Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztség (megkeresztelkedé...

A keresztség (megkeresztelkedés) által elvész a szabad akaratunk. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

A kisgyermek még nem tud dönteni ezzel kapcsolatban, nem tud saját vallást választani.


Azzal, hogy a keresztény egyház azt sugallja, kereszteld meg kiskorában a gyermekedet, hogy legyen "tiszta", mentes az eredendő bűntől, valójában a saját híveik számát próbálja szánalmas módon növelni. Hisz a kiskorukban megkeresztelt emberek kevés százaléka veszi a bátorságot, és tér más hitre a későbbiekben, akár kényelmi okok miatt is.


A keresztséggel elveszik a választás lehetőségét. Persze ott a bérmálkozás, vagy konfirmálás, de én csak az "alapgondolatra" gondolok itt. Mi a véleményetek?



2012. máj. 8. 21:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Tisztelt Kérdező!


Maximálisan egyetértek azzal amit mondasz. Saját példámból is tudom neked mondani, tulajdonképpen rám is rámerőltették a Katolikus vallást kiskoromban, utáltam is, mert csak szenvedést okozott nekem.


Manapság már szerencsére Isten kegyelméből sikerült megszabadulnom onnan, és egy protestáns egyházban készülök a keresztségemre. Hálát adok ezért az Istennek hogy végre nem erőltetik rám a vallást, hanem az én saját, szabad akaratomból keresztelkedhetek Biblikus körülmények között. Egyébként meg ha valaki alaposan tanulmányozza a Bibliát, akkor könnyen rájöhet hogy a kisgyermekek keresztsége egyáltalán nem Biblikus

2012. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Ha valaki nem lesz hívő, vagy nem annak az egyháznak a híve lesz, az őszámára az hogy kiskorában megkeresztelték, egy jelentéktelen rituálé. Emiatt semmilyen értelemben nem veszik el a szabad akarata. A történet ettől még nem lesz szánalmas. Szánalmassá akkor válik, amikor a keresztelők száma alapján lobbizik a hatalomnál az állami támogatásért, de az már politikai, gazdasági kérdés, nem vallási.


Amúgy nincs olyan, hogy "a keresztény egyház". Van keresztény vallás, és van sok különböző keresztény egyház. Ezek némelyikénél nem is kiskorban keresztelik a gyerekeket.

2012. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ezt nem minden keresztény felekezet csinálja, és nem is az Ige szerint való. A gyülekezetben, ahova járok, kifejezetten nem keresztelnek csecsemőt, gyereket is olyan 7-8 éves kortól legkorábban, és akkor is, ha ő kifejezetten szeretné (nyilván lehet benne szülői hatás).


A kérdésre térve pedig, ez nem minden esetben igaz. Vannak, akiket megkeresztelnek, és utána egyszer sem mennek/viszik őket istentiszteletre, mert a szülő sem jár. Ott a választási lehetőség kb. ugyanakkora, mint egy nem megkeresztelt esetében. Egyébként pedig aki azért nem változtat vallást, mert amibe beleszületett az kényelmes, az nem is akar.

2012. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Ugyan már, miért sérülne a szabad akaratod? Engem katolikusnak kereszteltek és sosem jártam templomba, az egy jelentéktelen mozzanat volt. Nem tartom és vallom magam katolikusnak. Felnőttként keresztelkedtem meg újra, saját választásomból. A csecsemőkeresztséget csak egyes keresztény felekezetek gyakorlolják, teljesen biblia ellenes.
2012. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Megkereszteltek, de igazából nem vallásos a családunk. Inkább csak a hagyomány miatt.

Számomra semmit sem jelent, és nem is vagyok keresztény. Egy fószer lelocsolt vízzel, ennyi.

2012. máj. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Engem meg pl. 13 évesen kereszteltek, amikor már én szerettem volna. Református vagyok.
2012. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Pietrosol ***** válasza:
6%

Ha csecsemő korban történik a "bűnben fogantál és bűnben is fogsz meghalni" szavak elraktározódik a tudattalanban!


Nézz csak körül itt a kérdések között,hogy hányan foglalkoznak a bűnnel,holott bűn nem létezik!


