Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen elméleteket ismertek...

Milyen elméleteket ismertek az emberiség eredetével (az emberi élet kialakulásával) kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nemcsak vallásos és tudományos megközelítésben.
2010. jan. 27. 12:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem vagy te véletlenül scientológus?
2010. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
34%
2010. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
34%

(Előző vagyok)

Bocsi! Így:

[link]

2010. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Komoly válaszokat vártam. o.O"

Hasznos a google, tudom is használni. :) Ám többnyire ott az általad is linkelt evolúció és vallás kerül előtérbe, ezért kérdeztem itt is meg, kiemelve, hogy elvonatkoztatni szeretnék tőlük új elméleteket meghallgatva.

2010. jan. 27. 13:12
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
az utolsó napokban az embeek elfordulnak az igazságtól, a hazugsághoz ellenben odahajtják a fülüket. tanítókat gyűjtenek maguknak, a saját kívánságuk szerint, hogy csiklandoztassák a fülüket. pedig egyértelmű: minden háznak van tervezője, és kivitelezője. aki mindent elkészített: Isten az.
2010. jan. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

" Ám többnyire ott az általad is linkelt evolúció és vallás kerül előtérbe, ezért kérdeztem itt is meg, kiemelve, hogy elvonatkoztatni szeretnék tőlük új elméleteket meghallgatva."

Nem értelek.

Mire gondolsz?

Az embert vagy Isten teremtette, vagy az evolúció útján fejlődött ki egy a majmokkal közös ősből.

Más nincs.

Mégis mit vársz?


L

2010. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nemcsak vallásos és tudományos megközelítésben."

Miért? Van más is?

Lepottyantunk az égből? A semmiből?

Vagy mi?


L

2010. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
egy messzi bolygóról, robbanás hatására, meteorit-ban érkezett a sejt, aki mit se sejt
2010. jan. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Csak érdeklődési céllal kérdeztem. Egyébként már olvastam különböző elméleteket is, a vallásokban foglaltaktól eltérő, de szellemi lényekről. Csak azért nem kategorizálom, mert nem tudom, hogy az elgondolást hova sorolhatnám.
2010. jan. 27. 14:01
 10/24 anonim ***** válasza:
a napisten küldött minket
2010. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!