Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők a természettudományos...

A hívők a természettudományos ismereteik alapján miért nem mernek gondolkodni a Bibliában leírtak hitelességén?

Figyelt kérdés
Például: Jézus mennybemenetele (levegő, élelem és minden védőfelszerelés nélkül).
2012. ápr. 4. 22:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
19%

Védőfelszerelés? Miért? Nehogy visszaessen?


Hány éves vagy?

2012. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%
Tudod ha a vallásosokat észérvekkel meg lehetne győzni, már régen nem lennének vallásosok.
2012. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%
Mivel hitük szerint isten a szabályok felett áll így nem gond ha megszegi őket.
2012. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
78%
A vallás kényege, hogy a hívő hisz a természet felettiben. FELETTI. Érted?
2012. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
74%

Jézus mennybemenetele pontosan úgy történt, hogy a kereszt igazából egy űrhajó volt; és azért kellett odaszögezni rá, hogy le ne pottyanjon a ballisztikus pályán.


Bocsánat, ha ez túl erős humor (nem saját, loptam), de ilyen kérdésre nem tudok jobb választ írni.

2012. ápr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Én hívő vagyok, nem az a homokba dugom a fejem típus, tág ismereteim vannak a természettudományokról, és teljesen összeegyeztethetőnek találom a hitemmel, így az kérdésedben lévő állítást személyesen cáfolom meg. Ami a védőfelszerelést illeti :D:D:D

Jézus a mennybe ment, nem az űrbe. A menny egy magasabb dimenzió ha úgy tetszik, nem pedig egy hely nagyon magasan.

2012. ápr. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
52%
Azért nem mernek gondolkodni rajta, mert félnek hogy megdől a hitük, ezzel pedig az énhatáraik összeomlanának. Ezért nem gondolkodnak rajta, hanem okoskodással és dogmatikával magyarázzák a bizonyítványukat, hiszen mást nem tehetnek.
2012. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
84%
@Mirrorflame Én fizikusnak tanulok, miközben keresztény hívő vagyok. Erre varrjál gombot.
2012. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
73%
“Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz. A pohár alján pedig ott van az Isten!” (Isaac Newton)
2012. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 eric_one ***** válasza:
68%

T. Kérdező!


A szentírásban számtalan csodáról olvashatunk, a csoda nem más mint amikor Isten felfüggeszti a fizikai törvényeket az adott időben és helyzetben. Ezek a fizikai törvények Istent nem korlátozzák, mivel Ő maga teremtette azt is, tehát felettük áll.

2012. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!