Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tud-e Isten olyan nehéz...

Jozsi2011 kérdése:

Tud-e Isten olyan nehéz tárgyat teremteni, amit nem tud felemelni?

Figyelt kérdés
Tv-ben hallottam ezt a kérdést és valóban elgondolkodtató. Bár se eleje se vége, de kíváncsi vagyok mit írtok.
2011. szept. 13. 08:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%

Ebben semmi elgondolkodtató nincsen.

Isten nem létezik.

2011. szept. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem olyant semmilyen lény nem tud teremteni, ami felülmúlja saját képességeit. Ez olyan dolog, mintha az ember olyan technikai csodát alkotna, amit aztán nem tud használni, mert okosabb nála.
2011. szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

08:47-re válasz.

Nagyon is képes az ember. Már vannak önmagát fejlesztő, tanító számítógépek. Ezek alapján már a terminátor sztori egyátalán nem elképzelhetetlen.

2011. szept. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Tegyük fel, illetve fogadjuk el most tényként, hogy Isten létezik.

Ha létezik, akkor mindenható, tehát nincs számára olyan, ami lehetetlen.

De egyébként is hülye kérdés, mert Isten, ha van, akkor az egy hatalmas erő, nem pedig egy ember formájú valaki, akinek keze van, és tárgyakat emelget.

Vagy hogy gondolják ezt?

Isten azzal szórakozik, hogy teremt mondjuk egy követ, aztán emelgeti, addig, amíg bírja, vagy micsoda?

Tudom, hogy nem te találtad ki a kérdést, de ne haragudj: őrült nagy hülyeség.

2011. szept. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Igen, vannak ilyen számítógépek, ok. talán nem a legjobb példa volt. Az ember felül tudja múlni a képességeit és mivel állítólag Isten saját képmására teremtett minket, vajon ő is felül tudja múlni a képességeit. De hisz Ő mindenható. Ennek tényleg se eleje se vége.
2011. szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Isten 6 nap alatt megteremtette a világot. Azóta nem teremtett semmit sem.
2011. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
9:08 ezt meg honnan tudod? Átlátod a végtelen világűrt? Ha már Istenről van szó, ne gondolkodjunk ilyen földhöz ragadottan.
2011. szept. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj, hogy a kérdés feltételezi, hogy létezik olyan tárgy, amit már nem tudna felemelni. Tehát feltételezi, hogy a hatalma véges, vagyis máris nincs ellentmondás. De ha mindenható, akkor viszont bármekkora tárgyat teremthet és azt fel is emeli. (Ha teremt hozzá gravitációs mezőt, miegymást.)
2011. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

de ez rohad egyszeru: persz hoy tud teremteni! :) Miert ne tudna? Az ember is tud akkora targyat letrehozni, amit nem tud felemelni.


"Szerintem olyant semmilyen lény nem tud teremteni, ami felülmúlja saját képességeit."

Ez ugy hulyeseg ahogy van.

2011. szept. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
40%
Egyszerű. Véges méretű univerzumot teremt, és a tárgyat oda teremti, ahonnan már nincs "feljebb". Ezért nem tudja felemelni :D
2011. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!