Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ajkai iskolákat a Hit...

Az ajkai iskolákat a Hit gyülekezete vette át, de a gimnáziumot megmentették. Az egyik szakképző iskolából üdülőhely lett! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
(Támadás nélkül mondom a tényeket) A médiában, országos heti lapban úgy állították be a demonstrációt az ajkai gimnáziumért, mintha felesleges és értelmetlen lenne, mert a hit gyülekezete nem akarta átformálni az iskola struktúráját, azt mondták, hogy megtartják olyannak, amilyen. Ezzel szemben az egyik, 50 éves múlttal rendelkező épületet teljesen felszámolták, hitgyülis ÜDÜLŐ lesz belőle és 19 tanárt tettek munkanélkülivé. Erről természetesen egy szó sem esett sehol. Még a helyi sajtóban sem... Vélemény??

2012. aug. 5. 13:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Neked honnan van erről információd? Mi a forrásod?

Az adott épületben tanulókat hova teszik?

2012. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét neveket és forrásokat írj, vagy nincs véleményem.

Pista bácsi nem elég hiteles.

2012. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Ajkai vagyok. És onnan tudom, hogy egy oda járó diák, vagyis már csak volt diák mondta, hogy érettségi alatt dobták ki a tanárokat, hogy jövő hónaptól kereshetnek új munkát.

Konkrét neveket nem mondok, nem keverek senkit bajba. De ez tény.

2012. aug. 5. 16:00
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt szerintem az érintettek médiába vitték volna, ha az úgy igaz, ahogy leírod...
2012. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 yuda ***** válasza:
100%

Diákok a legutolsók, akiknek a tanárok panaszkodnak, mondom úgy, hogy iskolában dolgozom. Elég hiteltelennek tűnik a forrásod.

tanárok egymás között megbeszélik a gondjaikat, de nem a diákoknak teregetik ki- ez bizonyos.

Inkább rágalom szaga van a dolognak.

2012. aug. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Szerintem panaszkodik a diáknak, ha a felelete előtt pár perccel mondják meg neki, hogy jövő hónaptól keressen más munkát, mert itt nincs helye.

Számomra elég hitelesnek tűnik a forrás.


Az érintetteknek pedig nem volt beleszólásuk, hiszen a Bánki és a Bercséni egy intézmény hivatalosan, a Bánkiban az igazgató aláírta a papírt, a Bercsényit meg sem kérdezték, így most üdülő lesz.

2012. aug. 5. 20:26
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem a gyülekezet rakta ki a tanárokat, hanem felmondtak, mert nem akartak ott dolgozni.
2012. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, TÉNY az, amit be tudsz bizonyítani. Amit csak hallottál valakitől, az szimplán pletyka; azt meg tudjuk, hogyan működik...


Volt már ezzel kapcsolatos kérdés, olvasd el, légy szíves az elejétől a végéig; egyrészt nincs se időm, se kedvem újra leírni mindent, másrészt sok olyan választ olvashatsz, ami személyes tapasztalatokon alapul:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Ami ahhoz képest most új: az állítólagos üdülő. Mivel nincs pontos információd, ezért csak véleményt tudok írni: a Hit Gyülekezete az iskola fenntartási jogát kapta meg tudomásom szerint, ekkor nem alakíthatják át üdülővé. De ha esetleg az iskolafenntartástól függetlenül megvásárolták vagy bérbe vették azt a bizonyos épületet, akkor tulajdonosként azt csinálnak vele, amit akarnak; bérlőként pedig a tulajdonos hozzájárulásával lehet bármilyen átalakítást végrehajtani. Akár adás-vételi, akár bérleti szerződést kötött a két fél, annak az önkormányzat honlapján nyomának kell lennie (testületi ülés napirendjén szerepel, tárgyalás, határozat elfogadása, szerződéskötés határideje stb.)


Nem hiszem, hogy bármelyik is esélyes, úgyhogy szerintem csak rosszindulatú mese az egész. Mint ahogyan a tanároknak való állítólagos felmondás is; de erről is írtam a másik kérdésben.

2012. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#8 Köszi, el fogom olvasni!
2012. aug. 5. 23:21
 10/25 Pietrosol ***** válasza:
15%

Szia Kérdező!


Magam is ajkai vagyok és néhány tanárt ismerek az kirúgottak közül!Az üdülővé alakításról még nem halottam,de amint lesz időm utánajárok!Majd megkérdezem a helyi tv illetékeseit,szerencsére itt gátlás nélkül tudok informálódni!


Az ide,irkáló magukat kompetensnek érző szekta tagok a médiából informálódnak!Így információik már szűrtek és egyoldalúak!

A kérdést persze senki nem teszi fel:-Miért kussol a média?

2012. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!