Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a halál után nincs semmi,...

Ha a halál után nincs semmi, akkor miért fél tőle mindenki?

Figyelt kérdés

Orvosnak készülök. Ha az emberi agy leáll, nem érzékeljük tovább a külvilágot, még álmodni sem tudunk, nincs tovább. Mármint tudományilag ez van. De az az állapot olyan, mint amikor aludnánk csak álmok nélkül. Nem érzékelünk semmit, nem vagyunk tudatunknál, nem is fáj semmi. Beszéltem mentősökkel is, és az ő tapasztalataik szerint is minden embert, akit újjáélesztettek azt hitte, csak aludt. Akkor miért fél tőle mindenki?


Mondjuk van egy elméletem: az elmúlástól, a változástól. Szerintetek?



2012. júl. 14. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
90%

Az ismeretlentől félünk. Ha tudnánk, pontosan mire számítsunk, akkor nem félnénk, nem találnánk ki isteneket, nem hoznánk létre vallásokat, nem kellenének a képzeletbeli mankók, amivel az agy megpróbálja feldolgozni az ismeretlent. Ugyanis ez az emberiség legnagyobb félelme, és ez szülte a bálványokat és dogmákat.


Az, hogy nincs semmi, nem ilyen egyértelmű, gondolj csak azokra a történetekre, amik szerint az emberek felülről látják magukat meg végigpereg előttük az életük.

2012. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom.
2012. júl. 14. 17:20
 3/80 eric_one ***** válasza:
76%
Érdekes a kérdés. Vannak viszont olyan beszámolók is mely szerint aki visszatért átélt valamilyen eseményt. A Bibliai antropológia szerint az ember nem csupán egy test, hanem lélek és szellem is. Itt a földön eme fizikai világban csak átutazók vagyunk ebben a testben. A testről a biblia is azt írja hoyg porból vétetett, és azzá is lesz. Viszont az ember szelleme az nem anyag, így az ebben az értelemben megsemmisülni sem tud. Tehát biológiai halálunk után az ember szelleme az Istentől kijelölt helyre kerül. A materializmus korának beköszönte előtt a legtöbb nép valamilyen formában hitt a lélek halál utáni továbbélésében. Az emberek talán azért is félnek mert ez egy olyan metafizikai szellemi valóság, amely felett nincs uralma az embernek, vagyis mindenki alá van rendelve. A biblia szerint a halál egy személy. Jézus ezt mondta: -Bizony, bizony mondom néktek, ha valaki megtartja az én beszédemet, nem lát halált soha örökké. Vagyis akik üdvösségre jutnak azokért nem a halál angyala jön, hanem a mennyből jönnek érte. Az Úr minden hívőt megszabadít a halálfélelemtől, mert a hit kizárja a félelmet. Ahol félelem van ott nincs hit.
2012. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim válasza:
90%

Ha valaki ateista, az az elmulastol fel, hogy vege mindennek.

Ha valaki hivo, az meg a hite szerinti szamonkerestol, buntetestol felhet, pl pokolba kerul, vagy alacsonyabb leformaban szuletik ujja.

Meg persze amiatt is felnek az emberek, hogy mit hagynak maguk mogott, szomoru hozzatartozok, arva gyerekek akiket fel kellett volna nevelni...

2012. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
79%
Én azt vallom, hogy fogalmam sincs, mi lesz, miután meghalok, de egyáltalán nem félek a haláltól. Nem pazarlom az időmet olyan kérdésekre, amire úgysincs biztos válasz.
2012. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
84%
Hát még senki nem jött vissza panaszkodni.
2012. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
86%

Hol itt a vallás, amit kritizálsz?

Amúgy meg: életösztön, nincsenek észérvek.

2012. júl. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
93%
Én nem _félek_ a haláltól - bár azért az, hogy nem fáj semmi nem 'teljesen' igaz, általában az emberek nem csak úgy meghalnak, hanem valami oka is van annak, ami lehet elég fájdalmas is -, csak szeretek élni és nem akarok meghalni, ennyi. Mint ahogy ha szeretsz egy helyen lakni, de muszáj elköltöznöd, akkor sem az új helytől félsz, hanem egyszerűen inkább maradnál.
2012. júl. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
93%
Vegyük hozzá, hogy az ember nem tudja elképzelni önmaga nemlétezését. Egyszerűen nem tudja azt a szituációt lejátszani magában, hogy ő nincs. Nem lát semmit, nem hall semmit, nem képes semmilyen tapasztalatot szerezni a külvilágból és még csak gondolkodni sem. Még aki tudja, hogy a halállal megszűnik létezni, az sem képes erre. Ez elháríthatatlan alapja egy halál utáni második életbe vetett hitnek.
2012. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sokan a halál előtti szenvedéstől félnek.
2012. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!