Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van még ma olyan, aki elhiszi...

Van még ma olyan, aki elhiszi Noé történetét?

Figyelt kérdés
Hogy felvitte az állatvilágot a bárkájába a kipusztulás elől?
2012. febr. 16. 17:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%

Ezt így nem, de a Bibliai történet valóságában nem kételkedem. Ott és akkor és úgy történt.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Talán próbálj meg valami mást kihámozni a storyból... A Nóé, meg az állatok kb~ az óvoda szint. Sokszor nem szó szerint kell értelmezni amit olvasol... Ha elgondolkozol azon, hogy mit jelenthet ez az egész, már akkor nyertél egy csatát ;) ha háborút még nem is
2012. febr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
36%

Szeretnék válaszolni a kérdésedre:


Igen. Én.

2012. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Nos, a Bibliában rengeteg a tanmese, nem kell az egészet szóról szóra elhinni, a hátsó mondanivalókat kell keresni. Valamiféle valóság alapja van, volt egy árvíz lehet pont ott pont akkor, csak valaki kiszínezte a történetet.
2012. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
64%

"Nos, a Bibliában rengeteg a tanmese, nem kell az egészet szóról szóra elhinni"

Bizony! Hallgasd csak, majd szepen megmondjak, hogy mi az amit szorol szora elhinni, es mit nem. Az, hogy "isten szavai" kozott kimazsolazunk nekunk tetszo elemeket az egy nagyon vicces modja a biblia ertelmezesenek. Mi lenne, ha a tiz parancsolatot is "tanmesenek" tekintenek, amit nem kell szorul szora elhinni... igazabol nem is ugy gondolta mozes, hogy "ne olj!", az csak egy koltoi kep!. :-D


Nevetseges.


Ket dolog van: vagy elhisszuk, hogy a biblia isten szava, es akkor nincs jogunk kimazsolazni belole semmit, vagy azt mondjuk, hogy okeoke, azert nem kell mindent elhinni belole, de akkor megjelenik egy onkenyes tenyezo, hogy melyik aspektust hisszuk el belole, es mit nem. Miert pont azt, es miert nem mast? Teljesen onkenyes.

2012. febr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
26%

Szeretnék feltenni egy kérdést. Elsőre furcsa, de ide passzol: Szerintetek ki írta le Noé történetét, avagy ki szedte egy csokorba Mózes első könyvét?


Én úgy vélem, hogy Mózesnek elég sok köze volt hozzá.

Viszont Krisztus ezt mondta:

"Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő.

Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?"


Ha viszont nem hiszitek Krisztus beszédeit, akkor nagy bajban vagytok: "Felele néki Simon Péter: Uram, kihez mehetnénk? Örök életnek beszéde van te nálad."

2012. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

döncike:


ennyire nem gondoltam tovább...

2012. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Úgy gondoltam, hogy Jézus amikor a tanítványainak mesélt, hogy a "sima" embereknek tanmesékben kell mesélni, hogy értsék a lényeget.


AZt h "ne ölj" nem is értem úgy... na mindegy. De úgy látszik Neked is <3 :D hehe

2012. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
60%
Igen, elhiszem Noé történetét
2012. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
59%
Igen, mindent ami a Bibliában van, így ezt is.
2012. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!