Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Van köztetek olyan,...

Hívők! Van köztetek olyan, aki elhiszi a bibliában szereplő teremtéstörténetet, Noé bárkájának a történetét és a többi abszurd dolgot?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor miért?

2011. nov. 17. 21:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Igen vagyunk jónéhányan - a rendszeresen ide írók közt is - akik elhisszük ezeket a számodra abszurdnak tűnő dolgokat. Természetesen tizenéves koromban, amikor még általános iskolába jártam, magam is eljutottam odáig, hogy a Biblia első tíz fejezete bizonyára csak mese, jelképes ábrázolás, a korabeli tanulatlan emberek világképe. Azóta azonban volt szerencsém hozzájutni olyan könyvekhez, melyet komolyabb tudós emberek írtak, pl. prof. dr.dr.dr. A. E. Wilder Smith, akik nagyon szépen levezették azt, hogy semmivel nem igényel kisebb hitet az evolúció és a millió évek elfogadása, sőt...


Az informatika fejlődésével nyilvánvalóvá vált, hogy információ nem keletkezik "magától", lásd pl. a DNS-ben tárolt információ...stb, a modern elektromikroszkópok megmutatták, hogy a világ leggyszerűbb élőlénye a baktérium is milyen komolyan megtervezett rendszer (lásd az ostort mozgató rotor szerkezetét), hogy mennyire téves út a jelenlegi rendszerből kiindulva a múlt rendszereinek feltételezése...stb. Nos ezek a tények meggyőztek arról, hogy sokkal ésszerűbb alternatíva egy Inteligens Teremtő Isten léte, mint a "nagy bumm" hipotézise. A témával kapcsolatosan ajánlom figyelmedbe Walt Brown nem régen magyar nyelven is elérhető könyvét: Kezdetben, a Teremtés és az özönvíz meggyőző bizonyítékai címmel. Brown az Usa Légierő ezredeseként ment nyugdíjba, ahol főiskolai docensként tevékenykedett, és a fejlesztő és mérnőki tudományoknak volt az igazgatója. Tudományos igényességgel igyekszik ebben a könyvben választ adni az általad is felvetett kérdésekre.


Üdv. Péter

2011. nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%

ez nagyon jól megírt válasz volt!

valóban, széles tudásbázist felhasználva rá lehet mutatni a legegyszerűbb élőlények komplexitására is, lehet érvelni hogy információ nem keletkezik (DNS példája) és hogy logikailag teljesen kikezdhető akár az ősrobbanás, vagy az evolúció elmélete, ami ugyan csak egy hit.

de attól, hogy ezek is elvont dolgok, még nem lesz tudatos emberfeletti erő. illetve amíg ezzel nem találkozunk valamilyen formában, addig számunkra nem lesz. még ha valahol éppenséggel ez fellelhető is lenne, az ember tapasztalat nélkül hisz ebben. kulturális dolog.

2011. nov. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
51%

Igen!


Én ugyan nem logikai úton jutottam a felismeréshez, nekem kinyilvánította az Úr az igazságot.


Gondolom akkora írást, mint amit írok, úgysem olvassa el szinte senki, de munkaidőben nekem belefér, hogy kifejtsem nagyjából:)))


Ugyanis két út lehetséges a világ létrejöttéhez.

Az egyik a sötétben tapogatózó elmélet, miszerint semmiféle nagyobb intelligencia nincs a háttérben. Egy nagy bummal kezdődött, (mely tényt pusztán egy színeltolódás alapján kreáltak, melyet tudománynak hívnak) de hogy mi volt előtte, arra soha választ nem kapunk. Ha összehúzdás, nagy bumm, összehúzódás, nagy bumm körforgás van, akkor mikor és hogyan kezdődött az első. Lehet fantazmagóriákat kreálni hogy a nagy bummal keletkezett az idő is, de az idő nem kézzel fogható anyagi dolog, mely keletkezik. Volt tegnap és lesz holnap, és ma a mában vagyunk. Kell, hogy a sok tegnap elején legyen egy első nap, egy első pillanat. Nem lehet az idő körforgása, mert akáhány holnappal megyünk vissza, nem fordulhat önmagába az idő, hogy a jövőből a múlt lehessen.

Miből keletkezett a világ? A semmiből nem keletkezhetett, mivel a semmiből nem lesz valami. Plazmából, meg energiából, meg a fene tudja mikből? És az? A semmiből? Én akármekkora semmit összegyúrok, és hiába hevítem akármennyi hőfokra, vagy teszem akkora vákuumba, hogy az már messze meghaladta az 1 baros vákuumot is, akkor sem lesz a semmiből plazma sem, és anyag sem.


