Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elrettentem a vallástól, más...

Elrettentem a vallástól, más is érez így?

Figyelt kérdés

Nem neveltek vallásosan, csak pár rokontól láttam, hallottam kiskoromban. Nem volt sem tabu, sem kötelező a hit. Istenre mindig úgy gondoltam, mint egy személyre, aki valahol az apa és az idősebb barát között áll. Beszélgettem vele, irgalmatlanul veszekedtem, ha haragudtam valamiért, megköszöntem, ha örültem valaminek. Aki élt már így, az tudja, hogy ez nem pont így zajlik, ahogy írtam, de máshogy nem tudom. Ez egy végtelenül személyes kapcsolat, ahol nincs értelme hazudni, vagy eltitkolni valamit. Nem vagyok jó ember, de nem tartom magam rossznak se.

Erre szétnézek ezen az oldalon, és azt hiszem, rosszul látok. Befeszült, kényszeres, életképtelen emberek, akik nem isznak, nem cigiznek, nem szórakoznak, nem szerelmesek, akik úgy félnek a testiségtől, mint a leprától, és ezer kőkemény szabály közé ékelik az életüket. Mert ha meginognak, az Úristen minden haragját rájuk zúdítja, kifordítja őket a bőrükből és a pokolba zárja a lelküket.

Ez volna Isten? Aki már kis taknyos korom óta a fejemben van, aki mindent tud rólam? Mondanám, hogy nem lehet, és visszavonulok, de nincs hova és kivel, mert ez a sok vergődő ember ugyanabban hisz, mint én. Nem tetszik a vallás, a hívők még kevésbé. De nem nézhetek mindenkit hülyének. Mi van akkor, ha én gondoltam eddig rosszul Istenre? Máshogy nem tudok.


2012. ápr. 24. 14:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
16%

"Tudtad, hogy a pápa csak a katolikusok vezetője, és pl. a reformátusoké sem?"

igen tudtam.


"A 6 nap amúgy képletes is lehet."

hogy lehetne képletes?

hogy ha a Gregorián naptár szerint számítjuk az éveket, akkor nem lehet képletes. a mai legelfogadottabb naptár szerint számoljuk az éveket, napokat.

én is kitalálhatnám, hogy most igazából 4512 van, de ez attól még nem lesz sem elfogadott, sem igaz. abban egyet értek, hogy az idő és tér fogalma relatív fizikában, de szerintem ez nem ide tartozik.


"Nem TE döntöd el milyen Isten, hanem ő, ezért te kedves válaszoló, valld be szektás vagy!"

miért lennék szektás azért, mert kérdéseket teszek fel, amire értelmes választ várok? nem látom a logikát a dologban, de valószínűleg nincs is.

kérlek, ha nem tudsz értelmesen válaszolni, akkor inkább ne is szólj hozzá.


"am. ki mondta neked, hogy 6000 éves??????"

elég sokan próbálták már "bebizonyítani", sajnos nem jártak sikerrel. amúgy én nem hiszem, hogy a világ 6000 éves, erre tárgyi bizonyítékok vannak (elnézést, pár ezer évesről beszélt az egyik előző hozzászóló, bár amennyire én tudom, a kb. 4-6000 éves világkép a legelfogadottabb a creacionista nézetek között - ha tévedtem, akkor elnézést).

2012. ápr. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Mi van akkor, ha én gondoltam eddig rosszul Istenre?"


Szerintem nem gondoltál eddig rosszul Istenre. Ha rábízod magad és engeded hogy vezessen akkor minden félelem és bizonytalanság nélkül élhetsz hiszen Isten mindenható és gondunkat viseli így semmi rossz nem történhet veled.

Azt is nagyon jól tetted hogy őszinte voltál Istennel. Ezt szerintem is így kell csinálni, ha mondjuk valami úgy tűnik nekem hogy nem stimmel, mondjuk egy helyzetben azt látom hogy Isten igazságtalan akkor ezt el is mondom Neki őszintén. Azért persze azt is kérem hogy ha tévednék akkor javítson ki vagy mutassa meg hogy mit gondolok rosszul.

De azt szerintem rosszul tetted hogy csak a jó dolgokat köszönted meg. Ezt bárki meg tudja tenni. Köszönd meg a rossz dolgokat is, ez már sokkal nehezebb! Hiszen ha Isten mindenható és szeret minket akkor a rossz dolgokat is csak azért engedi meg mert azok valójában a javunkra válnak, nem?


