Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A waldorf pedagógia közelebb...

Izidorkata kérdése:

A waldorf pedagógia közelebb viszi a gyereket a valláshoz, kereszténységhez?

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Előszőr döntsd el magadba, hogy mihez is szeretnéd pontosan közel vinni a gyerekeid, mi az a kereszténység...

A szeretet viszi őket közel Istenhez...

Ahogy nőnek fel, egyre okosabbak lesznek, önálló gondolataik lesznek és majd döntenek.

Szeresd és neveld őket jóra. A serdülés ellen nem lehet mit tenni. De nem is kell.

2012. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
4%

Egyébként, hogy a saját gyermekkoromról is írjak picit, én mindig imádtam a logikai játékokat, a jó hangulatot. Soha nem szerettem az olyat, amikor kusban koncentrálni, megszólalni bűn. Természetesen kell fegyelem meg ezek ölik is egymást...De a legjobb amit tenni lehet megismerni a gyereket, megérteni őt és rávezetni arra, hogy mi a jó, mit miért tesz.

Semmi értelme nincs például egy tört egyszerűsítésének önmagában. Egy f..ág. De nélküle elég nehéz élete lehet.

2012. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

Vajon helyes a gyereknek mindenféle mesét mondani, hitegetni őt olyan dolgokkal, ami nem létezik?

Én nem ítélem el. Mindig szerettem a máséket és a kreativitásnak sem árt. Az a lényeg, hogy a valóságtól megtudjuk különböztetni azt, ami nem valós.

2012. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos nem tapasztaltam még soha, hogy mit csinálnak egy ilyenben és hogyan, de olvasás alapján tetszik a gondolatuk.

Semmit sem kell a gyerekre kényszeríteni...

Egyébként a szülőnek is feladata a nevelés bármennyire hihetetlen sokaknak.

2012. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
A Waldorf pedagógiának nem ez a célja, lényege.
2012. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

Én 8 évig jártam Waldorf iskolába, de a kereszténységről nem sok szó esett, de sok volt az ószövetségi Szentírásról főleg alsóban. Az itt tanulók zöme más vallású, de tény, hogy egyfajta spiritualitás van a Waldorfban, ami inkább az ezotéria felé hajlik. Kérdés, hogy a szülő mennyire veszi komolyan a vallást, mert ha igen, az ilyen típusú nevelés nem valami tiszta keresztény dolog a Waldorf iskolákban.


Üdv

2012. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg nem fog tetszeni a többségnek a válaszom, de: A Waldorf pedagógiának okkult szellemi háttere van, mégpedig az antropozófia, amit maga az alapító, Rudolf Steiner talált ki. Belevegyített némi keresztény tanítást, így lett egy jó nagy katyvasz az egész.


Mielőtt bárki "ordítozni" kezdene, tessék szíves beleolvasni bármelyik neveléstörténet- vagy pedagógia tankönyvbe, amelyben tárgyalják a Waldorfot is. Ugyanis ezekben is feketén fehéren írva vagyon... :P


Üdv. :)

2012. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
@Berta Wooster: 100%-ig egyetértek, jobban megfogalmaztad mint én... 8 év tapasztalatom van és tényleg így van.
2012. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Te vagy az, Y? :)))


Nagyon "eltűntél" azoknál a kérdéseknél, ahol eddig találkoztunk, pedig most már az összesre válaszoltam...


Összefoglalni meg nem volt nehéz, tanultam róla, ennyi.


Neked viszont - ilyen szempontból - őszinte részvétem, hogy 8 évet kellett ott lehúznod. Mert persze a Waldorf suliknak vannak bizonyos előnyei is, ezt nem tagadom; de a kérdés most nem ezekre vonatkozott.


Üdv. :)

2012. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem Y vagyok. :D


De am kösz a részvétet, olyan sebet okozott ez a 8 év, ami sosem gyógyul be.

2012. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!