Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen történetek vannak,...

Milyen történetek vannak, melyek a teremtésről szólnak a Biblián, és Darwin evolúciós elméletén kívül?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 18:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ember teremtése.
2012. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Minden vallásnak van eredetmítosza. A Rigvéda a hinduké, de gondolom a buddhisták is elfogadják. De minden népnek volt, görögöknek, kínaiaknak, indián törzseknek stb. Bár sok népé nem nagy volumenű, az íreké pl a szigetre érkező első bevándorlókkal kezdődik, akik között akadnak mitikus lények is, de a sziget már ott van. Mintegy az állandóságot jelképezve.

A biblián kívül a hindu és a görög a legizgalmasabb.


Freya

2012. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
tudományos szempontból kellene egy dolgozatot készítsek, s még nem látom a fényt az alagút végén :)
2012. jan. 20. 19:09
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen javaslom a rigvéda tanulmányozását, és egy mitológiát is. Azt hiszem, létezik olyan könyv is ami a teremtéstörténeteket gyűjti össze. Keress rá neten és irány a könyvtár. Izgalmas téma, irigyellek!
2012. jan. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]


nem ismerem a minőségét, de szerteágazó. Azért a könyvtárat ez nem helyettesíti...

2012. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Dolgozatod konkrét címe?
2012. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Attól tartok, még az alagút sötétjét sem látod! :D

Pl. Gilgames eposz


Ti is felpontozzátok a hasznos válaszokat ;-)

2012. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Júj, és eszembe jutott még egy nagyon sajátos válasz, amit semmiképp nem hagynék ki.

Ez a legújabb tudtommal! :)


http://www.youtube.com/watch?v=x6MPv_f_YCA&feature=related


Amikor én írtam a marketingről szakdolgozatomat, nagyon szabadjára engedtem a fantáziámat, és szellemesre is vettem a figurát. Ötöst és dicséretet is kaptam. volt abban minden: Ikarosz, Daudalosz történetének egy külön fejezetet szántam, és Bródytól kezdve Harry Potterig, Gilgames eposzttól kezdve saját versidézetig volt benne minden! :D


Szóval én tutira a mesék környékén is körbenéznék, nem csak a vallások területén. Fejezetcím lehetne a Jelenkori kultúrában kialakuló teremtéselméletek és történetek.

Így az ősrobbanás mellett megemlítheted a J. R. R. Tolkien Gyűrűk ura történetét. Abban konkrétan már csak utalnak a teremtésre, de ha a Tolkien-világkép teremtéselméletét szeretnéd megismerni, akkor a Szilmarilok a megfelelő kötet. Ajánlom figyelmedbe:

[link]


Ti is felpontozzátok a hasznos és frappáns válaszokat? ;)

2012. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Darwin evolúciós elmélete miben szól a teremtésről, kérlek? O.o

Egyébként meg a könyvtárban rengeteg könyvet találsz a témában :) Én anno egy könyvből meg tudtam írni a 15 oldalas dolgozatomat :D (kár, hogy nem emlékszem a címére...)

A Gilgames-eposz egyébként nem teremtéstörténet, csak az uruki epikus ciklus egy része.

2012. jan. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Fantáziadús mesék...
2012. jan. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!