Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szükséges-e a vallás?

Szükséges-e a vallás?

Figyelt kérdés
Valaki mondja már meg, mi szükség van a vallásra a 21. században! Miért lényeges, hogy az emberek vallásosak legyenek? (főleg mélyen vallásosak válaszát várnám)

2012. ápr. 23. 23:42
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
33%

Most ide hosszú erkölcsi és hitéleti fejtegetéseket írhatnék, helyette leírom inkább, mik azok amik nem lennének, ha mindenki ilyen "mélyen vallásos" lenne. Gondolok most a kereszténységre. Mérlegelhetsz, vajon a csodás 21. században mi szükség van ezekre:

AIDS

abortusz

prostitúció, és erre kényszerített nők

szervezett bűnözés

egyáltalán bűnözés

faji diszkrimináció és rasszizmus

csonka családok

kizsákmányolása a szegényeknek

stb...

2012. ápr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én 16 éves vagyok, elvileg "református", de keresztény vallás szerint élek. Én magam döntöttem úgy körülbelül fél éve, hogy komolyabban elkezdek foglalkozni a vallásommal. Sajnos a családom egyáltalá nem vallásos, így ezidáig nem is igazán tudtam, miről is van szó. De most, hogy kezdem megismerni a vallásomat, magamat is egyre jobban megismerem. Nekem óriási támaszt nyújt, mindig tudom, hogy van remény, és jó érzés, hogy tartozhatom egy közösséghez. Úgy érzem, jó útra tértem, és hihetetlenül jó érzés, hogy tudom, Isten szeret engem, és figyel rám, tudom, hogy sosem vagyok egyedül. Életem legjobb döntése volt, hogy elkezdtem foglalkozni a vallásommal, hogy megismerkedtem vele. És szeretnék a vallásom szerint élni, mert hiszem, hogy így a helyes. Saját döntés volt, és életem legjobb döntése! 16/L

2012. ápr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
47%
*Úgy akartam írni, hogy "elvileg" református
2012. ápr. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
54%
A kereszténység tanítása szerint az ember arra lett teremtve, hogy Istennel kapcsolatban legyen. Ez a vágy mindig is ott volt és ott lesz a szívében. Szerintem ez az oka, hogy 21. században is van kereszténység, hiszen ez lenne az eredeti funkciója az embernek.
2012. ápr. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
79%

Nézd: neked nincs rá szükséged, nekem meg van.

Mondjuk nekem meg cigire nincs szükségem, másnak meg arra van. És? Elfogadom, hogy nem vagyunk egyformák, aztán ennyi.

2012. ápr. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
61%

"AIDS

abortusz

prostitúció, és erre kényszerített nők

szervezett bűnözés

egyáltalán bűnözés

faji diszkrimináció és rasszizmus

csonka családok

kizsákmányolása a szegényeknek

stb..."


Ezek mind jelen vannak a mélyen vallásos országokban is, milyen érdekes, és a középkorban is jelen volt (AIDS helyett más nemi betegség). Magának a pápának is voltak szeretői. Voltak emberei, akik bárkit eltettek láb alól. Az emberek átcseszték egymást, gyakran sokkal kegyetlenebbül jártak el, mint ma. Jézus nevében keresztes háború indult. Ugyancsak a keresztet tartották magasra Dél-Amerika partjainál, mielőtt megindult a nagy spanyol népírtó hadjárat.


Az emberek nem változnak semmit se, ugyanazok vallásosan, vagy a nélkül. Régen a bűntudat vitte őket a templomba gyónni és jattolni az egyháznak. A mai kor embere ledobta magáról ezt a terhet.


Szükséges e a vallás? Ártani nem árt (most már). Ha vallásos vagy, nagyon komoly szabályok között tartod magad, próbálod a Biblia útját követni. Ha nem vagy vallásos, ugyanúgy lehetsz jó ember, sőt.


Megvagyok győződve, hogy a vallás, és a spiritualitás idővel el fog tűnni (50-100 év), és a helyébe más, egyetemesen elfogadott jó morális elvek kerülnek majd.


Egy református....

2012. ápr. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mindig is voltak emberek akiknek szükségük volt a vallásra. Most attól, hogy voltak olyan időszakok, amikor ráerőszakoltak embereket arra, hogy gyakorolja a vallását, vagy hogy míg nem voltak megfelelő tudományos válaszok a történésekre, vagy hogy régen (valaki szemében még most is) az erkölcs és a vallás egybefonódott tekintsünk el. Számos embernek megnyugtató, hogy van egy támasza ami reményt ad élnie, és egyszerűbbnek gondolja ha a már előírt dogmák alapján cselekszik és éri el Istent. Mivel ma már nincs szükség mindenkinek arra, hogy ezeket gyakorolva gondolja értelmesnek és jónak az életét, hát ő minek is gyakorolná. Tény, hogy a túlzott valásosság több kárt tud okozni, mint jót de amíg az ember ezeket úgy gyakorolja, hogy nem akar beleszólni más életébe akkor azzal nincs baj.
2012. ápr. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:

