Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tehettek az emberek...

Mit tehettek az emberek azért, hogy Isten elárasztotta a Földet?

Figyelt kérdés
Szörnyűbbet mint mi ? Ugyanis minket nem árasztott el .

2012. ápr. 5. 16:39
1 2 3
 1/22 whitenigga válasza:
45%
Elhitették, hogy létezik. :D
2012. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
Az égvilágon semmit, mert sem elárasztás, sem isten nem volt soha.
2012. ápr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
19%
Hmmm....Ne már! Vegyületekkel beszélgetek!!!
2012. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Nem feltétlenül voltak rosszabbak a mai embereknél, de nem is tartom kizártnak, ugyanis összesen 8 ember ment be a bárkába, a többiek mind elutasították Istent. Ennél azért ma többen vagyunk. :)


"1Móz 6:5 És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz."


"1Móz 6:11 A föld pedig romlott vala Isten előtt és megtelék a föld erőszakoskodással.

1Móz 6:12 Tekinte azért Isten a földre, és ímé meg vala romolva, mert minden test megrontotta vala az ő útát a földön.

1Móz 6:13 Monda azért Isten Noénak: Minden testnek vége elérkezett előttem, mivelhogy a föld erőszakoskodással telt meg általok: és ímé elvesztem őket a földdel egybe."


A logikád: "szörnyűbbek voltak nálunk, mert miránk nem bocsátott az Úr özönvizet" érthető, de bibliailag cáfolható, mert Isten megígérte, hogy soha többet nem lesz özönvíz:


"1Móz 8:18 Kiméne azért Noé és az ő fiai, az ő felesége, és az ő fiainak feleségei ő vele.

1Móz 8:19 Minden állat, minden csúszó-mászó, minden madár, minden ami mozog a földön, kijöve a bárkából az ő neme szerint.

1Móz 8:20 És oltárt építe Noé az Úrnak, és vőn minden tiszta állatból és minden tiszta madárból, és áldozék égőáldozattal az oltáron.

1Móz 8:21 És megérezé az Úr a kedves illatot, és monda az Úr az ő szívében: Nem átkozom meg többé a földet az emberért, mert az ember szívének gondolatja gonosz az ő ifjúságától fogva; és többé nem vesztem el mind az élő állatot, mint cselekedtem.

1Móz 8:22 Ennekutánna míg a föld lészen, vetés és aratás, hideg és meleg, nyár és tél, nap és éjszaka meg nem szünnek."


Így tehát önmagában az, hogy még nem jött ránk ítélet, nem jelenti, hogy jobbak vagyunk.

Viszont érdekes a kérdésed, mert Jézus azt mondta, hogy mielőtt Ő visszajön, a földön ismét olyan állapotok

fognak uralkodni, mint Noé korában (Luk. 17:26-27).

Ha tehát a kérdés joggal felmerül ma (és szerintem igen), akkor az azt is jelentheti, hogy az Úr napja közel van. :)

2012. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Képzelj el egy világot, ahol nincsen olyan igazság- és jogszolgáltatás, rendőrség és kommunikáció, mint ma nálunk? Bárki bármivel bármit meg tehetett, ha akarta, törvények sem voltak. Bárki bármit megtehetett, és meg is tett.
2012. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%

Az Úr napja már 2000 éve közel van.

Jézus mintha olyat is mondott volna, hogy már az apostolok életében bekövetkezik.


Én viszont azt kérdezem, hogy mit tehettek az _állatok_ azért, hogy Isten elárasztotta a Földet?

És a növények?

Isten gond nélkül meg tudta volna oldani, hogy csak a bűnösök bűnhődjenek.

2012. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%
Én örülnék, ha mindenki felett álhatnék, mert nem tennék olyan dolgokat.
2012. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Természetesen emberi értelemben mondtam, mert Isten teremtémnyei felett senki sem áll, max Isten, ha ez így mondható.
2012. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
47%

Volt özönvíz Noé idejében. Azért volt, mert elfeledkeztek Istenről, a parancsolatairól és idegen lényekkel közösültek, torz lények születtek /óriások/. Részegeskedtek, paráználkodtak, stb...

Isten megelégelte, de szólt Noénak, hogy készítsen bárkát, mert 40 nap és 40 éjjel esni fog, és minden el fog pusztulni ami addig élt.

Elrendelte, hogy minden állatból legyen egy hím és egy nőstény. Persze Noé, felesége és gyermekei minden megmenekültek. Végül a 40 nap eső után az Araráton megfeneklett a Bárka. A Föld ismét élhető hely lett, és Noéék feladata volt újra benépesíteni azt. Viszont Isten megígérte, hogy soha többet vízzel nem árasztja el a földet, és ennek jeléül egy szivárványt adott. :)

Szóval a gonoszság lehet hasonló most is, mert az utolsó időket éljük, a Biblia meg azt írja, hogy az utolsó idők olyanok lesznek, mint Noé idejében....

Özönvíz nem lesz már az ígéret miatt.

De lesz majd más...

bővebben a Bibliában a Jelenések könyvében lehet erről többet megtudni.

2012. ápr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
12%
A Biblia Istene szeret értelmetlenül öldökölni,mindegy,hogy mit követtek el.
2012. ápr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!