Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek mi a legnagyobb...

Szerintetek mi a legnagyobb negatívum a Hit Gyülekezetében?

Figyelt kérdés

Előre szólok hogy nem tartozom a Hit Gyülekezetéhez, és a jövőben sem kívánok oda tartozni. A kérdésem azért tettem fel, mert hallottam mostanában hogy bizonyos embereknek nem szimpatikus a gyülekezet. Az okok különbözőek, de érdekelne, hogy ki mit tart a legnagyobb hibának.


Még annyit megemlítenék hogy a Hitgyülisek és az felekzet szimpatizánsainak a válaszai nem érdekelnek, így kérem, hogy ők ne is válaszoljanak a kérdésre, tartsák tiszteletben a kérésemet. Olyan emberek véleményét várom, akiknek van valamilyen problémájuk a Hit Gyülekezetével, és normális stílusban megosztaná ezt velem/velünk


Köszönöm előre is a válaszaitokat!


2012. jún. 27. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Nem vagyok hitgyülis, de többször megfordultam már ott, ismerem tanításaikat, vannak ismerőseim barátaim akik oda járnak. Ezek alapján azt tudom elmondani, hogy a Hit Gyülekezete egyik legnagyobb hibája, hogy nem veszi komolyan Pál szavait, amelyek így hangoznak:

"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (I.Kor 14:23).

Sajnos ez a gyakorlatban pontosan így történik, szó szerint félelemetes egy ilyen alkalmon résztvenni egy kivülállónak...


Nagyon sok komoly kérdésre nem igazán tudnak pontos és korrekt választ adni. Sokkal inkább érzelmekre alapszik a hitük mint értelemre és meggyőződésre. Elég visszás az anyagiakra vonatkozó tanításuk, és gyakorlatuk, igazából a nagy botrányok mindig ekörül forognak. Nagyon liberálisak az életmódukban, ugyanazt a zenét találod az alkalmaikon, mint a divatos könnyűzenei rádióadásokban, csak éppen keresztény szöveggel. A liberalizmus áthatja életmódjukat is nem veszik komolyan a biblia szerénységre, mértékletességre, egészséges életmódra vonatkozó tanácsait. Krisztus veszélyesnek tartja az ilyen életet:

"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket..." (Mt. 7:22-23.)


Ugyanakkor nagyon sok fiatalt térítenek jó útra, akik igazán mélyről kerülnek közéjük! Többnyire vidám, és társadalmilag értékes életet élnek, jószándékú rendes emberek.


Üdv. Péter

2012. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Hogy létezik. :)
2012. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Jelentkezem, mert nem vagyok tagja semmiféle gyülekezetnek, de nem alkotnék véleményt semmiről, amit valamilyen formában meg nem tapasztaltam. Én is voltam a Hit Gyülekezet egyik Vidám vasárnapján, merő kiváncsiságból. Sőt, hivatalból voltam ellenőrizni az egyik oktatási intézményüket is. Valamikor régen nagyon nevetségesnek tartottam őket, buzgó bólogatók és bértapsolók bandájának, ma sem tetszik az a lihegő alázat, ahogy jegyzetelik a főnök szavait. (De Amerikában ez sok templomban természetes.) Az mentségükre szolgál és talán pozitívum, hogy nem lehajtott fejjel kell savanyúan szomorkodni meg bűnbánni, hanem vígan, felszabadultan énekelni, ugrálni, tapsolni, ez valamivel emberibb, mint sötétben gyertyával nyöszörgés. Az nem tetszik, hogy a beavatás egy amolyan hisztérikus rángógörcs és röhögésroham, és hogy ez kötelezőféle gyakorlat... de ez is amolyan amerikai egyházi szokás, ott ez elég természetes, a beavatott produkálja a tüneteket, amiket a közösség elvár tőle. A hites főlelkész elég sajátosan értelmezi a keresztény tanokat, ezt nem ítélném meg, nem tudom, hogy pozitív vagy negatív, de azt hiszem, nem bánt senkit. Az talán valami vadhajtás náluk, hogy valamikor régebben egy kolléganőm azért hagyta ott őket, mert erőszakkal akarták állítólag összepárosítani valakivel, akivel viszont ő nem akarta. Érdekes, ezt a dolgot azóta más felekezetnél is hallottam, csak kevésbé erőszakos formában. Röviden ennyi.
2012. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

12:24:


A Hitgyüliben esetleg előfordulnak bértapsolók, vagy mindenki azért tapsol, mert neki úgy tetszik?

2012. jún. 27. 12:27
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy azért, mert ott így szokás, de lehet, hogy azért, mert nekik így tetszik. Nem tudom. Mindenesetre azt érzem, mintha egy ponton túl az odatartozás kényszer lenne. A gyerekeken nem éreztem. Azt láttam, hogy a gyerekek felszabadultak, és nem gondolom, hogy rosszakat tanulnának ott.
2012. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem még nem bontakozott ki a legnagyobb negatívuma. Én is csak feltételezni tudok.

