esetleg lelki) színvonala

Figyelmedbe ajánlom az Idiocracy című film elejét.

2012. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mára már én 'ösztön lényeket' látok az utcán. Semmi logikus gondolkodás, csak amit éppen akar, odaszarik az utca közepére ha ő úgy gondolja, ha baja van, este 11-kor is torka szakadtából ordít. Eszik, alszik, baszik. kb ennyi
2012. jan. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ozmium42 ***** válasza:

Nem hiszek semmiféle fejlődésben. Sem az evolúció, sem a teremtés oldaláról megközelítve nem erre a következtetésre jutok. Ha evolúció van, az egyáltalán nem eredményezi, hogy valaminek permanensen fejlődnie kell. Az evolúció elmélet bizonyos tulajdonságok elkorcsosulását, visszafejlődését, egyszerűsödését, degradációját is ugyanúgy magában hordozza, mint mások fejlődését, finomodását, bonyolódását. Az emberiség azonban nem ismeri a történelmét olyan sok időre visszamenve, ami evolúciósan számottevő lenne, másrészt úgy sejtem, hogy ha időgéppel korunkba hoznánk egy jégkorszaki újszülöttet, ugyanolyan teljes értékű emberként illeszkedhetne be a társadalomba felnőttként, nem is látszana rajta, hogy honnan jött. Tehát a lexikális tudásunk az idővel halmozódott, de fiziológiai változás szerintem nem történt.


A teremtés oldaláról megközelítve pedig ugyanolyan emberek vagyunk, mint akiket Isten teremtett, sőt, náluk tökéletlenebbek, hiszen a kezdeti emberek elvileg még gond nélkül élhettek vérfertőzéssel, egy darabig. Sőt, több száz évig éltek, és mindenki értette a másik beszédét.


A lineárisan növekvő történelemszemléletről én Marxtól hallottam (tanultam) legkorábbról, mert szerinte ennek a fejlődésnek lett volna a törvényszerű betetőzése a kommunizmus. Én nem hiszek az ilyen mechanikus történelemszemléletben. Szerintem javulhatnak is a dolgok, és rosszabbodhatnak is, sőt, az egész emberiségre kivetítve egyszerre különböző irányt is vehetnek a folyamatok.

2012. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A 15:34-es is úgy látja, ahogy én, és ami a visszafelé fejlődést igazolja.

Épp a napokban néztem meg egy nem is olyan régi (80-as évekbeli) tévésműsor egy részletét a youtube-on. Annyira meglepődtem, hogy mennyire más stílusban, milyen választékosan beszéltek! Azóta eltelt huszon-egynéhány év, és össze sem lehet hasonlítani a maival.

2012. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az emberben mindig van egy kis nosztalgia a régmúlt iránt.


Én is emlékszem az öregekre a gyerekkoromból, aranyosak és becsületesek voltak, viszont butának tűntek egy iskolás gyerekhez képest, és nem csak a parasztok vagy prolik hanem a burzsujok is.


Jó lenne, ha megértenétek, hogy amit olvastok írásokat az ókorból-középkorból, azok azért meglehetősen fényezve vannak. Pl biztos volt Mózesnek vagy a többieknek rossz tulajdonsága, de ezt érthetően nem írták le.


Én primitíveknek tartom az ókori embereket lelki értelemben is. Nézzetek meg egy bennszülött törzset, nagyjából azon a szinten voltak a régiek is. Ha meg visszamennétek az időbe ezekhez biztos agyonvernének titeket.


Az hogy ma milyen a közerkölcs meg a műveltség, az nem jelent semmit. Régen is így volt, de az írásokat az intelligensebbje írta és főleg a konzervatívok gondolják úgy hogy régen valahogy jobb volt a morál.

2012. jan. 11. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!