A másik variáció, hogy van valaki az egész mögött. Ha van, akkor az nem hülye és nem kicsi erejű, mivel alkotott egy ilyen hatalmas dolgot, mint a világegyetem. Ha alkotott egy ilyen törvényeken, szabályokon alapuló világegyetemet, és nem hülye, mint tudjuk, akkor miért alkotta? Szórakozásból? Ekkora hihetetlen dolgot művel, csak, hogy egymagában mosolyogjon? Akkor miért katonás törvényi keretek között "üzemelteti". Sokkal viccesebb lenne, ha kénye-kedve szerint alkothatná továbbra is, ahogy éppen kedve tartja. És mivel ugye nem hülye, nem azért tette, hogy mosolyogjon, akkor ki kell, hogy nyilatkoztassa magát. Egyetelen irat van, mely tartalmaz olyan kijelentéseket, amik a múltban megjövendölt (határozottan nagy, és nem jelentéktelen) jövőre nyilatkoztatott próféciákat tartalmaz. (Sok-sok százat). Nem lehet reális az az isten, ki ellenőrizhetetlen állításokat állít. Ez a héberek Istenének, Ábrahám, Izsák, Izrael Istenének könyvei, illetve az ő fia általi evangéliumok és az őt követő, őáltala küldött szent szellem által kinyilatkoztatott írások gyűjteménye, a Biblia.


Ha a teremtés nem igaz, Noé nem igaz, akkor Mózes hazudott, Krisztus hazudott. Ugyanis Krisztus visszahivatkozott a teremtésre, Noéra, Lótra, Mózesra, Ábrahámra. Ha nem az ember által jött a halál a világba, hanem Isten általi természetes kiválasztás, akkor nincs szükség megváltóra, nincs szükség Krisztusra, nem igaz mind a több száz prófécia Krisztusról, melyeket a próféták nyilatkoztattak ki, pedig mind az utolsóig beteljesűltek és az a néhány is be fog, melynek ideje még nem jött el.


Persze el lehet hinni egy néhány kilométeres körben kiásott csontdarabokból összeállított rekonstruált szörnyszülöttet, mely x millió évvel ezelőtt élt. Nem mintha messze állnának a nagyra nőtt gyíkok a Biblia szavával, ha gondolod kifejtem. Nem furcsa, hogy a földtörténeti korokat, a földrétegek korok szerinti csoprtosítását 150 évvel ezelőtt alkották meg, mikor még nem voltak kormeghatározási módszerek, majd mikor ehhez képes száz évvel később megalkották a labilis radiokarbonos kormeghatározást (mely alkalmazott axiómák felállításával együtt is szélsőséges eredményekre vezetett), a pontos meghatározáshoz a földrétegeket hívták segítségűl, hogy mely rétegben találták a leletet.

El lehet hinni az ufójelenségeket nulla bizonyítékkal és rengeteg hamis fotóval és videóval, mely hóbort ráadásúl éppen a hidegháború technikai kísérletezésével egyidőben ütötte fel a fejét.

El lehet hinni az agykontrollt, hogy mindent a tudat irányít, pedig hiába mész le alfába, egyetlen hajad szálát sem vagy képes fehérré vagy feketévé tenni. Próbáld csak meg.

El lehet hinni a modern orvostudományt a DNS-ekről a génmalipulációról, pedig egy snassz mezei náthával sem tudnak mit kezdeni. Szép az influenza elterjedésének híre, hogy miképpen fedezték fel napok alatt az ellenszert, a rákról és az aids-el évtizedek alatt sem tudnak zöldágra vergődni. Egy tüdőembóliával szenvedő ember felett az egész orvosi kamara ott lehet, de már csak egy időpontot tudnak mondani: a halál beáltát.

Ez a nagy nyomorúság, az elhitetés ideje. Mindezeknek a hitetéseknek meg kell lenniük, hogy olyan mélységekbe szálljanak alá, hogy elhitessék, ha lehet a választottakat is.

El lehet hinni sok mindent, persze a kinyilatkoztatott, ellenőrzés alá vetett isteni szónak nem kell... csak lehet.



Üdv. L

2011. nov. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%

sok példát írtál, de pl. a betegségeknek vagy a pontatlan tudományos módszereknek nagyon kis mértékben van közük a témához.

Krisztus hivatkozott Noéra: és? Te is hivatkozol.

Biblia: itt valamiért Constantinusz császár neve ugrik elő.. talán ő rendelte el az összeállítását, a megfelelő írások kiválogatását és egy könyvbe foglalását? legalábbis én így tudom, ez nem azt jelenti hogy így tudom, de mégis reálisabb mint amit a vallásosok hisznek róla.


Isten miért teremtette a világot, szórakozásból? - ezt nagyon emberi szemmel közelítetted meg. ha van felsőbb hatalom, miért emberként gondolkodna?


0. nap, világ keletkezése: nem, nem kell 0. napnak lennie. az időt az ember teremti, csak a mi korlátozott szemléletünk keresi mindennek az elejét, és a végét.


ha a 0. napon csak Isten volt, és ő indított mindent, mi volt Isten előtt?


szerintem jó dolgokat írtál, de sajnos ilyen témában nem nagyon lehet érvelni.. de ha ezekre van válaszod, azt örömmel olvasnám.

2011. nov. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
40%

Sziasztok!


