Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mégis milyen érveket lehetne...

Mégis milyen érveket lehetne felhozni ateista szempontból a nagy bumm, nincs isten, több milliárd éves univerzum, naprendszer mellett, mert a hívő osztálytársaim már az őrületbe kergetnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy semmire sincs elég bizonyíték, de azokra, amik vannak mik szerintetek a "legkézzelfoghatóbb", a legésszerűbb, amit meg is tudunk figyelni, ami elég nyilvánvalónak tűnik. Külföldön járok iskolába, ahol minden életkorú, nemzetiségű tanul és mindig istennel jönnek, én meg egyetlen ateistaként próbáltam elmondani, hogy mióta van univerzum, hogyan alakult ki a naprendszer, blabla. Erre azt mondja hogyan alakult ki a világegyetem, nem tudod bizonyítani, mert mondom te tudod isten létezését? A másik muszlim, ő meg mutat a székre és kérdezi miért lett tervezve a szék, nyilván volt tervezője céllal jött létre,ezzel akarta bizonyítani a teremtő létét, én meg csak lestem és úgy tűntem, mint akit ezzel megfogott, holott akkora zagyvaságnak tartottam, hogy ilyen buta érvelésre már nem tudtam mit mondani.

2012. jún. 27. 17:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%
a biológia tanárodat kérdezd meg, ő segíthet és elvileg el tudja neked mondani, milyen kézzelfogható, tudományos bizonyítékok vannak azokra a dolgokra, amiket alá szeretnél támasztani. legalábbis mi beszéltünk ilyenekről bioszon.
2012. jún. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
76%

A Nagy Bumm elméletre több tudományos bizonyíték is van:


-- Az Univerzum tágulása. Valamikor ezek szerint kicsinek kellett lennie.

-- A kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás. Ez annak a sugárzásnak a maradványa, ami akkor tört át az Univerzumon, amikor a hőmérséklet lehűlt annyira, hogy lehetővé tegye a semleges atomok kialakulását az addig szabadon repkedő protonokból és elektronokból. Töltött részecskéken az elektromágneses sugárzás szóródik. Semleges részecskéken nem szóródik).

-- A könnyű elemek aránya az Univerzumban. Ez megegyezik azzal, amit az Ősrobbanás elmélete jósol.

2012. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező: Magam is Keresztény vagyok, és nem bántás képp, de ha többen vannak az istenfélök akkor add fel, mert egyedül nem fog menni.

Ezen felül gondolkozz el.Ennyi lenne az élet, amikor még a nállunk kevésbé fontos élödolgok is tovább élnek mint mi?

PL egyes fák akár 1000. évet is élhetnek. vagy az oriás teknösök is több száz évet élnek.

Magam ezért hiszem azt hogy az nem lehet, hogy az ember él 70-80. évet, és amikor már mindene megvan és élvezhetné akkor vége az életnek. Nane. ez nem igazság. És azok élvezik akik utánnunk jönnek.

2012. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
7%

Gondolkodo lények vagyunk az állatokkal ellentétben. Kérdezd meg magadtol. az ember ennyit használhat fel a gondolkodásábol, és vége?

Ja és nem nagy bumm.mert nem lenne ennyire harmonikus, és életet kiszolgálo.

2012. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
61%

Semmit ha maga isten jönne le és megmondaná nekik,hogy ez nem így van akkor se hinnék el.


De talán néhány próbát megér.


A székesre ez inkább a vallás ellen van mint sem "teremtő" ellen:


Ha ennyire okos mondja meg ki "teremtette" azt a széket. Honnan tudja,hogy pont az ő könyve szerinti ember teremtette? Esetleg mutass rá egy kőre és bizonyítsa be,hogy teremtője/célja van. Ha mindennek célja van mondja meg a kő azon kívül,hogy valaki elessen benne mi célja van.


Esetleg mond azt,hogy a világot Charlie a részeges tengerimalac kreálta világot amikor másnaposan felvette a papucsát de elesett és az esés olyan erejű robbanást idézett elő ami megteremtette az univerzumot. És ma az ősrobbanásnak nevezik. És bizonyítsa be,hogy nem így volt.

2012. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
62%

Ne törődj velük. Ha teológiai vitáról van szó, a logika meghal, az ész megbukik, és végső mentsvárként sértődötten és büszkén az érintett feláll és otthagy a téged. Tökmindegy milyen jók az érveid és mennyi bizonyítékot mutatsz be, ha vért izzadsz sem fogsz meggyőzni senkit.


Ezekből szemezgethetsz, bár nem minden naprakész:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

De kifogásokat mindig fognak találni, és mivel bizonyítékaik nincsenek, majd a tieidet fogják megpróbálni kiforgatni, téged összezavarni és a kutatók hitelét aláásni.

2012. jún. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
71%

" A másik muszlim, ő meg mutat a székre és kérdezi miért lett tervezve a szék, nyilván volt tervezője céllal jött létre,ezzel akarta bizonyítani a teremtő létét, én meg csak lestem és úgy tűntem, mint akit ezzel megfogott, holott akkora zagyvaságnak tartottam, hogy ilyen buta érvelésre már nem tudtam mit mondani."


Hát például mondhatod erre azt, hogy az Univerzumnak, és így ezen belül az életnek nem is szükségszerűen kell, hogy legyen célja. Vagy, ha van is, az nincs meghatározva, hanem magunk találjuk meg. A széket az emberhez hasonlítani pedig kicsit ostobaság. A szék meg tudja magát különböztetni a világtól, a többi széktől? Nem. És az ember?


Egyébiránt meg igazat beszélt a 39%-os, ha egyedül vitatkozol több hívővel is, szinte biztos, hogy nem fog menni. Alapból aki fundamentalista, azt nem lehet meggyőzni, mindegy, mennyire egyértelmű, félreérthetetlen dolgokat mondasz. Én is azt javaslom, hogy az ilyen kérdésekkel keresd meg mondjuk a biosztanárodat :) Ha nem is tud mesélni róla személyesen, biztos tud ajánlani pár könyvet, linket a témával kapcsolatban.

2012. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
16%
Azok a tudományos magyarázatok is cáfolhatók! Csak tippelgetnek. Állításuk a nagy semmiből lett egy robbanás, de amit az űrben(valamiben vagyis nem semmiben!) látnak azt másolják. Rengeteg feltélezésük van amit ők saját maguk feltételezésként állítanak. A nasa 10 év múlva másik elmélettel fog előrukolni és nagy címlapként fog megjelenni az olvasoknak.
2012. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
58%
kérdezd meg, hogy istent ki teremtette :)
2012. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, fogok szemezgetni. Arra a kérdésre, hogy istent ki teremtette meg az a válasz, hogy ő mindennek az eredője, őt nem kellett teremteni, mindig is létezett. Logikus,nem?
2012. jún. 27. 18:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!