Az utóbbi időben lehet hallani, hogy növekvő társadalmi szerepvállalásra törekszenek. Oktatási intézményeket szeretnének főleg. Ennek lehetnek negatív következményei. A másik, hogy ha fontosabb, hatalommal bíró pozícióban HGY-s van, akkor mennyire kerülhető el a korrupció. Gondolok a NAV-ra, bíróságra, rendőrségre, oktatási intézménybe való felvételire, önkormányzatokba, politika stb.

Jogos félelem lehet, hogy összetartás lehet ilyen téren a gyülisek között, ezzel mást hátrányos helyzetbe hozva, ezáltal sérülhet a demokrácia. Ők egyházon belül mindenkiről tudják mivel foglalkozik, míg más egyházaknál ez kevésbé kerül előtérbe. Félő, hogy olyan elemek csatlakoznak az egyházhoz akik, mindenféle értékrend fejlesztés helyett, majd csak anyagi haszon miatt csatlakoznak. Olyan vállalkozóról akiről tudom, hogy HGY nem kifejezetten látom az emberszeretetet az alkalmazottai felé, sőt. Adóügyekben sem hiszem, hogy mindent betartanának. Tehát az egyház nem feltétlen alkalmas az általános jó erkölcs fejlesztésére. Bizonyos ügyekben a kettős mérce is megfigyelhető náluk.

A másik dolog, hogy Németh Sándor már nem fiatal, ha ő fizikailag nem tudná ellátni a vezető szerepet, vagy esetleg szellemileg lenne alkalmatlan (konkrétan megőrülne, vagy radikalizálódna), akkor egy ilyen fiatal egyház fej nélkül bár milyen merre elmehet.

Ettől függetlenül nyilván voltak egyes emberek életében pozitív fordulatok, mert valakinek szüksége van a közösséghez tartozás élményéhez.

2012. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%
A biblia és jézus tanitásai igen messze vannak ettöl az embertöl.Jézusnak még háza sem volt,Nem hogy testöröket tartott volna. sosem szedett tizedet, nem is tanitott ilyet, bár jol lehet volt önkéntes adományokbol az apostoloknak is pénzük, de ezt nem saját magára forditotta. Nem beszélve hogy az egyik odajáró ember elmesélte, hogy azért imádkoztak, hogy a vezetöjüknek össze jöjjön annyi pénz, hogy eltudjon menni nyaralni Görög országba.Mindent pénzért árul, mint a galambárusok Jézus idejében a templomban.Megfigyelhetö, a sok politikai megnyilvánulása egy alkalommal beszélt arrol, hogy Ő megkoszoruzta Horthy Miklós szobrát.Nem beszélve arrol, hogy sok ember komolytalannak és helytelennek tartják az ott megjelent emberek rángatozását, földre esését, és még sorolhatnám.Voltak akik azt sérelmezték, hogy nem lehet érteni a mondatait, és annak tartalmát. Nincs összefüggés a tanitásaiban, ezért érthetelen az amit elmond függetlenül hogy közben a bibliábol idézget, hogy meggyöző legyen.
2012. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jézus szavai egyszerüek és érthetőek voltak. egyszerre csak egy témárol beszélt, és az irásokból alá is támasztotta.

Jóllehet a kezében ott a biblia, de nem igazán látom, hogy idézne belöle, és egy témát végig érvelne, hogy mindenki értse. Mondatai összefüggéstelenek, nem célra töröek. sokszor az az érzésem, hogy Ő maga sincs tisztában a mondatai értelmével.A bibliai tiltásokat nem alkalmazza, bárki bármikor megkeresztelkedhet, miközben biblia ellenes cselekedeteket gyakorolnak a hivek akik állitolag átadták az életüket Istennek.Bár ez számos vallásban is megfigyelhető, igen laza az erkölcsi moralitásuk.Pedig a teremtöt sosem a számok érdekelték, hanem a minőség.Jézus utasitása szerint akkor lehetne megkeresztelkedni egy követönek, ha tisztában van a keresztényi élet követelményeivel, tudja is vállalni,, és nem gyakorolja a világi szokásokat. Persze sok egyébb is van de nem célom a kritizálás, csak ezeket figyeltem, a biblia fényében.Az ismeröseim, szomszédaim szerint nevetséges és bolondság az, hogy ott sokan rángatoznak, földre esnek.Az állitolagos nyelveken szolásról nem is beszélve, és olyanok is részesülnek ilyenben akik nem is tiszta életüek, és nem is tudják megmagyarázni, mivel nem létező nyelven vagy inkább habratyolást mondogatnak. Sokan nem értik minek ez a cirkusz, azt hallottam, hogy valamikor Tanuknál tevékenykedett és egy helytelnségéért kitiltották, mert nagyon anyagias volt már akkor is. Egy oda járo azt mesélte, hogy egy alkalommal, azért imádkoztak, hogy összejöjjön annyi pénz, hogy a Sándor eltudjon menni Görög országba nyaralni.Sokan sérelmezik hogy testöröket tart, Jézusnak még lakása sem volt.Egyik prédikácioja alkalmával beszélt arrol, hogy Ő megkoszorúzta Horthy Miklós szobrát. Ez miota bibliai téma?

2012. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Unalmasak! Nekem csak ez az egy bajom velük :P
2012. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így 20év után, a vak Izraelezés egy kicsit erős.
2014. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!