Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valakinek van ilyen rokona,...

Valakinek van ilyen rokona, ismerőse? Többi lenn

Figyelt kérdés
Akit szcientologia személy szerint "bántott"???? vagy hátrányt okozott neki? és nem a médiából hallot ilyen esetekről h ez meg az volt...

2012. jún. 16. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Nos, engem személy szerint fizikailag nem bántottak, viszont át akartak verni. El akarták nekem adni az áltudományos könyvüket, és el akartak velem hitetni hamis dolgokat. Azért ez sem szép, ahogyan megpróbálják az embereket lehúzni pénzzel, át átverni.

2012. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Velem ilyesmi még nem történt, sőt, még eggyel sem találkoztam/beszéltem.

Bár amikor először olvastam róla megtetszett, de aztán olvastam olyan dolgokat is, amikről írsz, az átverések, tönkretétel stb. De személyes tapasztalatom nincs.

2012. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
leginkább arra gondolok hogy ez egy szekta kívülről illetve a média hangja miatt, de az elmúlt 20 évebe én sem találkoztam olyan emberkével akit ténylegesen kizsaroltak.Az h a médiumoknak meg minden másnak lehúzó véleménye (gazdasági okok miatt) van az egészről az értem miért és ezért hirdetik azt hogy BŰNÖS!!! Valójában pedig csak a gondolkodási és logikai tudatos használata... és az ami érdekes az itt van. A gazdaságnak itt éri meg hogy az emberek ne gondolkozzanak... Aki meg gondolkozik arra az eretnek jelző van húzva az elmúlt 2500 évben!!!
2012. jún. 16. 22:18
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Benceee, kedves, bocs, hogy ezzel kezdem, de a helyesírásod valami iszonyatosan pocsék. A szci helyett foglalkozhatnál inkább ezzel...


A lényeg: Akármennyire nem ismersz embereket, gondolj bele, hogy nem véletlen, hogy a szciseket több országban is betiltották. Ennek súlyos okai vannak ám... Tessék, egy kis olvasnivaló:


<(HVG) - „A közvélemény nem elhanyagolható nagyságú része határozottan ellenzi egyes vallási csoportok muködésének engedélyezését: a Jehova Tanúi szabad vallásgyakorlatának 'engedélyezői' például alig vannak többen (31 százalék), mint az ellenzői (26 százalék). A szcientológusok tevékenységét viszont azok, akik hallottak már róluk, többségében betiltanák. Ezen az állásponton még az sem változtatott, ha a kérdés úgy szólt: „akkor is, ha betartják a törvényeket? A szcientológia híveivel szembeni ellenkezés az iskolai végzettség emelkedésével csökken, az életkor emelkedésével viszont nő, így ­ ha más nem játszik közre ­ az ellenkezés idővel csökkenhet. (Ennek csupán az mond némileg ellent, hogy az ellenkezés Budapesten jelentősen erősebb, mint vidéken, és hogy a nem vallásosak és nem egyháztagok között éppoly erős, mint a történelmi egyházak hívei körében.)” >

Forrás, melyben még egyéb információk is vannak:

[link]


44 cikk és videó található itt:


[link]


11 ex-szcis története pedig itt:


[link]


Jó olvasást. :)

2012. jún. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt kollégám esetét tudnám leírni.Baktatott Pesten (az akkori csaja ott lakot),majd egy ártalmatlan nevű standnál megállt.Beinvitálták,10 perc beszélgetés után valami könyvet akartak rátukmálni,valami iszonyatos áron.A hüle megadta a telefonszámát.Onnantól 2-3 hétig minden éjszaka baxtaták,hogy menjen vissza,vegye meg ezt+azt az olvasmányt és felszabadul az elméje.A végén lecserélte a telószámát,mert ez már neki is sok volt.
2012. jún. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Még általánosba jártunk haverommal,az utcán beinvitáltak egy "ingyenes iq tesztre"aláírtunk egy papírt a végén,amin okosba meg volt oldva,hogy könyveket kell venni tőlük.(eleinte nem is tudtuk,hogy a szcientológia áll a háttérben)a pénzt nem fizettem be,egy két-hétig küldözgettek leveleket,hogy fizethetem részletben is,de nem reagáltam,aztán szerencsére békén hagytak.
2012. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, bármit le tudsz írni kommentként, nem szükséges privátot írnod. Nem kérek többet.

És itt válaszolok rá, nyíltan. Legfeljebb megint rátapadsz a pirosra. :P


1) Nem a helyesírásodtól tettem függővé, hogy mit gondolok. Ennek nyomát sem találod a válaszomban.


2) A kommentedre reagáltam. Ha neked nem tetszik a válaszom, arról nem én tehetek. Azt szokták mondani, hogy az igazság néha fáj...


3) Lehet, hogy találsz egy csomó ilyet, de nem biztos, hogy pont azokat a linkeket is ismered, amiket mutattam. Ha nem lennél elfogult, akkor ezzel semmi bajod nem lenne, higgadtan tudomásul vennéd, és kész. Hogy ennyire kikeltél magadból, csak azt mutatja, hogy nem objektíven nézed a dolgokat.

2012. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kérdező, mit szeretnél tudni? 5 évig voltam aktív szcientológus, 19 éves korom óta. 3 évig kontinentális felettes voltam Koppenhágában.

Berta: többnek tartod magad, ha bunkó vagy? Nézz már magadra.

2012. júl. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

@ Beee69:


Egyáltalán nem gondolom, hogy bunkó lennék.


Te viszont azt gondolsz, amit akarsz; de a véleményedet nyugodtan megtarthatod magadnak.

2012. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsóka__ ***** válasza:
Van több ilyen ismerősöm is, de még egyikük sem panaszkodott ilyenre. Valószínű, csak az újságírók színezik a sztorikat, hogy rákapjanak az emberek a hírre.
2015. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!