Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten saját képére teremtet...

Ha Isten saját képére teremtette az embert, Isten így néz ki? -->

Figyelt kérdés

[link]


Nem viccből kérdem. 200 ezer éve így nézett ki az ember.



2012. jan. 12. 19:56
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:

Mire tanítsalak én? Ez egy zsidó tan, amit komoly rabbik is vallanak. És tudósok is. Egész szakirodalom épül rá. Egész könyvtára van. Olvasd a Zóhárt.


De itt egy érdekesség. Az emberiség régen analógiás gondolkodású volt. Az eredetmondákat és egyéb ősi iratokat ez a gondolkodásmód jellemzi. Soha nem lehetett szó szerint venni amit leírtak nem is lett volna értelme. Nézd meg a görög mitológiát. Milyen mesésnek tűnik és mennyi mély gondolat van benne. Mondjuk amikor Kronosz felfalja a saját fiait. Ugye mennyire más az olvasata a sztorinak, ha tudjuk, hogy a kronosz görögül időt jelent?


Vagy érdekesség: a Hinduknál egy világnappal 4 320 000 000 földi év volt. Világnappalok és világéjszakák.


Nos, Einstein óta kiszámolható, hogy 6 db 24 órás nap alatt az univerzum széléről kb 15.5 milliárd földi év alatt ér ide információ.

Ez az ősrobbanás okozta univerzum tágulás mértékéből lett levezetve. Érdekes, nem? És a tágulás mértékében az egyes napok földi éveinek hossza mindig feleződik, tehát az első nap 8 milliárd, a második négy, majd kettő, egy fél és egynegyed milliárd évnek felel meg. Ha ezeket a "napokat" összevetjük a bibliai napokkal,akkor érdekes egyezéseket veszünk észre.


Tehát egyfelől a hat időszak hat napos megfeleltetése nem hazugság hanem puszta matematika. Továbbá a kérdező nézőpontjának felel meg. Mert az univerzum kora más a földön, de más a holdon vagy a Marson vagy az univerzum más pontjain. Az idő ugyanis nem egy állandó valami. És mivel az ember előtti időkről beszélünk, nyugodtan elfogadhatjuk, hogy Isten szemszögéből ez hat nap volt. Akkor is ha földi szemszögből nem. (további információk: Gerald L. Schroeder teológus és természettudós)


Menjek tovább? Nem érdemes irodalom órát játszani, és felfejteni hogy a történetben melyik elem mit szimbolizál. Gondolom az érthető. Tehát mire vagytok kíváncsiak?

Freya

2012. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Freya

"Ez valami emberi filozófia illetve okoskodás."

Csak jól gondoltam én.


"Ez egy zsidó tan, amit komoly rabbik is vallanak."

Ugye ez nem a kabbala amit Madonna is "nyomat"?

Azt írod: - Menjek tovább?

Válaszom: - Igen menny tovább!

Sőt érvelj de a bibliából. Az ószövetségben hol van erre utalás. Vagy Jézus mikor utal erre a kettős teremtésre?


S én nem vitatom a teremtést sem azt hogy a 6 napot hogyan értsük. (Jómagam 6 korszaknak tekintem)

2012. jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

Vidripi!

Én kettőtöknek válaszoltam, a 64%ost is belevéve, aki gyanúm szerint L, csak most nem írja ki a nevét. Legalábbis a stílusa ugyanaz. Ő az aki a 6 napot 6 napnak veszi.


1. A kabbalát ne Madonna alapján ítéld meg, inkább mondjuk Nahmenidész alapján.


2. Jézus nem csak a kettős teremtésről nem beszélt, hanem szent háromságról sem, szabad akaratról sem, és még egy sor teológiai dologról sem.

3. Olvasd végig a teremtés még egyszer. Az ember teremtésének kettős leírását is. Aztán értelmezd a neked adott világosság szerint és béke legyen veled.


Én a kérdezőnek prezentáltam egy válaszlehetőséget. Mielőtt még azt mondod, hogy a te értelmezésed felel meg a valóságnak, vitasd meg 64%os barátunkkal, hogy egyeztek-e mindenben, aztán egymásnak ontsátok vérét.


