Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istennek mi baja volt az...

Istennek mi baja volt az ember "bűnbe esésével", ha egyszer ő teremtette az embert a saját képmására?

Figyelt kérdés

„És monda az Úr Isten: ímé az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy, jót és gonoszt tudván.” (1Móz. 3.22)

Ezzel mi volt a baj,ha:

(1Móz. 1.26)Az ember teremtése:"A Föld teremtésének hatodik napján, a maga képére és hasonlatosságára teremtette Isten az embert"


2012. febr. 12. 10:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
És ha az ember képes bűnt elkövetni és a bűnt maga isten hozta létre(mivel mindenható), akkor isten valójában gonosz?
2012. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

első

Maga a Biblia írja:"Ésa. 45,7 békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

2012. febr. 12. 10:35
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Na és isten aki ugyebár tökéletes mi a bánatnak teremtett egy tökéletlen lényt,aki sorra szegi meg a parancsait?
2012. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%

Isten megadta az embernek a szabad donto- es cselekvokepesseget, ınnentol kezdve moralısan felelosegrevonhato a tetteıert.

A bunok azert vannak, hogy bızonyıthatsd mennyıre felsz Istentol. Ha hıszel Istenben, es felsz a haragjatol es a buntetesetol, akkor nem koveted el a bunoket.

2012. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%

"Ha hıszel Istenben, es felsz a haragjatol es a buntetesetol, akkor nem koveted el a bunoket."


Tehát engem a mindenható a fenyegetéssel(!) próbál rávenni a helyes útra. Megteremti sajátos kis élőlényeit saját képmására,majd ezeket megfenyegeti,hogy ne csinálják ezt és azt. Most képzeld el, hogy játszol a sims-el és ugyanezeket csinálod-totál elmebeteg aki ilyeneket művel.

2012. febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

ma 10:42

Akkor istennek inkább simseznie kellet volna, ahelyett, hogy felelőtlenül a valósággal szórakozik.

2012. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

10:40

Na igen,ez is jó kérdés...

2012. febr. 12. 10:51
 8/22 anonim ***** válasza:
42%

ma 10:48

Ha megnézed a valamirevaló tudósokat, akik áttörést értek el, mind gyilkosság áldozatai, tönkrementek, testileg lebénultak, elcsúfultak. Stephen Hawking egyszer megjegyezte az egyik dokumentumfilmjében, hogy "ha létezik isten, elhiszem, hogy nagyon felbosszanthattam és ezt csinálta velem." :DD

2012. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Ha megnézed a valamirevaló tudósokat, akik áttörést értek el, mind gyilkosság áldozatai, tönkrementek, testileg lebénultak, elcsúfultak. Stephen Hawking egyszer megjegyezte az egyik dokumentumfilmjében, hogy "ha létezik isten, elhiszem, hogy nagyon felbosszanthattam és ezt csinálta velem.""


És ebből (ha tegyük fel így van,de nem így van) mi következne?

2012. febr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

ma 10:55

Semmi különös, csupán 1 teória. Vallásos szempontból bele lehetne magyarázni, hogy isten megrokkantja azokat akik a válaszokat keresik ahelyett, hogy elfogadnának mindent úgy ahogy van.

2012. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!