Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten saját képére teremtet...

Ha Isten saját képére teremtette az embert, Isten így néz ki? -->

Figyelt kérdés

[link]


Nem viccből kérdem. 200 ezer éve így nézett ki az ember.



2012. jan. 12. 19:56
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
11%

Én meg nem jártam Izraelben, nincs diplomám, a külvilág számára ostoba vagyok, úgy élem az életemet, mint bárki más. Fanatikus, buta, tanulatlan, snassz mezei érdeklődő vagyok. Amit tudok, csak a nagyképűségem szűlte balga gondolatok, és kérve kért böcsesség által, melyet az én mennyei Atyámtól kértem, hogy értsek, lássak és halljak.


De azért az is érdekes, hogy a társadalom legalja, a pásztorok vitték az univerzum legnagyobb hírét: Megszületett a megváltó!


Számomra is eszembe jutott már Krisztus szava nem egyszer:

"Hálákat adok néked, Atyám, mennynek és földnek Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és az értelmesek elől, és a kisdedeknek megjelentetted."

2012. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:

Kedves Vidripi, a háromságot és a szabad akaratot példának hoztam fel arra, hogy sok minden benne van a Bibliában ami nincs szó szerint megemlítve. Isten többességére ugyanúgy van utalás már az ószövetségben, mint Jézust Alfának és Ómegának nevezni, vagy a János evangélium elején beazonosítja Isten Igéjével amely testté lett.

De nem fogok itt belemenni a szentháromságos érvelésekbe, lejátszottam már ezt a tanúkkal. Egyezzünk meg abban, hogy minden valamire való irodalmi vagy szent szöveg többrétegű, és mindenki a neki adatott világosság szerint merít belőle.


Kérdező, bocs hogy szétoffoltuk a topicodat.

Mindenkinek szép estét kívánok,

Freya

2012. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

Kedves 64%,

Bizony bizony, de nem a felfuvalkodott, vitatkozó embereknek jutott ez az üzenet, hanem amint írod, a "kisdedeknek". Nem annak aki hisztérikusan hazugnak nevezi azt aki gondolkodik, hanem annak, aki azt mondja: "Egyet tudok csak, ebben hiszek, ezt gyakorlom. Békesség mindenkinek."


Egy ilyen emberrel vita ki sem alakulna, hanem tisztelegnénk egymás előtt és mennénk tovább az utunkon. És azt az embert én nagyon tisztelném.


Tehát abba lehet hagyni az álszerénységet. Én Vidirpinek válaszoltam, aki fiatalnak tartott és azt hitte, hogy a divat kabbala hóbortjából merítek. Nem dicsekedni kívántam, hiszen nincs mivel. Isten előtt minden ember egyenlő. Az is aki a 6 napos teremtésben hisz, az is aki nem. Az is aki a halhatatlan lélekben hisz, az is aki nem.

Ha Isten nem személyválogató, mi se legyünk azok.

Freya (utoljára)

2012. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
11%

Vidiripi


Freya ha már másokkal kitárgyaltad a háromságot akkor belinkelhetted volna. Megjegyzésként pedig azt hogy itt megtalálod az álláspontomat.

Hogy Jézus alfa és omega? Milyen bibliát használsz te?

Itt az alábbi ige. Ezt maga a Teremtő az Isten a Mindenható az Örökkévaló Jahve, Jehova mondja. S van még itt 8 hivatkozás is. Elhiszem hogy te könyvtári kutatásokat végeztél. De az kizárt hogy Jézus alfa és omega. Az kizárt hogy ennyi hivatkozás s valami kutatásod alapján arra a következtetésre jutottál hogy Jézusra is vonatkozik ez.


Jelenések 1:8 Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki vala és a ki eljövendő, a Mindenható. Ézs 41:4; Ézs 44:6; Jel 21:6; Jel 22:13; [Jel 1:4]; [Jel 4:8]; [Jel 11:17]; [Jel 16:5];


Igen valóban tévesen azt feltételeztem hogy ahogy te nevezed divat kabbalából merítettél. Tévedtem!

De abban nem tévedtem hogy a kabbala zsidó misztikum,. Emberi filozófia.

Így van a Teremtő nem személy válogató elfogatható előtte minden ember.

"Az is aki a halhatatlan lélekben hisz, az is aki nem."

De hogy ki miben hisz az már nem mindegy.

Azt már igen is hogy megválogatja tette ezt Noé napjaiban. Vagy Lót esetében. Tehát nem mindegy hogy miben hiszünk.

2012. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire a tudományos oldalát nézzük a bibliának és az egész teremtésnek, az azért érdekelne hogy vajon a 73 éves marika néni aki gyerek kora óta hisz az egészben vajon ő is a tudományos oldalát nézi vagy egyszerüen hisz benne és kész. Éli az életét és nem kell magának tudományosan bizonygatnia hogy a tudomány téved. Nem hinném hogy ő is számításokat végez hogy akkor mikor hogyan és miért volt ugy ahogy. Számolgatja mise után bözsi nénivel hogy a hat nap akkor hat volt vagy szorozzák be xy -al? :) Aki hinni akar benne az hisz és kész.
2012. jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:
Igen, csak nyugodtan. De én nem ilyen vagyok. Én mindenre rákérdezek, kielemzem lehetőségeim szerint.
2012. jún. 10. 11:42
 57/59 anonim ***** válasza:

Ha valaki még olvassa ezt a kérdést és a válaszokat, annak írom, hogy Freya igazi kereső, nem elvakult, nem elfogult, nagyon sok kutatómunkát végzett egy csomó témában (ez látszik, ha valaki több hozzászólását is elolvassa).


Érdemes átgondolni, amiket ír, mert a jó szándék és a tudás vezérli.

2012. okt. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 David82 ***** válasza:
Ádám és Éva ugyanúgy nézett ki, mint mi. Nézd meg a korabeli ábrázolásokat, ahol jól láthatod, hogy nem ősemberként vannak lerajzolva.
2014. márc. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
Korabeli abrazolasok Adamrol es Evarol? Mutass egyet kerlek.
2014. márc. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!