Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sokszor olvasom kommentekben,...

Sokszor olvasom kommentekben, hogy "ez a kérdés csak provokáció". Akkor a keresztények "pokolra jutsz, pogány vagy, stb. " típusú válaszai miért nem számítanak annak?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy sérthetnek valakit, mint az egy hívőt, ha valaki a Bibliába, vagy a szentekbe köt bele.

Ez mégis miért van megengedve?


Az ő kérdéseik is ugyanúgy provokációk más hitben élőknek vagy esetlegesen nem vallásosnak ennyi erővel.


Miért ne lehetne a valláskritikában olyan kérdéseket feltenni, hogy Isten miért mindenható, stb. Ezért van ilyen is.



2012. júl. 31. 13:44
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
72%
Egyetértek veled.Szerintem is hülyeség ilyeneket egy kérdés vagy válasz után írni hogy: "provokatív".Hát ilyen alapon az egész valláskritika provokatív.És igen ez amit mondtál hogy egy ateista is provokatívnak tarthat egy kérdést teljesen igaz.Csak mi valahogy nem írjuk vissza hogy : Ne provokálj,és ne robbants vitát.Amikor valaki erre az oldalra téved legyen tisztában vele hogy megkérdőjelezhetik esetenként még le is szólhatják a világszemléletét.Aki ezt nem viseli el menjen más kategóriába.
2012. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
41%
Nos, ez a kérdés szintén provokáció, remélem, a modiknál végre meghallgatásra talál a jelentés, annak ellenére, hogy díjazom, miszerint normális stílusban lett feltéve, viszont olyan sárdobálást robbantasz ki vele megint kérdező, hogy ennek szerintem itt nincs helye. Talán, ha feltűnne, hogy a pokolra jutsz és társai típusú válaszok trollok szüleményei, akkor rájönnél, mi a dörgé gyík felé. Sajnos, miattuk zuhant itt elég mélyre a keresztények megítélése, akiknek viszont a valláskritika rovatban szereplő kérdések jelentős része mélyen a hitükbe gázol, gátlások nékül, amit személy szerint undorítónak tartok.
2012. júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen igazad van! Én is törtem már ezen a fejem, és engem is idegesít ez a "pokolra jutsz" duma. Nem vagyok vallásos. Ha tetszik, nyugodtan hívj ateistának, pogánynak vagy egyszerűen "más" vallásúnak. Én igazából Charles Darwinban hiszek és az evolúciós elméletben. :D Én a szépségben, tudományban, természetben, a jóban és rosszban egyaránt hiszek, hiszek az emberi jóságban és gyarlóságban. Engem nem zaklat fel hogy ki milyen vallású, ki mibe hisz, de ha én tiszteletbe tartom az istenhívőket, akkor elvárom hogy ők is tiszteletbe tartsák az én vallásomat. És nyugodtan ki lehetne szedni a Bibliából ezeket a vackokat hogy "aki nem hisz istenben és nem imádkozik térdre rogyva napi 5 órát a rossz, gonosz, ember és pokolra vele!" 21. században élünk, ideje lenne tovább lépni, és minden embernek elfogadni hogy nem vagyunk egyformák, nem gondolkozunk egyformán, és nem lehet másokra erőszakolni a hitünket. (Nem megyek bele hogy a vallás hány ember halálát okozta, de szívem szerinte bele mennék. :D ) Na jó. Ennyi. Szóval el kéne fogadni egymást, és nem ujjal mutogatni hogy "rohad pogány" meg "hülye vallásos".
2012. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Nem akarok veszekedést. Csak kíváncsi vagyok. Ennyi erővel a moderátoroknak az összes kérdést ebben a 2 témában (vallás, valláskritika) törölni kéne, hisz vérre menő vitákat lehetne kirobbantani mindenki világszemléletéből.
2012. júl. 31. 14:12
 5/43 anonim ***** válasza:
95%

Én magam is érzek némi provokatívat, de ha tévedek bocsánat.


Ettől eltekintve, teljesen igazat adok ebben.

Jó lenne ha emberi hangnemben váltanánk eszmecserét.

így lehet igen is tanulni egymástól.

Csak azt az önzetlen szeretetet kellene alkalmazni, amire Jézus is célzott.

Egy tanú

2012. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Alaque ***** válasza:
51%

Azért, mert Elvakult Endrééknél az a szokás, hogy aki nem úgy gondolkodik, mint én, az dögöljön meg, de meg sajnos nem ölhetem, mert akkor börtönbe kerülök, ezért azzal vigasztalom magam, hogy a pokolban fog megrohadni.