Azt megkérdezhetem hogy elég komolyan vetted eddig azt hogy a Te személyes döntéseidtől függ a saját és az ismerőseidnek a túlvilági léte? Ha van Isten és van menny és pokol akkor az egy elég fontos kérdés hogy ki hova kerül.

Isten egyes törvényei szerintem is elég szigorúak, de ettől még nem gondolom azt hogy Isten maga is szigorú vagy rosszindulatú lenne.


Itt van egy jó történet Isten szigoráról:

[link]

2012. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem tisztem minősíteni senkinek a hitét, de rendkívül szimpatikus az az istenkép, ami benned él, és az első válaszoló igen jól megragadta a dolog lényegét: nagyon személyes. Azt gondolom, ha nem rettentenek el Istentől a negatív élmények, akkor nagyon sok lelki gazdagságot találhatsz az Istennel való személyes kapcsolatban. Szeretettel bátorítalak én is, hogy olvasd a Bibliát - pl. evangéliumok - , és meg fogod látni, hogy Jézus mennyire szeretetteljes, gyengéd, megbocsátó és újrakezdő, - miközben igen határozottan Isten igazságát, ugyanakkor szeretetét és hatalmát hordozza. (Még valami: ha megírod, hol laksz - akár privátban is -, szívesen ajánlok olyan gyülekezetet, ahol szerintem jól éreznéd magad).


Amúgy két 5let: ha van kedved, olvasd el A Viskó c. könyvet - egyrészt találkozni fogsz benne saját istenképeddel, másrészt hatalmas élményt adhat. A másik: nézz körül itt: www.ujragondolo.blog.hu - szintén kaphatsz értékes impulzusokat, amelyekkel tudsz találkozni.


Kedves Válaszolók!

A kérdésben nem arról volt szó, hogy minden keresztyén befeszült és kényszeres lenne, - hanem hogy a kérdező itt a GYIKen ilyenekkel találkozott. Lehet, hogy ti jártok túl jól helyeken :) de sajnos azt kell, hogy mondjam, sok esetben a kérdező tapasztalata sajnos reális. Gondoljátok csak végig: ha valaki egy nehéz terhet (beleértem a bűnt is) hordoz: válás, homoszexualitás, öngyilkosság, - milyen hamar kész sok keresztyén (hangsúlyozom, nem mindenki!!!) szívében az ítélet: ejnye, hát hogy lehet? Hát hol van Isten bocsánata és szeretete? És ami még rosszabb, sokszor tudat alatt ítélkezik sok keresztyén ember (hangsúlyozom, nem mindenki!!!). Egyszerűen lenézi azt, aki terhet hordoz - nem rossz szándékból, egyszerűen azért, mert nem bármennyire is azt állítja, nem Isten van a hite középpontjában, hanem saját maga. Ez a hitfejlődés egyik szakasza, ezzel nincs gond, gond csak akkor van, ha vki ezen a szinten megreked. Ezért fontos, hogy amikor imádkozunk, akkor őszintén kérjük Istent, hogy vezessen bennünket, és őszintén vizsgáljuk meg magunkat, hogy ne járjunk úgy, mint az ominózus vámszedő Jézus példázatában.


Szeretettel:

egy református lelkipásztor

2012. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2012. máj. 7. 06:41
 15/16 anonim ***** válasza:

"Nem tisztem minősíteni senkinek a hitét, de rendkívül szimpatikus az az istenkép, ami benned él, és az első válaszoló igen jól megragadta a dolog lényegét: nagyon személyes."


Én vagyok az az előző válaszoló, és köszönöm szépen, jól esett és örülök hogy egyetértünk :)


A Viskó c. könyvvel kapcsolatban: én nem javaslom mert sok rosszat hallottam róla:

[link]


Ha már keresztény irodalom akkor sokkal jobbnak tartom mondjuk

Fausztina nővér naplóját

[link]

vagy

Emmerich Anna Katalin: A mi Urunk Jézus Krisztus kínszenvedése-t

( [link]

[link]

2012. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves előző!


Értem, és megértem, h sok rosszat hallottál róla, de azok mind egy nézőpont. Én nem csak hallottam, hanem olvastam is :) Szerintem ha elolvasod, eldöntheted, hogy érdemes volt-e. Én nem sajnálom a ráfordított időt, de tény, hogy fontos tudni, hogy az ember milyen céllal, milyen elvárásokkal olvassa. Én személy szerint sokat kaptam belőle.


Az előző ref. lp.

2012. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!