Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem lehet normálisan...

Miért nem lehet normálisan beszélgetni?!

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt tapasztalom, hogy az emberek egymást sértegetik, rágalmazzák, gúnyolódnak egymáson stb...


Tudom, hogy minden ember más, eltérő világképek vannak.

Viszont el lehetne mondani a véleményünket úgyis, hogy közben a másik embert nem bántjuk meg (normálisan fogalmazunk és nem objektív igazságokat adunk elő, főleg ha bizonyítva sincs és értelmetlenség az egész). Ennek ellenére, nem csak a másik nézeteit szokták eltaposni egyesek, hanem magát a nézetet valló embert mondják ki primitívnek (van amikor közvetlen módon is).


Miért jó ez? Nem lehet beszélgetni normálisan?



2012. jún. 25. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésre egy viccel felelek

Jézus lelátogat a pokolba Lucifer vezeti. Lát 3 kondért mindegyikben 1-1 nemzetet főznek. Látja az első előtt egy gépfegyveres őr áll. Kérdezi kik ezek?

-Ezek az oroszok ha az egyik kimászik az őr visszaparancsolja

Megy tovább a másodiknál egy tábla van azzal az írással hogy "kimászni tilos".

-Ezek kicsodák?

-A németek ha a tábla tiltja a kimászást ők nem másznak ki.

A harmadik kondérnál nincs semmi.

-Ebben kik vannak és miért nincs itt semmi?

-Ezek a magyarok egyik kimászna a többi visszahúzza...

2012. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam gúnyolódni, csak néha ironizálok, de anélkül nem menne. Amúgy az 1. választ nem értem, senkit sem oltottak, mindenki leírta a tényeket vagy a véleményét.
2012. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több "együttható" van.

Először is csak írásban kommunikálva sokkal nehezebb átadni a gondolatokat, mert nincs metakommunikáció. A beszéd finom jelei nem érvényesülnek. Aztán nincs semmi felelősség, mert nem vagytok fizikai kontaktban, bármit írhatsz, nem kell a szemébe nézned vagy fenyegetve érezni magad. Mindenki sértve érzi magát, vagy a legsértőbb verzióra gondol (talán magából kiindulva. Nem tudom.) és aztán hamar elharapózik így a vita. Az anonimitás szintén rányomja bélyegét egy vitára kb. ugyanezen okoknál fogva. Utoljára pedig, hogy teljesen nyílt a regisztráció, akár egy 8 éves kisfiúval is vitatkozhatsz, de akár egy 70 éves professzorral. Nem tudhatod, pedig értelemszerűen, ha tudnád, biztos más mederben folyna a vita.

2012. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Egyet tehetsz, kiszűröd a számodra normális válaszokat és arra reagálsz csak. Én mondjuk nem csinálok nagy ügyet abból, hogy van egy-két faragatlan, vagy fafejű ember az oldalon. Mindenhol előfordul, nem csak itt, vannak akik direkt kötekedni járnak ide, vannak akik, csak simán tuskók.:D
2012. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Mert nagy az Isten állatkertje, de a baj az, hogy alacsony a kerítés
2012. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
azért mert ez itt kelet-Európa és úgy gondolják az emberek h joguk van másokon mások kárára viccelődni és persze megalázni a másikat h ők 5 percre jól érezzék magukat jó gyerekek legyenek...
2012. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem ha beszólnak visszaszólok ez olyan mintha bevernének egyet bevernek tán nem adod vissza de hogy nem 2 x esen
2012. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!