Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valaki azt állítaná magáról...

Brxsaca kérdése:

Ha valaki azt állítaná magáról, hogy ő Isten. Hogyan lehetne ezt megcáfolni? Vagy megerősíteni?

Figyelt kérdés
Mivel elvileg Isten mindenható, így megjelenhet emberi alakban is ha akar. És van valami olyan mondásféle is, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek... És ha ez pont egy ilyen eset? És mint tudjuk a történelemben minden prófétát hazugnak tartottak (a hatalom mindenképpen), így ha Isten megjelenik emberi alakban őt is lehazugozzák, bolondnak kiáltják ki a saját hívői?
2012. febr. 7. 22:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Ha Jézus lejönne a földre másodszor,akkor a saját hívei lennének az elsők,akik le anti-krisztusoznák,és le hazugoznák,keresztre feszítenék,mert nem úgy jött el,ahogy nekik az meg van írva.De ha arany pompában,felhők közül jönne le,az meg biztosan az ördög cselvetése lenne....
2012. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Ti valószínűleg mindketten jól ismeritek Dosztojevszkij híres regényét...
2012. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A profeta olyasvalaki volt, akihez Isten szolt es a jovoben bekovetkezendo dolgokat nyilatkoztatta ki neki. Az nem igaz, hogy bolondnak tartottak oket, mivel uralkodok es kiralyok kertek ki a tanacsukat rengeteg esetben es feltek toluk, nemelyek tiszteletben allo szemelyek voltak (lasd. Daniel, vagy Keresztelo Janos). Tovabba Isten megmondta, hogy elkuldi fiat, Jezus Krisztust, aki kivaltja buneinkert a zsoldot. Ez bekovetkezett. Ezekutan pedig varjuk Jezus masodik eljovetelet, amikor Iteletet hoz majd a Foldre es ugy fog eljonni, hogy azt minden ember a foldkereksegen majd latni fogja. Isten nem nyilatkoztatott kis semmi olyasmit, hogy fog meg kuldeni profetakat a Foldre Krisztus utan, szoval en innen tudom, hogy akik Istennek adjak ki magukat, es Jezussal kommunikalnak mint "profetak", azok nem hiteles dolgok, a Biblia hamis profetaknak nevezi ezeket az embereket.
2012. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A Félkegyelmű c. regényre godnolsz? Én nagyra tartom az iylen embert. Ha lenen sok pénzem, ilyen lennék én is.

Viszont az Isten mint fogalom annyira más és más értelmezést kap a történelmi kortól, a jelenlevőktől, vagy bármitől függően, hogy nehéz a kérdésedre válaszolni. Hiszen boizonyosfokon mi is istenek vagyunk (Jézus is mondta: Ti is istenek vagytok) vagyis mindnyájan részei vagyunk a Nagy Egy-nek, mint a szőlőszemben a magok, beletartozunk a szőlőtőkébe. Különváltan senki sem lehet Isten.

2012. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
teremtsen egy új Földet, azt kész.
2012. febr. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

22:31

Ha nekem írtad,én nem olvastam.

22:28

2012. febr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Ez könnyű csak a pápát kell meggyőzni aztán a birkák máris mennek utána .
2012. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Bár Istennek a megvan a hatalma ahhoz hogy megjelenjen emberi alakban de a Bibliában azt íratta le hogy Őt ember élve nem láthassa.Nincs szüksége Istennek arra, hogy emberi alakban járkáljon a földön.Nem Mátyás király hogy ily módon derítse ki hogy hogyan élnek az emberek.

Mivel Isten megbüntette azokat az angyalokat akik elhagyták az eredeti állásukat és helyüket, akkor részlehajlás lenne, ha magának megengedné.

2012. febr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem A félkegyelműre gondolt, hanem A Karamazov testvérekre szerintem, merthogy ott vetődött fel ez a kérdés, A nagy inkvizítor című elbeszélésben, amit Ivan Karamazov írt, ha jól emlékszem.


Isten teljessége nem lesz emberré,ez logikai képtelenség. Jézusban Isten Igéje lett emberré, vagyis ő nem azt állította hogy ő maga Isten, hanem, hogy "Én és az Atya egyek vagyunk." Egylényegűek, de nem ugyanazok. Erről szól a szent háromság tana. (Különben nem lenne háromság, csak egység)


Maga Isten azért nem lehet emberré, mert ő egyben a világot teremtő és fenntartó erő, energia. Minden belőle lett/lesz de ő nem lehet semmivé, mert akkor minden más megszűnne.


Tehát a bizonyítás: létezel, hogy meghalld ezt az állítás? Akkor Isten nem lett emberré. Viszont Jézus másodszor is vissza fog jönni, az lesz olyan jó, arra lehet készülni.

2012. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Te is és én is istenek vagyunk, mert isteni lehelet van bennünk! Ha nem így van akkor a bibliai Mózes I.2.7. nem igaz.


Ha elfogadom, hogy Isten minden ható, mindent tud és előre lát, akkor megjelenhet emberi formában is, az "semmiség" neki.


Azok a hívők, akik figyelmesen olvassák a Bibliát már megtapasztalták, hogy Isten emberi formában itt járt a Földön Ábrahámnál, lásd Mózes I.18.1-8 (a fejezet címe is az, hogy "Az Úr látogatása Ábrahámnál" - vagy ez sem igaz?)


Az Isten ha akarja, akkor az ember "simán megláthatja", hiába írjátok, hogy nem lehet. De előfordulhat, hogy ez bibliai ellentmondás - mivel az "emberek" döntötték el, hogy mi az isteni kinyilatkoztatás és mi nem. Az ember meg tévedhet!

2012. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!