Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Ti azért vagytok...

Keresztények! Ti azért vagytok keresztények mert a kereszténységet tartjátok a leglogikusabbnak az összes vallás és egyéb világnézet közül, vagy mert ezt nevelték belétek?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 01:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálták belém nevelni gyerekkoromban (6 év katolikus templom + hittan), de nem sok sikerrel: leléptem...


Aztán néhány év ateizmus után magam választottam ismét a kereszténységet, csak a protestáns oldalon. Nem logikai érvek, inkább a hiteles életek és a "kezdődő stádiumban levő" meggyőződésem miatt.


De amennyit akkoriban ismertem más vallásokból, és amennyit most ismerek, ezt tartom a leglogikusabbnak, a legélhetőbbnek. Úgyhogy nem bántam meg. :)

2012. júl. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én mert nem!
2012. júl. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vallást választani logika alapján nem lehet, az embernek belül kell éreznie, hogy mi az igazság.
2012. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kereszténységre nevelés kimerült abban, hogy anno megkereszteltek, utána viszont a szüleimnek eszükben se volt belém nevelni nem csak a valálst, de még az általa képviselt értékrendet sem. Mindent a saját bőrömön tanultam meg. Azért viszont hálás vagyok a szüleimnek, hogy értelmes, gondolkodni képes embert neveltek belőlem, aki mindig több szempontból mérlegel. És emellett a logikus gondolkodás mellett is, ismerve az intézmény hibáit, ahova tartozok, elfogadva őket, és azokkal együtt a magaménak vallom a tanokat, amiket képvisel, mert el tudom választani az intézményt az embertől, az eszmétől, látom a vallás és hit különbségeit, amiket sajnos nem tudok megértetni az elvakult, csőlátású ateistákkal, akik egyre csak az intézményt és annak múltját szapulják, mialatt a kérdés hitről és nem vallásról kellene, hogy szóljon.
2012. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt mintha én írtam volna.Minden sorával egyetértek.Én felnőtt megtérő vagyok.Előtte igen önpusztító életet éltem.Nem történt egetverő dolog az életemben (pl.tragédia v.betegség) ami miatt a hit felé kellett volna fordulnom.Egyszerűen megtaláltam életem párját és az Ő illetve a családja keresztény élete mutatott példát.Így érdeklődtem én is ez iránt.Azóta elsőáldozó és bérmált lettem. Mindez 34-35 évesen.
2012. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem nevelték belém, és pusztán logika miatt nem választottam volna. Ugyanis a hit nem logikán alapul, hanem belső meggyőződésen. Isten sem logikus, és az emberek sem azok (meg akkor sem, ha ezt nagyon próbálják elhitetni magukról.)
2012. júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

" Ugyanis a hit nem logikán alapul, hanem belső meggyőződésen. Isten sem logikus"


ezzel szemben:


"19Mert ami megismerhető az Istenből, az nyilvánvaló előttük, mivel Isten nyilvánvalóvá tette számukra. 20Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható. "


(Pál apostol levele a rómaiakhoz)

2012. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7- nek: az is ott áll a Bibliában, hogy "Akinek van szeme, lát, és akinek van füle, hall". Aki ezzel a két adottsággal rendelkezik, annak további magyarázat nem szükséges.
2012. júl. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem a kereszténységet nem logika alapján választja az ember. Krisztus követéséhez szükséges megismerni Krisztust, életét és tanításait, és azt, amit az emberekért tett, és azt a különbséget, amilyen vagyok és amilyen lehetek krisztus által, és ez alapján a tudatos döntés alapján vállhat Krisztus követévé az ember, mert vágy ébred a szívében, hogy Krisztushoz hasonlóvá válljon.


Isten minden embert hív. Aki nyitott szívvel jár azt Isten meg tudja szólítani, és egy boldogabb és teljesebb életre tudja elhívni. Kívánom neked is ennek megtapasztalását!


Üdv. Péter

2012. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Azért vagyok keresztény, mert Isten bebizonyította számomra hogy ez az igazság. És működik.
2012. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!