Én ugyan cseppet sem vagyok vallásos, sőt, az elvakult vallási fanatikusok erősen irritálnak, de elismerem, hogy szükség van vallásokra. Sokféle ember létezik sokféle hittel, világnézettel. Mivel a személyiségük is különböző, az is eltér, hogy kinek mi nyújt magyarázatot, megnyugvást, reményt vagy éppen akaraterőt. Akik vallásosak, azoknak azért van szükségük a vallásra, mert az ad nekik elfogadható magyarázatot az élet nagy kérdéseire, az ad reményt. Vannak, akiknek azért van szükségük rá, mert készen a kezükbe ad egy "kézikönyvet" az élethez, nem kell gondolkodniuk rajta mi jó vagy rossz, mert már készen van a válasz. Vannak, akik nehezebben hoznak önálló döntéseket, nem szeretnek irányítani, kényelmesebb nekik, ha van egy már meglévő irányelv, amit követhetnek. Ez olyan, mintha egy ismeretlen városba csöppennél egy térképpel a kezedben, és el kellene jutnod A pontból B pontba. Látod a térképen, hogy többféleképpen is el tudsz jutni B pontba, és nem tudod, melyik a legegyszerűbb, legrövidebb, legköltségkímélőbb, stb. Itt két lehetőséged van... vagy elkezdesz agyalni, neked mi a legfontosabb (pl. hogy minél előbb odaérj, az se baj ha fizetni kell pl, a buszért, vagy nincs nálad egy fillér se, ezért jó lenne találni egy rövid utat, stb.), és választasz egy megoldást. Vagy éppen megkérdezel egy helyit, aki mutat neked egy útirányt, és azt választod, hiszen valaki, aki jól ismeri a várost, jól elmagyarázta és ezt javasolta, neked csak követned kell a már meglévő biztos választ.


Mivel különbözőek vagyunk, sokan sokféleképpen választanának, és attól, hogy nekem pl az a jó, ha magam tervezem el az útvonalat, tudom például, hogy a párom esetében abból katasztrófa lenne és mindig azt mondom neki: csak hívj egy taxit, az majd odavisz.

2012. ápr. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

Először is köszi mindenkinek a válaszokat. Még akartam várni, hátha gyűlik pár, de már érkezett olyan komment is, ami mások kommentjére érkezett, szóval, gondoltam mostmár a további válaszok nem csak az én kérdésfelvetésemre irányulnak.

Most pedig kicsit boncolgatnám az eddigieket:

Válasz #1: kb egy ponttal sem értek egyet; AIDS: eltekintve Afrikától, ami ezesetben külön kategória, terjedésének fő oka az óvszer nélküli közösülés, ami az egyháznak nagy kedvence. abortusz: igen, szükséges, sajnos van, hogy megerőszakolnak valakit, de pl. a tévében is rendszeresen mutogatnak sopánkodó családokat, hogy havi 40ezerből élnek hatan, stb, mert ugye megintcsak se óvszer, se abortusz, a gyerek meg jöjjön csak világra a nyomor közepébe... prostitúció: nemigazán a 21. század vívmánya, nem véletlenül nevezik ősi mesterségnek. Azok élnek vele, akiknek pénzre van szüksége, sajnos manapság valóban elharapódzott a kényszerített nőkre gondolva, de semmi köze az ateizmushoz. Bűnözés: fogalmam sincs, ez is hogy kapcsolódna ide, a kényszer nagyobb úr, mint a vallás. Rasszizmus: ez is a szélsőjobbhoz köthető, akiknek nagy %-uk vallásos (ált. tap.), a baloldal meg leginkább ugye ateista. Csonka családok: szélsőségektől eltekintve ez azért plussz pont a vallásnak. Kizsákmányolás: hát ezt sztem Te sem gondoltad komolyan, olvasgass a középkorról.


Válasz #2: Remény az mindig van, fő az optimizmus. Hogy pedig sose legyél egyedül, ott vannak a barátok és a család. És ha valamilyen okból mégis elvesztenéd ezek valamely vagy teljes részét, talán jobb is, ha kicsit egyedül érzed magad, és tudatosul benned, hogy változtatni kell!! És ez pl fontos, mert a nagy reménykedésben/imádkozásban néha elmarad a cselekvés...


Válasz #3: Ez azért elég karcsú válasz, vagy ha tényleg csak annyi a célod a vallással, hogy kapcsolatban legyél Istennel, áruld már el, hogy csinálod, vagy annyi elég is, hogy hiszel benne? Az azért nem egy nagy kapcsolat...


Válasz #4: Nem az volt a kérdés, hogy szükséged van-e rá, hanem hogy miért.


Válasz #5: Ha el is fog múlni, jóval több idő múlva, szerintem.

2012. ápr. 24. 01:01
 10/52 A kérdező kommentje:
Válasz #8: Amit Te leírtál, kísértetiesen emlékeztet a sötét középkorra. A különbség, hogy ott persze muszáj volt az "előírt" gondolkodásmóddal azonosulni, így mivel senki sem erőltette meg magát, vagy ha igen, felgyújtották, így nem is nagyon fejlődött az emberiség ezen "házhoz hozott kényelemnek" köszönhetően.
2012. ápr. 24. 01:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!