Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények hogyan viszonyu...

A keresztények hogyan viszonyulnak a párhuzamos világok elméletéhez?

Figyelt kérdés

Vannak olyan fizikai jelenségek, pl. ami a kvantumfizikai kettős rés kísérletnél tapasztalható, amelynek párhuzamos világok megléte lenne az egyik lehetséges magyarázat a több közül. Kérdés, hogy ez is hordoz-e afféle filozófiai zavarodottságot a keresztények körében, mint ahogy pl. az evolúcióelmélet okozott? Keresztények, hogyan viszonyultok a multiverzumhoz, ellenkezik-e ez a hitetekkel?


(Arra gondolok ugyanis, hogy végtelenszámú univerzumban bármilyen 0-nál valószínűbb esemény, így az élet kialakulása is törvényszerűen kialakul valahol az univerzumok némelyikében. És mivel mi egy ilyen világban létezünk, ez is lehet egy ésszerű magyarázat, hiszen elvileg sem tudunk megfigyelni olyan világegyetemet, ahol nem jöttünk létre, pontosan azért, mert ott nem jöttünk létre. A multiverzum-elmélet fölöslegessé teheti Isten létezését, nem?)



2012. ápr. 29. 20:20
1 2 3 4
 1/39 Problem2 ***** válasza:
89%

Ha létezik is ilyen ,akkor azt is Istennek kellett teremtenie ,mert az egész világegyetemet ő teremtette.Ez sem befolyásolná az Istenben való hitemet ,sőt lehet hogy megerősítené.

Az az igazság ,hogy nem lesz olyan dolog az anyagi síkon ,ami befolyásolná az én hitemet ,igaz anyagi síkon jóval nehezebb megtalálni az Istent vagy nem is lehet.Igaz ez nem ide tartozik ,de aki anyagi síkon keresi az életértelmét az sosem fogja kideríteni azt ,itt mélyebbre kell menni ill. följebb, ahol már nem az anyagi világ a meghatározó ,hanem a transzcendencia.

2012. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Értem, de hogyan bizonyosodsz meg olyannak a létezéséről, ami nem anyagi? Mi erősíti meg a hitedet, ha Istenre elméletileg sem lehetne ezek szerint bizonyítékot szolgáltatni?
2012. ápr. 29. 20:38
 3/39 anonim ***** válasza:

Én nem zárom kizártnak, hogy van máshol élet. Azt sem, hogy ennél fejlettebb. Sőt el tudok képzelni mindenfélét...

Szeretem a tudományt és érdekesnek tartom nagyon a világ pedig bazi nagy:) Bármi lehetséges.

Csak azt nem értem, hogy te is például miért gondolod, hogy a keresztények szerint Isten csak a földet teremtette és nincs más.

2012. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Teremthetett más életet is, ez nem ellenkezik még a Biblia Istenével, azonban az ember kellett, hogy a legfontosabb teremtménye legyen, mert ő érte halt meg. Ezért gondolom azt tehát, hogy ha létezik a keresztény Isten, és van másutt is élet az univerzumban, csak akkor lehetséges, ha azoknál nem létezik a bűn fogalma, az üdvösség, stb., mert akkor már ott is meghalt volna Jézus, ami szerintem ésszerűtlen.
2012. ápr. 29. 20:44
 5/39 A kérdező kommentje:
De amúgy itt most nem ez a fő téma, hanem a végtelen számú párhuzamos világ léte, ami megmagyarázná az élet létrejöttét Isten nélkül. Ez nem zavarna?
2012. ápr. 29. 20:46
 6/39 A kérdező kommentje:
Első válaszolótól hadd kérdezzem meg, hogy ez miért erősítené meg a hitedet? Miért jó az, ha Istent egyre visszább helyezi a tudomány a rendszerben? Az evolúcióelmélet bevezetésével az élet keletkezéséhez tolja, a multiverzum elmélet pedig egészen a világ keletkezéséhez. Ez számomra legfeljebb egy deista istennek minősül, akkor miért erősítik meg ezek az elméletek egy keresztény ember hitét?
2012. ápr. 29. 20:50
 7/39 anonim ***** válasza:

Nem zavarna egyáltalán, ha valaki megmagyarázná nekem a világ keletkezését, élet értelmét, lényegét stb. Sőt minimum meghívnám egy sörre. Boldog lennék, hogy okosabb lettem és most már értem a dolgokat.

De nekem az nem bizonyíték, hogy feltételezzük.

Addig el sem hinném 100% amit mondanak, amíg nem tapasztalom meg magam és nem értem meg az állítását. Természetesen el sem vetem. De én csak a logikus magyarázatokat fogadom el. Sajnos azt pedig hogy nincs vagy van Isten így sem lehetne bebizonyítani ha jobban végig gondolod.

2012. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
Lehet olyan szépen, olyan precízen lett megteremtve valami, különböző világok, dimmenziók, húrok, akár egy pont, hogy így tötrénjenek a dolgok. Tehát én az evolúciót sem vetem el. Egyedül azt az állítást cáfolom, hogy nincs semmilyen Isten.
2012. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Nem általánosan egy valamiféle istenről beszélek, mert természetesen azt nem lehetne cáfolni. Én kénkrétan a keresztény Istenre gondolok, akiről a Biblia ír, és a Biblia azt is leírja, hogy mi a szerepe a földön, milyen viszonyban van az állatokhoz képest, stb. Én tehát ezzel a keresztény Istennel látom összeférhetetlennek mind az evolúcióelméletet, mind a párhuzamos világok elméletét. Ti hogyan tudjátok a kettőt egybekonvertálni?
2012. ápr. 29. 21:09
 10/39 A kérdező kommentje:

és a Biblia azt is leírja, hogy *AZ EMBERNEK mi a szerepe a földön


(bocsi, kimaradt "az embernek" szó)

2012. ápr. 29. 21:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!