"itt valamiért Constantinusz császár neve ugrik elő.. talán ő rendelte el az összeállítását, a megfelelő írások kiválogatását és egy könyvbe foglalását?"


Hihetetlen ez az összeesküvés elmélet! Valahogy minden Ateista ember ezzel érvvel, de egyszer most már elvérnám hogy bizonyítva legyen.


Kérek egy dokumentumot, ami arról tanúskodik hogy tudatosan manipulálták a Bibliát a IV. század elején!


Aztán pedig kérem megmagyarázni azt is, hogy ha egyszer manipulálta az Egyház a Bibliát, akkor hogy lehet az, hogy elzárta az emberek elől több száz évre? Miért nem adtak az emberek kezébe Bibliát, ha úgysem a valóságot fedi? Nem lehet hogy pont azért, mert a Biblia az igazságot tükrözik, és attól féltek hogy leleplezi a hazugságaikat?


Továbbá kérem megmagyarázni hogy hol találhatunk a Bibliában manipulatív elemeket! Ha emberek belenyúltak, akkor az észrevehető, egymásnak ellentmondásos szakaszokat kéne találnunk! Ugyanis amikor valóban belenyúltak a Bibliába a reformáció miatt, és beletettek egy rakás apokrif iratot a Tridenti zsinaton,(ezek mai napig benne vannak a katolikus Bibliában) Akkor azt vehetjük észre, hogy ellentmondások vannak a korábban kanonizált, és a "deuterkanonizált" könyvek közt!


Kérem ezeket legyenek szívesek megmagyarázni mert nagyon nem érte, tessenek felvilágosítani!

2011. nov. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

" legalábbis én így tudom, ez nem azt jelenti hogy így tudom" <-- én ezt is leírtam, ami magyarra fordítva azt jelenti, hogy ez nyilván csak egy elmélet, csak én így tudom. az hogy éjjel nem tudok írni, részlet kérdés.


manipuláció-ellentmondások: ha összeválogatják azokat az írásokat egy könyvbe, amelyek Krisztus isteni származását emelik ki stb. akkor azoknak miért kéne ellentmondásosnak lenniük? mert a Tridenti zsinaton így sikerült? (tehát úgymond rossz munkát végeztek? nem, lehet ezt ügyesen is).


több 100 évig titok volt - igen. nem volt alkalmas/szükséges elterjeszteni. szerintem nem azért, mert "igazi" volt, hanem mert hatalommá vált annak a kezében akiében volt. mert a szavaknak ereje van, ugye.

2011. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
47%

Meghökkentően sokan. Szerintem többnyire elégtelen ismeretek miatt, esetleg dacból.


A tapasztalatom az, hogy akik ezt hiszik, azt nem is érseklik ezektől különböző magyarázatok. Ha egy kérdésnél látszólag el is fogadják a felsorakoztatott bizonyítékokat, egy másiknál továbbra is ugyan azt állítják, mintha mi sem történt volna. Amit már nem tudnak kimagyarázni, egyszerűen indoklás nélkül dobják félre.

[link]

Mindezek ellenére általában újabbnál újabb bizonyítékokat kérnek számon az ellentábortól, míg maguk egyetlen egyet sem mutatnak fel, a hitüket mégis egyenlő súlyúként kezelik a tudománnyal.

[link]

[link]

Holott ezek a dolgok gyökeresen más szemléletmóddal vizsgálják a világ dolgait. Ha az egyik szemléletmódjával közelítünk a másikhoz, az elég értelmetlen. Bizonyos dolgokat csak az egyikkel lehet és érdemes vizsgálni, mivel a másik természetéből adódóan alkalmatlan rá, és csak dogmákat szül, amikből senki nem profitál, és itt nem pénzbeli profitra gondolok.

[link]

Szóval amikor egy olyan emberrel keveredek vitába, aki érvek ellen egyszerűen csak a hitet és Bibliát lobogtatja, arra gondolok, hogy még Jézus is csalódott volna.

[link]


Persze vannak nagyon igényes kreacionista munkák, amikre az érveket is felhozni képes vallásosok szeretnek hivatkozni, viszont ezek sem képesek megállni a szakmai kritika előtt. Mindössze a laikusok megtévesztésére alkalmas. Meggyőzni sem képes senkit, még ha lista is utána nézni, csak annak erősíti meg a hitét, akinek már amúgy is volt.

2011. nov. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%
ügyes, igényes és szórakoztató írás! jók a képek is, az érveid is tetszettek!
2011. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
65%

Szia !


Biblia első kijelentését és a Biblia utolsó áldását valamint Isten közte lévő szavait teljes mértékben elhiszem !


Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet

(1 Mózes 1,1 )



A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme(legyen)mindnyájan tiveletek !

Jelenések könyve 22,21



Shalom

2011. nov. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
40%

Igen, mindent elhiszek, ami benne van.


Miért? Mert ha a benne lévő számos dolog igaz, nem kérdőjelezem meg a többit, még akkor sem, ha emberi ésszel felfoghatatlan.

2011. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!