Szándékosan csinálják,mert így könnyű befolyás alatt tartani az embereket!

2012. máj. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Sziasztok!


Mondjátok, hogy Biblia-ellenes a gyermekkori keresztség. Nem vagyok teológus, hogy köpjem-vágjam a témát, de azért van pár igeszakasz, ami engem elgondolkodtatott, hogy ez tényleg így van-e.


Pl.:


Lev 12,3

"A nyolcadik napon metéljék körül a gyermek előbőrét."


Ezek nem azt mutatják, hogy a nyolcnapos csecsemők a körülmetélés által léptek be az ó Szövetségbe?


Mt 19,14

Jézus azonban így szólt: "Hagyjátok csak a gyermekeket, ne akadályozzátok meg őket, hadd jöjjenek hozzám, hisz ilyeneké a mennyek országa!"


Tehát a mennyek országa a gyermekeké. Nincs korhatár, hogy ki léphet be az Országba, és nincs korhatár, hogy ki alkalmas a keresztségre.


Lk 18,15-16

Gyerekeket vittek hozzá, hogy tegye rájuk a kezét. Amikor a tanítványok észrevették, elutasították őket. Jézus azonban odahívta őket. "Hagyjátok - mondta -, hadd jöjjenek hozzám a kicsinyek, ne akadályozzátok őket, mert ilyeneké az Isten országa.


Jézus azt mondja: "Hagyjátok, hadd jöjjenek hozzám a kicsinyek". És az emberek odavitték hozzá, hogy Ő megérintse őket. Ez azt igazolja nekem, hogy a kegyelem átadása nem függ az életkortól.


ApCsel 2,38

"Térjetek meg - felelte Péter -, és keresztelkedjék meg mindegyiktek (= minden hozzád tartozó / hekasztosz hümón) Jézus Krisztus nevében bűnei bocsánatára, és megkapjátok a Szentlélek ajándékát."


Péter azt mondja a tömegnek: "Térjetek meg, és keresztelkedjetek meg.". A görög szöveg szó szerinti fordítása így szól: "Ti térjetek meg, és meg kell keresztelni minden tihozzátok tartozót." Ez azt igazolja, hogy a csecsemőket a szüleik hite alapján kell megkeresztelni. Ezt megerősíti a következő vers is.


ApCsel 2,39

"Mert az ígéret nektek és fiaitoknak (= teknon) szól, meg azoknak, akiket - bár távol vannak - meghívott a mi Urunk, Istenünk."


Péter ekkor azt mondja, hogy a keresztség kifejezetten ugyanúgy szól a gyermekeknek, mint a felnőtteknek. Azokkal, akik "távol vannak", azokra utal, akik "otthon" vannak (köztük valószínűleg csecsemőkre és a kisgyermekekre). A "fiak" szó a görög "teknon", amely csecsemőket is jelent.

2012. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, a kérdésre elfelejtettem válaszolni:


Nem, biztosan nem vész el a szabadakaratunk. Ez az egész kereszténységnek az egyik igen lényeges pontja, hogy bármikor szabadon dönthetsz Isten mellett, akármelyik felekeztben is vagy. Akár megkereszteltek, akár nem, a döntés mindig a Te kezedben van.

Keresztényként úgy hiszem és látom az életemben, hogy ezt a döntést minden nap meg kell hozni, újra és újra, ugyanis van, hogy gyengébb vagyok a hitben, máskor erősebb.

2012. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Pietrosol ***** válasza:
9%

Szia 8/9!


Figyelted már a gyerekeket?

Jézus azért mondta,hogy ilyeneké a mennyek országa,mert a gyerekek tudata nincs megmérgezve a tegnapok rossz élményeivel és a holnaptól való félelemmel!

A gyermek tudata tisztán (elő)ítélet mentes és mindig a jelen pillanatot éli meg a maga valóságában!

Ez talán segít az "otthon és távol"értelmezésében!


Az Ószövetségre pedig nem érdemes hivatkozni,mert az a zsidók történelemkönyve,amit beloptak a Bibliába!

Egyébiránt éppen Jézus mondta,hogy "eltörlök minden törvényt",következésképpen a körülmetéléssel történő megbélyegzést is.

2012. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!