Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem alakult volna ki a...

Ha nem alakult volna ki a kereszténység, lennének ma állatvédők?

Figyelt kérdés

Ha logikusan gondoljuk végig, a mai kereszténység alapjait két korábbi vallásban kereshetjük: a judaizmusban, és a római politeizmusban. Mindkettőnek része volt az állatáldozat. Gyakorlatilag Jézus írta át a zsidó szabályokat, azzal, hogy Ő lett az utolsó élő áldozat. Majd ehez igazították a római szertartásokat is.

Tehát: ha nincs Jézus, mint Bárány, ma is állatok vére folyna a templomokban? És akkor lennének, akik tiltakoznának az állatok lemészárlása ellen?



2012. ápr. 22. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem függ össze.


Az állatvédők azért jelentek meg, mert már rengeteg állatfajt "sikeresen" kipusztított az emberiség.

Ma ennek egy elkorcsosult formáját is látjuk, amikor a nagyvárosi vega tinilány nem eszik húst, mert ahhoz meg kell ölni a cuki kis állatkákat. Ennek az attitűdnek a megjelenése szerintem inkább a természettől való elidegenedésben keresendő.

2012. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én nem vagyok keresztény és állatokat sem szoktam rituálisan feláldozni. Unatkozol? :)
2012. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a kereszténységhez. Az állatvédő egyesületekben mindenféle vallású és világnézetű emberek vannak.
2012. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is lennének állatvédők. 2000 éven át létezett a kereszténység, mégis csak az utóbbi néhány évtizedben jöttek létre állatvédő szervezetek, a kereszténységtől teljesen függetlenül. Ugyan ezt tovább lehet vetíteni a környezetvédelemre és az emberi jogokra. Ezekhez sincs köze a kereszténységnek.
2012. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Erre szokták azt mondani: Előbb gondolkozz, aztán beszélj. (Ebben az esetben írj.)

Ez minden, csak nem logikus. Túl sok a szabadidőd.

2012. ápr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a szabadidőm sok, hanem csak szeretem látni az összefüggéseket. Elgondolkodtam azon, hogy ha az ókori közelkeletet és európát nézzük, minden vallás szerves része volt az állat és néha emberáldozat. Nagyon furcsa lehetett az akkoriaknak egy olyan vallás, ami ezeket kiiktatta a rituáléi közül. Ez ütött szöget a fejembe, hogy mekkora lehet az összefüggés a kereszténység és az állatok (néha ésszerűtlen) kímélése között.
2012. ápr. 22. 17:01
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha nincs középkor, az már úgy még érdekesebb kérdés. Mert ha megnézzük, hogy mekkora pusztítást vittek végbe a rómaiak, és mennyi állatfajt irtottak ki kis híján csupán a cirkusz (és a FÉKTELEN zabálás) kedvéért, akkor lehet, hogy arra a következtetésre jutunk, hogy a középkor nélkül nemhogy nem "fedeznénk fel egy távoli galaxist" (ahogy azt sok naiv emlegeti), de talán már ki is pusztítottuk volna a földi életet. Vagy magunkat, legalábbis.


Ellenben, "állatvédők" az ókorban is voltak, a görögöknél például sok filozófus vegetáriánus is volt.


Mindezek mellett azt mondom, ha a római eszméket nem váltja fel egy időre a keresztény eszmerendszer, akkor nem születtek volna ilyen emberi jogok, amilyenek most vannak, hiszen az előtt senki nem beszélt testvériségről, meg hasonló dolgokról. A Biblia és a benne foglaltak pedig Európa kultúrától szinte elválaszthatatlanok, és olyannyira beleépültek a hétköznapi gondolkozásba a tanításai, hogy rengeteg idézetet "közmondásként", szólásként is emlegetnek belőle, akár anélkül, hogy tudnák, honnan szól az idézet.

2012. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

érdekes a kérdésed


bár, nekem elsőnek Assisi st Ferenc ugrott be a kérdésről. Akinél először jön elő a gondolat, hogy a TERMÉSZET (állatok, növények) nem egyenlő a ROSSZal

Isten teremtményei, állat-testvéreink. (és a festészetben is ekkor jelenik meg a természet (pozitív) ábrázolása)

2012. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!