Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában miért nincs...

A Bibliában miért nincs leírva Isten, Ádám és Éva által látott alakja, hiszen ők beszélgettek vele?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a hangját hallották?
2011. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Jn 1,18 "Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt."


IMóz1,8 "És meghallák az Úr Isten szavát, a ki hűvös alkonyatkor a kertben jár vala..."


Ki tehát ő?


János 1 "Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

Ez kezdetben az Istennél vala.

Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;"

"... És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk"


Válasz: Krisztus


Üdv: L

2011. nov. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

L: "IMóz1,8 És meghallák az Úr Isten szavát, a ki hűvös alkonyatkor a kertben jár vala..."


Kertben jár vala - lábakon? Nem volt látható? Ez hogy volt?

Köszi.

2011. nov. 24. 21:02
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Az előző arra utalt, hogy valószínűleg Krisztus,aki a háromság része, maga is isteni személy, ő járt a kertben. Őt látták, vele beszéltek.


Ebben én nem vagyok biztos, de lehet hogy így van.

2011. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Így van, kedves kérdező, arra utaltam, hogy Krisztus volt.


De...hol is van az, hogy az Édenben látta volna Ádám és Éva? Ezt a képzetet mi gondoljuk bele az egészbe. Egy szó nem utal arra, hogy ott állnának Isten előtt, például, legalábbis emlékeim szerint.


Az én személyes véleményem viszont az, hogy miután Krisztus által lett minden, ő Isten teremtésének kezdete, mint ahogy ezt megtalálhatjuk a Bibliában, tehát Krisztus a kezdet, ahogy ő maga is állítja, az alfa és az omega, a kezdet és a vég. Ebből kiindulva Krisztus mindig is létezett.


Logikus ezek után, hogy magát Krisztust látták, aki által lett minden.


Üdv: L

2011. nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Talán egy idegen faj egyik tagjával beszélgettek,aki kiadta magát a teremtőnek.(Lehet,hogy tényleg azok voltak,valahogy ehetőbb,mint a bibliai verzió).
2011. nov. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
És az idegen fajt ki teremtette? Egy nulladik idegen faj? És azt?
2011. nov. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ahhoz hogy beszélgessenek vele nem szükséges a testét is látni, elég hozzá a hang is. ha az első emberpár megpillanthatta volna Istent lehet nembírták volna elviselni a ragyogását, kitudja.
2011. nov. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

L: lehet, hogy nagyon hülye vagyok, mert nem értem:

"János 1:"Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge."


Lehet, hogy János nem így akarta leírni, vagy nem jól fordították?


Ugyanis:

- ha kezdetben vala az ige, - akkor az még nem Isten,

- az ige előtt Isten hol volt,

- aztán az ige Istennél van - hogyan került hozzá és hogyan lehet nála,

- és a végén Isten vala az ige - az ige hogyan alakult át Istenné?

(Egy nyaka-tekeredett mondat, aminek így nem sok értelme van.)


"És az idegen fajt ki teremtette? Egy nulladik idegen faj? És azt?" - mert ez Istenre nem igaz? Olvasd el a fenti idézetet Jánostól és ha te tudod, hogy mi az ige, akkor várnám válaszod.


Kösz.

2011. nov. 25. 21:28
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyszerű, ha tovább olvasnád, akkor látnád, hogy az ige testté lett. Minden ő általa lett. Ő maga Krisztus, Isten egyszülött fia. Az ige, az ajtó, a szegletkő, a jó pásztor, Mihály, ki olyan, mint Isten, mindenben ő a központ, ő a kulcs. Őnéki adatott minden hatalom mennyen és földön, minden térd őelőtte hajlik meg.


Üdv: L

2011. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!