Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet Isten jóságos és...

Varsavianka kérdése:

Hogyan lehet Isten jóságos és igazságos, amikor talán a legnagyobb zsarnok az egész bibliában?

Figyelt kérdés
Az nem érv, hogy "azért, mert ő Isten", meg hogy "mi ezt nem érthetjük". Miért nem?
2011. nov. 27. 01:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
A Bibliát emberek írták.Önös célok.Kell még magyarázat?
2011. nov. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Annyit mondok, hogy a Biblia két részből áll, Ószövetség, és Újszövetség. Amiről te beszélsz az inkább az Ószövetségben található meg. Mi keresztények, habár ismerjük az Ószövetséget, inkább az Újszövetségre tesszük a hangsúlyt, hisz abban vannak leírva azok a dolgok, amik ma is aktuálisak.

Az Ószövetségi részről inkább érdeklődj a zsinagógákban, ahol viszont nem ismerik el az Újszövetséget.

2011. nov. 27. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
mindig a zsarnokok szeretik legjobban fényezni magukat. pl hitler, sztálin, rákosi...
2011. nov. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés.

Ha a Bibliában leírtakat allegóriáknak nézem, akkor el tudom fogadni, hogy van, amit meg kell semmisíteni, és az Isten büntetéséből elpusztított népek ezeket szimbolizálták. Ám a valóságban minden népnek, sőt minden embernek megvan a maga szentsége és szennyese. Az előbbit emeled, az utóbbin felülkerekedsz, bár a két folyamat lényegében egy.

2011. nov. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Ebcsont:


Amit beszélsz eszeveszett ostobaság.


Az ószövetség ugyanolyan szerves része a bibliának és kereszténységnek, mint az újszövetség.


Talán az ószövetség istene nem egyezik meg az újszövetség istenével?


Talán jézus maga nem teszi egyértelművé számos alkalommal, hogy a régi korok prófétái, parancsolatai, az ószövetség istenének tettei azé az istené, aki az ő apja? (illetve ő maga, attól függően, hogy a keresztények melyik csoportjának melyik buta dogmáját vallod magadénak)


NEM választhatod el az ószövetséget az újszövetségtől. NEM hunyhatsz szemet az ószövetségbe foglalt szörnyűségek felett.


Egyrészt.


Másrészt az újszövetségben is van épp elég mocsok ahhoz, hogy egy figyelmesen és egy objektíven olvasó embernek felforduljon a gyomra tőle.


Pld.:


Efézusiakhoz 6:5

5 Ti rabszolgák, engedelmesek legyetek a ti test szerint való uraitoknak félelemmel és rettegéssel, szíveteknek egyenességében, mint a Krisztusnak;


-Az új testamentum szerint is tök fasza dolog egy embernek tulajdonként birtokolnia egy másik embert.


Máté 10:34-37

34 Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.

35 Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az õ atyja, a leány és az õ anyja, a meny és az õ napa közt;

36 És hogy az embernek ellensége legyen az õ házanépe.

37 A ki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és a ki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.


-jézus szerint, a kereszténység elsőszámú példaképe és morális tanítója, legnagyobb bölcse, stb-stb szerint ha jobban szereted bármely embertársadat istennél vagy jézusnál, akkor megérdemled, hogy örökkön örökkön örökkön örökkön örökkön örökkön...örökké elképzelhetetlenül elképzelhetetlenül elképzelhetetlenül elképzelhetetlenül elképzelhetetlen kínokat élj át a pokolban.


Stb, stb.

Nem fogom helyetted elolvasni ismét a bibliát. Tedd meg magad. A lényeg az, hogy az új testamentum is tele van gonosz szennyel, és lévén, hogy jézus sem az a jófej alak, ahogy sok keresztény, de még a legtöbb vallástalan ember fejében is él.

2011. nov. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
vannak jó és rossz zsarnokok, mert vannak jó és rossz emberek is. A rossz emberek szemében a jó uralkodó is zsarnok.
2011. nov. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Valahol, valamikor erre én is rákérdeztem. A válasz:


Az Egek Ura először úgy gondolta, hogy szigorral, erővel, büntetésekkel veszi rá az embereket a szépre, jóra, és majd akkor bevezeti őket a paradicsomba, és jutalmul megismerik az ő jóságát is.


Amikor látta, hogy ez nem megy, akkor kötött ÚJ SZÖVETSÉGET egy kiválasztott néppel, megmutatta nekik a saját jóságát, elvezette őket az igéret földjére, közben szeretettel, segítően támogatta őket, és az útmutatót, a Tízparancsolatot a kezükbe adta.

Ha akarom hiszem, ha akarom, nem.

2011. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Ha Isten csak igazságos lenne, akkor mindannyian el kellene vegyük a cselekedeteink méltó jutalmát, de Krisztusban eljött közénk Isten jósága is, hogy aki hisz benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
2011. nov. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Miért kell lepontozni azt, aki vallásos? Én nem vagyok az, de azért még nem tartom idiótának a vallásos embereket.


27/n

2011. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

"Miért kell lepontozni azt, aki vallásos? Én nem vagyok az, de azért még nem tartom idiótának a vallásos embereket."


Lepontozni aki vallásos? Talán a hónapban sem volt még olyan válaszom, ami 45% fölé lett pontozva, pedig nem vagyok az.

2011. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!