Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki teremtette a sátánt, az...

Ki teremtette a sátánt, az ördögöt?

Figyelt kérdés
Folyton azt hallani, hogy minden bűn a sátántól ered. Ő honnan van? No és akkor már azt is megkérdezhetjük Isten ki teremtette?
2009. jún. 8. 16:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha a pokol ura Lucifer és őt tekintjük a sátánnak/ördögnek akkor Őt Isten teremtette. Lucifer volt az egyik legfőbb angyal, aki fellázadt ezért kiűzték a mennyből.
2009. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Isten teremtette öt is. jónak teremtette természetesen, késöbb lett rossz.
2009. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Ha Lucifert érted a sátán alatt: Isten teremtette, ugyanis a Fényhozó(lucifer) angyal volt(vagyis még az, csak bukott angyal). Csak megelégelte a szolgaságot, meg hogy nincs szabad akaratuk, szembeszegült isten véleményével és akaratával és ezért isten a pokolba száműzte.

Az ördög pedig egy patás, kecskefejű démon-fajta.

Amúgy én úgy gondolom, a bűn is istentől ered, mert ő teremtette az angyalokat is, és ha mindenható, tudta, hogy az az egy "fellázad" és ha a sátántól ered minden rossz, akkor az valójában istentől ered, mert megteremtette Lucifet is, akkor is ha tudta, hogy mi lesz a vége...de végülis rossz nélkül nincs jó sem, vagyis csak egyszerre tud létezni ez a két dolog, kb úgy hogy ha van fény, van árnyék is, nincs fény, nincs árnyék sem...

2009. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
Második válaszoló. Az angyaloknak nincs szabad akaratuk úgy tudom. Nekik az a dolguk, hogy szolgálják Istent és az embereket. Nos akkor, hogy is változhatott rosszá? :) ugyan...
2009. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%
bocs, a teljesen szót kihagytam előle, szóval úgy gondoltam van nekik, csak nem úgy mint az embernek pl...de attól még isten teremtette...
2009. jún. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 dellfil ***** válasza:
78%
Mi teremtettük emberek. Saját használatra....
2009. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%

a biblia szerint lucifer egy angyal volt, de fellázadt, miértm indig az isten parancsolgat, ő is nagyobb hatalmat szeretett volna, ezért bukott angyal lett belőle, ő maga az ördög. Lehet úgyis mondani hogy a poklok istene, de az ördög is istentől származik :)

mint a többi angyal, arkangyal.

2009. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%

"Az angyaloknak nincs szabad akaratuk úgy tudom. Nekik az a dolguk, hogy szolgálják Istent és az embereket. Nos akkor, hogy is változhatott rosszá? :) ugyan..."


megkérem a nem hívőket is, hogy most próbáljanak egy kicsit a mi fejünkkel gondolkodni:


az angyaloknak is van szabad akaratuk (figyelembe véve a korrekciód, csak így kerek a gondolatom), különben ugye,hogy tudtak volna fellázadni? én azt gondolom, hogy ugyanúgy van szabad akaratuk, ugyanúgy eldönthetik amit akarnak.

amúgy meg a bűn eredeti értelmében egy állapotot is jelöl, eként annyi, mint Istentől elszakítva, mai használat más szóval: vétek. hogy eredhetne Istentől a bűn? te sem tudsz magatól, a lényedtől elszakítva élni, már pedig élsz, Isten is él. ha magadtól te feltalálod azt, hogy tudsz magadtól elszakítva élni, azt úgy hívják, hogy nem létezel, mert ha élsz akkor ön magad vagy. ha nem vagy magad, akkor te "nem vagy", tehát nem létezel.


ha azt kérdezed ki a Sátán, akkor valamilyen szinten beleéled magad ebbe a hitbe, így Isten létébe is. ebből kifolyólag gondolati szinten felteszed a létezését.

Nem létezhet akkor, ha nem önmaga, tehát nincs.

2009. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%

ki teremtette Istent?

vannak olyan dolgok amit csak hittel lehet elfogadni.

ilyen pl. az is, hogy volt-e ősrobbanás? ez az elmélet azt mondja, hogy volt az ősrobbanás, és abból lett a minden.

1. mi robbant fel, miért, és azt amiért felrobbant,azt a hatást mi idézte elő?

2. ami felrobbant, ami felrobbantotta, és az ezt okozó hatást mi hozta létre?


én azt gondolom, hogy mind Isten örökkévalóságát, tehát hogy mindig volt, van, és örökké lesz is, ugyan olyan hittel lehet csak elfogadni, mint a materialista világnézetet. MERT ha jól belegondolsz (és most feltételezzük, hogy ez a nézet a helyes) akkor hol az idő eleje? nincs!


EZEKBŐL KIINDULVA RÁJÖVÜNK, HOGY VALAMI MINDIG IS VOLT!

én Istenben hiszek, keresztény hívő vagyok.

még annyit kérdezek: miért csak a keresztény vallást, és a zsidót üldözik (annak megfelelő országokban), a többit pedig nem (sehol)? a kettő ugyan abban az Istenben hisz (a zsidók csak Jézust nem fogadják el, de az Istenük ugyanaz mint nekünk). de ha felteszed, hogy Isten van, és csak annyit mondasz a szívedben, hogy mutassa meg magát, előbb, vagy utóbb megfogja!

2009. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Egyes vallások szerint az egység világából(Isten az egység) kizuhantunk a kettősség világába. A kettősség világában mindennek van ellentéte: jó - rossz, sötétség - világosság, stb. Így a jó - nak látrejön önmaga ellentéte, amit nevezhetünk Sátánnak is. Lámcsak, Káin és Ábel is megtestesítik ezt. A fő ok, az anyag. Az energiavilágban (nevezzük ezt mondjuk túlvilágnak, vagy lélek-világnak) mindennek korlátlan energiája van. De az anyag sűrűbb és kisebb rezgésszámú, kevesebb az energiája, ezért az anyagból való élő dolgoknak egymás energiáját kell elvenni. Megeszik egymást, vagy az emberek közül egyesek szolgálatukba állítanak másokat, stb. A "rossz" tehát az energianyerés szándékából származik, ez az önzés. Az önző gén! ami mindenből saját magát akarja felépíteni, ez a kulcsa a gonoszságnak, vagyis a Sátánnak.
2009. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!