Na ez provokatív volt! :D

2012. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
64%

Azt hiszem a kép mindent elmond:


[link]

2012. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
46%

Nos van olyan ember aki minden hülyeséget magára vesz és vörös a feje (lásd mint te kedves kérdező). Na meg vannak olyanok akik nem verik fel a port.

Hogy megvilágítsam amit nem értesz: nem minden provokáció ami nem tetszik nekünk. Példa: neked nem tetszik a piros autó, de másnak igen. Te kijelented a piros autósok b*zik. Na ez provokáció. Kedves anyaros tündér világszál kérdező olyan bájos vagy hogy teljesen megértem a gondod. Legyen további szép panaszos napod! Üdv!

2012. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
83%
ma 16:57 hát azért én még nem vertem senkit se fejbe keresztel.... az csak egy karikatúra ami ferdít mint ahogy a többi karikatúrának is a lényege.
2012. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
50%

Árnyald egy kicsit a dolgot, és akkor talán meglesz a megoldás. :)


1. Sokszor még csak a megfelelő kategóriát sem találják meg egyesek, így a Vallásba írnak ki olyan kérdéseket, amelyeknek a Valláskritikában lenne a helyük.


2. Nem mindegy, hogy egy kérdést hogyan tesz fel valaki.


A kérdés leírásából és / vagy a kérdezői kommentekből lehet tudni, hogy az adott kérdezőt valóban érdeklik a válaszok / normális vitát szeretne, VAGY valóban provokálni akar. Statisztikát nem készítettem, de az biztos, hogy itt, a GYK-n ez utóbbiból lényegesen több van.


3. Sokan az alapvető fogalmakkal nincsenek tisztában; pl. a valláskritika definíciójával sem. Azt gondolják, hogy a "kritika" valamiféle "legális" lehetőség a köpködésre, mocskolódásra, alaptalan támadásra, "észosztásra" és hasonlókra.


Vagy sokszor látszik például, hogy épp elolvashatott néhány mondatot a kérdező valahol, és rögtön úgy gondolta, hogy ezzel a "hatalmas tudással" felfegyverkezve majd ő jól kiosztja a hívőket...

Pedig a valláskritikához alapos felkészülés lenne szükséges, azaz illene tudni, hogy valójában mit is akar kritizálni az illető.



Tehát szerintem nyugodtan fel lehet tenni valós kritikai kérdéseket, ezzel nincs semmi probléma. A motivációval és a stílussal viszont van, méghozzá nem is kevés.


-------


A másik oldalról:


1. Már valaki írta előttem, hogy ilyen beszólásokat trollok szoktak írni. Én hozzáteszem, hogy szerencsére ebből sincs túl sok.

És ha folyamatosan figyelted (vagy most megnézed) a rendszeresen író hívők válaszait, nem fogsz ilyen tartalmú ("fenyegetőző" jellegű) kommentet találni...

Én bő egy éve regisztráltam, és nagyon sokat olvasok, de nem emlékszem ilyesmire. Mint ahogy olyanra sem, hogy komoly keresztény hívők gyalázkodó / trágár / másokat személyükben sértő jelzőket aggattak volna ateistákra vagy más vallásúakra, vagy gusztustalan stílusban adták volna elő magukat; fordított eset viszont rengeteg volt / van.

(Persze itt az egyéni érzékenységet is figyelembe kell venni.)


2. Azt is jó tudni, hogy az emberek - talán - többsége nem tud / akar objektív lenni, így mindent egy bizonyos (túlságosan szubjektív) szemszögből néz és lát. Voltak hasonló kérdések, és nekem nagyon furcsa volt, hogy az ateista válaszolók mennyire csak az ő sérelmeiket látták / írták le, a hívőkét észre sem vették.

Vagy pl. pár napja jött egy új válasz egy már régen lecsengett kérdésre: az ateista felhasználó - állítása szerint - végigolvasta az egészet, és nagyon negatív véleményt írt a hívő válaszolók stílusáról; pedig objektíven nézve világosan látható, hogy a kérdés alapon provokáció volt, és a kérdező kulturáltnak egyáltalán nem mondható stílusban kommunikált, ill. nem érdekelték a tények és bizonyítékok, csak fújta a magáét.


Persze tudom, hogy most az én véleményemre is rá lehet mondani, hogy elfogult. :D

2012. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!