Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem hisznek abban, hogy ők is ugyanúgy Istenek, mint Jézus?

Figyelt kérdés

Hiszen Jézus megmondta:

"Bizony, bizony mondom nektek: Aki hisz bennem, ugyanazokat a tetteket fogja végbevinni, amelyeket én cselekszem, sőt még nagyobbakat is tehet azoknál, mert én az Atyához megyek.”

Jn 14,1-12"


2012. ápr. 9. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:

WTF?!


Ez ki/mi magyarázta neked így?!

2012. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Szégyen gyalázat is lenne, ha bárki istennek képzelné magát (pedig sokan megteszik). Attól, hogy Isten teremtményei vagyunk, még nem vagyunk istenek. De amúgy hallottam már ezt az istenvagyok dolgot más vallású előadásoknál is. Egy ideig el is hittem-míg bele nem gondoltam, hogy nem vagyunk mi istenek, hanem Isten gyilkosai.
2012. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a bizonyíték arra, hogy Jézusban hinni azt jelenti, hogy úgy cselekdsz mint ő, vagyis a szeretet útján jársz saját akaratodból.
2012. ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

...állítólag Istennek országa is BENNünk van. :)

Ez is benne van a Bibliában.

2012. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

qkker

Konkrétan senki sem tanította,hanem így logikus.

2012. ápr. 9. 13:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Végülis egyfajta logika szerint, lehet ez is logikus.
2012. ápr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A János 14:1-12-ből kitünik az, hogy Jézus nem Isten, hanem Isten fia, hiszen ő maga mondta, hogy "az Atyához megy" vagyis nem magához.

Ha Jézus aki tökéletes volt, nem volt Isten, akkor tökéletlen emberek hogyan hihetik azt, hogy istenek?

2012. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó,hogyan lehet Jézus úgy tökéletes,hogy nem Isten?:-)

Vagy a tökéletesnél van tökéletesebb?

De amúgy ezt is olvasd el:


14,7 Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt."


14,8 Fülöp így szólt hozzá: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk!"


14,9 Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?


14,10 Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom; az Atya pedig bennem lakozva viszi végbe az ő cselekedeteit.


14,11 Higgyetek nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van; ha pedig másért nem, magukért a cselekedetekért higgyetek."


És még:

János 10:30-33

30 Én és az Atya egy vagyunk.


31 Ismét köveket ragadának azért a zsidók, hogy megkövezzék õt.


32 Felele nékik Jézus: Sok jó dolgot mutattam néktek az én Atyámtól; azok közül melyik dologért köveztek meg engem?


33 Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.

2012. ápr. 15. 20:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Jézus gyógyításai, csodái nem voltak egyedülállóak - ilyeneket előtte és utána is csináltak emberek.

Jézus saját istenségéről is gyakran úgy beszélt, hogy eljön majd az Ember fia, stb., nem mondta talán sosem így, hogy "én Isten vagyok", hanem csak körülírta, hogy rólam szólnak a próféták, én és az atya egy vagyunk, stb.

Jézus nyiltan beszélt, hogy az ember megváltásra szorul, senki sem mehet az Atyához, csak őáltala, tehát elég egyszerű oka van, hogy miért nem hisszük azt, hogy istenek vagyunk.

Az istenségnek vannak olyan jelei, amelyek egyik emberben sincsenek meg.

Mindenhatóság pl., ezért újabban a teremtő energiát szoktál felhozni, de teremteni (semmiből valamit létrehozni) is csak Isten tud egyedül.

Aki istennek hiszi magát, rossz úton jár.

Isteni szikra sincs bennünk.

Mindenestől fogva rosszak és égetnivalók vagyunk Isten szemében.

Ezért jók a bibliai leírások a kánaáni bevonulásról:

úgy fogja kiírtani ezt a mostani bűnös nemzedéket is Isten, ahogy 3300 éve tette.

Megérdemeljük, kétségtelen.

Egyedül a hit segíthet.

2012. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Jézus nyiltan beszélt, hogy az ember megváltásra szorul, senki sem mehet az Atyához, csak őáltala, tehát elég egyszerű oka van, hogy miért nem hisszük azt, hogy istenek vagyunk."

Félreértelmezed azt a Bibliai részt,nem maga Jézus személye a megváltó,hanem a Jézusi eszme.és ez a szeretet.Ha valakiben ez megvan,az az Atya útján jár.Ez olyan ember is lehet aki nem keresztény,nem a vallási hovatartozástól,nagy szavaktól függ,hanem a tettektől,viselkedéstől.


"Az istenségnek vannak olyan jelei, amelyek egyik emberben sincsenek meg."

Jézusban sem volt meg semmi ilyen jel? (azért a feltámadás,vízen járás,kenyér szaporítás,gyógyítás,halott feltámasztás szerintem elég bizonyíték,mindenhatóság ide vagy oda....mit kellett volna még tennie???)pedig te magad írod,hogy szerinted nem nevezte magát Istennek,tehát akkor mégis csak ember volt.és azt mondta,mi még nagyobb dolgokra is képesek vagyunk,pedig mi is emberek vagyunk.


"Aki istennek hiszi magát, rossz úton jár.

Isteni szikra sincs bennünk.

Mindenestől fogva rosszak és égetnivalók vagyunk Isten szemében.

Ezért jók a bibliai leírások a kánaáni bevonulásról:

úgy fogja kiírtani ezt a mostani bűnös nemzedéket is Isten, ahogy 3300 éve tette.

Megérdemeljük, kétségtelen.

Egyedül a hit segíthet."


Bocsáss meg,de csak a magad nevében beszélj.Beteges lelki hozzáállásod van,neked valóban hitre és gyógyulásra van szükséged.

2012. máj. 17. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!