Ami engem a kabbala irányába terelt, az egy kijelentés volt a teremtésről. és amikor nagy lelkesen elkezdtem keresni a témában, megtaláltam azokat akik előttem ezeket már sokkal részletesebben leírták. Ez nekem volt érdekes élmény. Nem kell egyet érteni, itt a fórumon nem sokan szoktak egyet érteni bármiben is.

2012. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A kabbalát véve alapul te fiatal vagy talán egyetemista vagy főiskolás. S valószínű az is hogy ott találkoztál ezzel.

Madonna kabbala hívő lett, ami azért mókás, mert nők nem is olvashatják a kabbalát. Hoppá!

Freya=(A szerelem és a szépség mágiában jártas istennője.)

Kezdem már érteni az elképzeléseidet. S hogy miből merítesz.

2012. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

Nincs is hármasság, ezért nem beszélt róla.


Atya, a teremtő Isten, az örökkön örökké élő.

A fiú a kiérdemelt király, ki Isten teremtésének kezdete, kinek keze által lett minden, de az Atyától van, és őáltala lett, ki soha nem jelentette ki magát, mint Isten. Az ő válán minden hatalom, mint az igaz királynak.

A szentszellem Isten szelleme, nem egy különálló személyiség, hanem Isten vígasztaló szelleme, a lehellet, az élet, a fuvallat, a lélek, amiképpen Krisztusban is az Úrnak lelke volt rajta, ahogy Ézsaiásnál olvashatjuk, amiképpen maga Krisztus is felolvasta.


Hát lehet, hogy azért nem beszélt Krisztus a hármasságról és a kettős teremtésről, és egy sor teológiai dologról sem, mert nincs is, kedves FReya?

2012. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ámen

2012. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:

Vagy azért, mert Jézus nem azért jött hogy teologizáljon, hanem hogy a bűnösöket hívogassa megtérésre? Rajtam akarjátok leverni a port azért, mert ti nem hisztek a szentháromságban? Ne higgyetek benne. A Szentírásban benne rejlik ez is, de nyilván nem fogod megtalálni, ha csak szó szerint olvasol mindent. (esetleg képes bibliát????)


Egyébként nem vagyok nagyon fiatal, 34 éves vagyok, pedagógus, van diplomám, családom, utazok, beszélek nyelveket. A kabbaláról először Izraelben hallottam. És könyvtári kutatómunkával,nem pedig azért mert hírességek között divat a kabbala felhígított populáris változata, és ez fogott volna meg.


De feleslegesen vitatkozunk egymással, hiszen ti a felszínen kapirgáltok. Legyen nektek hitetek szerint. Isten a szíveket vizsgálja, mint írtam korábban, nem azt hogy alámerülsz-e a szimbólumok óceánjába vagy a part mellett pancsolsz.


Freya pedig a kutyám, az ő nevét vettem kölcsön, érzelmi okokból.

2012. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
A kabbalát az ortodoxoknál nem olvassák a nők, a reform zsidóknál olvashatják. Sőt, van olyan kabbala elemző tanulmány, amit egy rabbi a feleségének ajánlott. Hoppácska.
2012. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A kabbala az misztikum vagy sem?

2012. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Az Encyclopaedia Judaica szerint: „A rabbinikus korszakban a halottak feltámadásának tantétele a judaizmus egyik központi tantételének számított” és „ez a tantétel megkülönböztetendő a lélek halhatatlanságába vetett hittől.” Ma viszont a lélek halhatatlanságának tantételét a judaizmus valamennyi irányzata elfogadja, a halottak feltámadására vonatkozót azonban nem."


Elismerem nem jártam Izraelben bár szeretnék.

Viszont én is olvasok/olvastam sokat szóval nekem is megvan egy bizonyos fajta tudás.

Jézus azért jött hogy megmutassa az embereknek a helyes utat amely az ő Atyához vezet s ez által az életre.

Példabeszédeket mondott hogy az egyszerűbb emberek is megérthessék tanítását.

Azt is elismerem hogy nagyon lemaradtam mert nem tudom hogy mikor került szóba a szentháromság.

De ha végre valaki elmagyarázná hogy abban minek kell hinni. Mert azt még senki nem magyarázta el.

2012. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!