Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, ti tudtok...

Keresztények, ti tudtok ugyanolyan csodákat véghezvinni, mint Krisztus?

Figyelt kérdés
"Bizony, bizony mondom nektek: Aki hisz bennem, ugyanazokat a tetteket viszi majd végbe, amelyeket én teszek, sőt nagyobbakat is tesz majd azoknál, mert én az Atyához megyek. Bármit kértek az én nevemben, megteszem azt, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiúban. Ha valamit kértek tőlem az én nevemben, megteszem azt."
2012. aug. 11. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen, a keresztények tudnak. Persze nem hegyek mozgatására kell gondolni, meg nem a lottó 5-ösre, de sok kis mindennapi csodák vannak bőven!
2012. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
75%
Nem Jézus tette a csodákat, emberi teste volt, mint neked, az alkalmatlan ilyesmire. A csodákat Isten végzi, amikor pedig valakit kiválaszt erre eszközéül, az azért van, mert az adott személy hitelesen képviseli őt. Ezért tesz mellette bizonyságot Isten azzal, hogy általa csodákat tesz, ezzel egyúttal a saját hatalmát is megmutatja. Ha Isten csodát akar tenni, de nincs olyan személy, aki által ezt tehetné, akkor maga teszi ezt. Mint a volt feleségemnél is tette. Meggyógyította, de nem ember által, csak prófétáló tesókat küldött előtte különböző felekezetekből, hogy bizonyságot tegyen, hogy ő ezt elvégzi.
2012. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia !


Magunktól semmilyen csodát nem tudunk tenni, de ha Isten megnyilvánul embereken keresztül akkor történik egy természetfeletti esemény ez a csoda.

Valójában itt arról van szó miután az újjászületés után az ember teste a Isten temploma lesz vagyis létrejön egy félig emberi félig Isteni rész az személyiségünkben és ez az Isteni rész megnyilvánulásainak lehetünk a csatornái.

2012. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Godmen válasza:
Elég kívülállónak tűnhetek ebben a kérdésben, de annak ellenére, hogy keresztény vagyok, nem teljesen hiszek a bibliába. Én abban hiszek amit látok. Mi magunk is csodák vagyunk, mert élünk, mozgunk, látunk, és hallunk. A biblia azon emberek könyve, akik nem képesek a csodát maguktól észrevenni. Azzal, hogy te feltetted ezt a kérdést, már csodát tettél. Azzal, hogy te felnézel az égre, és látod a csillagokat, te csodát tettél, és csodát látsz. Isten mindig velünk van, vagyis csoda mindig történik. De annyit tégy meg, nézz a csillagos égre, nézd egy kicsit elmélyülve, és nem lesz kérdésed amit ne tudnál megválaszolni.
2012. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

Isten a lényeg, Jézus csak egy "hordozója" volt az isteni lényegnek.


Ti magatok is mind hordozói vagytok a csodának, az isteni lényegnek.


Aki megérti és működésében, hatásaiban látja az isteni lényeget, az - véleményem szerint - ugyanazokat képes megtenni megtenni, amiket Jézus, sőt nagyobbakat.

2012. aug. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

A legelső "tétel":

meg kell értenetek, hogy semmiféle "bűnt" nem követtetek el - ez csak egy belemagyarázás azért, hogy megfosszanak benneteket az isteni teremtő erőktől.


Valójában most is teremtetek.


Ez a valóság, amiben és ami vagyunk: teremtő tudataink munkájának pillanatnyi eredménye.


Ne hagyjátok ócska, parazita hazugságokkal kívülről manipulálni hagyni magatokat!


A csoda bennetek lakozik és ti magatok vagytok a csoda.

2012. aug. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondtam egy fának, hogy száradjon ki és kiszáradt. De azt is mondtam, hogy menjen a tengerhez, na ehhez már nagyobb csoda kell.

Pl. János Pálnak sikerült egy embert a halálból visszahoznia.

2012. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fél éve kaptam egy sugallatot, hogy fess olajjal, "mondták" a fejemben!

Elmentem a boltba, vettem festékeket, ecsetet és olyan képeket festettem mint Tiziano.

Megmaradt nekem, mert senkinek sem kell, mert nem vagyok festőművész, a lakásomat díszítik és tudom, hogy ezeket Isten festette rajtam keresztül. Ez a legnagyobb áldás. Nekem ettől nagyobb bizonyíték nem kell Isten létezésére.


És talán ez volt a célja, hogy ide is leírjam...

2012. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A csoda termeszetfeletti. az hogy elunk, termeszetfeletti, tehat csoda. es meg sok mas apronak nem nevezendo csoda van itt a foldi eletunkben. Ahogy az emberki van talalva, hogy eszel, hogy eros vegy, lelkileg, testileg stb...
2012. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!