Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tud sok ember a...

Miért nem tud sok ember a saját anyanyelvén helyesen beszélni?

Figyelt kérdés
pl. meg-e lehet? láthatjuk helyett láthassuk, összetett szavak szétválasztása stb. Sok ilyen hibával találkozom.
2011. máj. 20. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Mindegyik országrészen másképp beszélnek, más a nyelvjárás.
2011. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Tanulatlanság és/vagy igénytelenség.

És elnézve a mai fiatalokat, egyre süllyedünk...

2011. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
..és még milyen sokkal fogsz még életed során,és idővel rájössz,hogy ezek egyáltalán nem számítanak,és sokkal fontosabb dolgok is vannak.
2011. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Mert vannak dolgok, amiket a köznyelv "megenged", az irodalmi nyelv meg nem, ez szerintem mindenféle nyelvnél így van!


Meg vannak dolgok, amiket az ember tud, hogy a fázoK az igazából fázoM lenne, de egyszerűen nem "áll a számra", hogyha például szüleimmel, vagy barátaimmal beszélek... Szóval nem feltétlenül tudás kérdése a dolog.

2011. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
13:31-nek : nem a nyelvjárásról beszélek, az más. Pl. voltam már felvidéken. A palócoknak is megvan a saját tájszólásuk, nyelvjárásuk, de mindegyik egyformán úgy beszél, de nem helytelenül. Még csak nem is műveltség kérdése, mert a dédimamám 4 általános végzett, mégis szépen beszélt. 13:36-nak : Természetesen vannak ennél fontosabb dolgok is, de ez egy olyan oldal, ahol nem feltétlenül világmegváltó kérdéseket vet fel az ember. Egy másik téma kapcsán jutott eszembe, amit pár perce vetett fel valaki hogy hogy ítélkezünk-e másokon a helyesírásuk alapján.
2011. máj. 20. 13:56
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
És te miért nem fogadod ezt el? Mindenki úgy beszél ahogy naki jól esik.
2011. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%
Na ja, ennél már csak az viccesebb, amikor valaki beleköt a másik helyesírásába. Létezik a hivatalos helyesírás, illetve mindenkinek a saját helyesírása. ;)
2011. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Na ez érdekes: Mi az, hogy mindenkinek a "saját helyesírása"? ha sajátos, az helyes? A testvérem gyerekkorában mindig fordítva írta az S betűt. Mikor szóltam neki, hogy az úgy nem jó, azt felelte, hogy ő így szokta. Még szerencse, hogy később megtanulta helyesen, képzeljétek, ha így adna be egy önéletrajzot. Na de ne térjünk el a tárgytól. Akár hogy is vesszük, ha egyre többen gondolják úgy, hogy nem szükséges helyesen beszélni, a gyerekeink is helytelenül tanulják meg, majd a nyelvünk szépen elkorcsosul.
2011. máj. 20. 14:44
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem is eltúlzod a kérdés fontosságát. A magad szintjén próbálod megítélni, pedig a helyes döntéshez bölcsesség kell. Ez azt jelenti, hogy ereszkedj lejjebb, hogy "jól láss" és igazságosan ítélhess. Téged a megírandó önéletrajz milyensége izgat.

Az én kiindulópontom az, hogy ha valaki nem ismeri a saját anyanyelvének helyesírását, az azért van, mert nem tanulta. De azért még lehet rendes ember, élhet boldog házasságban, nevelhet becsületben 4 gyermeket, lehet jószívű, önfeláldozó és urambocsá' lehet jó hazafi is. Rangsorolni kell tudni...

2011. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ti nagyon, de nagyon félre értettetek! Én egy szóval sem írtam ,hogy elítélem. Én azt kérdeztem miért? Biztos én is ejtek hibákat, amit észre sem veszek. Tehát a kérdés másképp megfogalmazva: Nehezek a magyar nyelv szabályai, még számunkra magyaroknak is? Van ami nem egyértelmű a nyelvünkben? Nem a szlengről beszélek és nem a "laza dumáról".
2011. máj. 20. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!