Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Komolyan gondoljátok, hogy az...

Komolyan gondoljátok, hogy az apokrif iratok nélkül teljes lehet a Biblia?

Figyelt kérdés
A Bibliát emberek rakták össze és ők úgy döntöttek ezek kimaradnak,itt lehetőségük volt arra,hogy kedvükre válogassanak ! A kimaradt újszövetségi dokumentumok többségbe vannak a be kerületekkel szemben!Miért pont az a pár tartalmazná a valóságot?
2012. aug. 29. 06:17
1 2
 11/18 Sághegyi Csaba ***** válasza:
25%
Nem néhány ember válogatta a Bibliát. Hanem a teljes egyház. Amit alapból elutasítottak, arról egyszerűen tudták, hogy hamis. Például már a felbukkanástól tudták, hogy Tamás evangéliumát nem Tamás írta, Júdás evangéliuma meg alapból bukás, hiszen ő felakasztotta magát, onnan is lepottyant, hasa felnyílt, bele kiomlott. Tehát az ilyen kamu dolgokat nem kihagyták, hanem annak kezelték, amik, azaz hamis iratoknak. Más apokrifeket értékesnek tartanak, de soha nem tartották ihletettnek őket. Az egyetlen nagyobb vitát kiváltó levél, ami csak hosszasabb huzavona után került a Bibliába, az Júdás levele, nem az árulóé, hanem a másiké, kettő volt ugyanis. Júdás a levelében kétszer is idéz apokrifből, ez miatt volt a vita körülötte. A többi újszövetségi könyv vagy azonnal elfogadott volt, vagy némi gondolkodás után fogadták el. Akadt kihagyás is, némi gondolkodás után, például Barnabás levele.
2012. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Isten gondot visel arra hogy megtudjuk az Igazságot .


" "...nincs olyan rejtett dolog, amely napvilágra ne kerülne, és nincs olyan titok, amely ki ne tudódna, ...


(K.Gy)

2012. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

Nyugodtan belekerülhetett volna, mert aki eltudja hinni a biblia minden szavát, úgy azt is megemésztené.

Apám mondta, hogy ha a bibliában az lett volna írva, hogy a szúnyog megevett egy elefántot, majd éppen az az elefánt megette volna éppen azt a szúnyogot, akkor azt is elhitte volna.


Érdekességként megemlítem, hogy a moábitákat kiirtották (Mózes IV. könyve 23 rész azt hiszem), úgy hogy csak néhány ezer szüzet tartottak meg maguknak a zsidók(nem feledkeztek meg Jehova mesterről sem, mert neki is adtak néhány szüzet), DE később a kiirtott moábiták többször szerepeltek a Bibliában.

Megmerem kockáztatni azt, hogy a Biblia merő kitaláció és plagizálás.

Ha érdekel a téma, akkor olvassátok el a

SZÓRAKOZTATÓ BIBLIA című könyvet, nagyon megéri.

Én mielőtt olvastam, AKKOR még ezt-azt elhittem a Bibliából. MOST már semmit.

2012. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves Vidiripi!


Ha Jézus ember volt akkor hol a teste?Feltámadt ,mert volt hatalma hogy odaadja magától az életét ,és hogy visszavegye..


Nos én így válaszoltam neked.Kihagytad a lényeget . így tanulmányozzátok a Bibliát is?



A Biblia pedig egy "Szent vallás" Istenről.Vallásnak nevezzük pedig azt a hitet amely szentként tiszteli Istent.A vallásos élet pedig áthatja az emberi lelket ,megismerheted Istent ,így lesz az ember teljes értékű ...



Bizonyos dolgokkal tisztában kell lenni ..Az ellenségeskedés nem az Isten kezében van ,légy békében ...


Béke veled !


(K.Gy)

2012. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat ez a válasz rossz helyre érkezett!(K.Gy)
2012. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves 13/


"Ha érdekel a téma, akkor olvassátok el a

SZÓRAKOZTATÓ BIBLIA című könyvet, nagyon megéri.

Én mielőtt olvastam, AKKOR még ezt-azt elhittem a Bibliából. MOST már semmit."


Az ördög nem alszik...



Ez a könyv egy francia író kritikája a papokról és a Biblia értelmezéséről...Én ennek nem tulajdonítottam jelentőséget,mert nem úgy értelmezem ahogy ő.

Jézus azt mondta ő az Igazságot szólja :


"Az ég és a föld elmúlik ,de az én beszédeim soha el nem múlnak..."


Ha Jézus beszédei és bizonyságai nem lettek volna Igazak (ördögűzések ,gyógyulások)akkor a kereszténység megszűnt volna létezni....


Nos ezt a választ szántam ide : )


(K.Gy)

2012. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 T.Reni ***** válasza:

Kedves kérdező.

A biblia azt írja önmagáról, hogy "a teljes írás Istentől ihletett".(2Timóteusz 3:16,17).

Az itt elhangzott válaszokban senki sem említette meg Istent, de ha a Biblia Isten Szava, nem gondoltál arra, hogy az évezredek alatt nem engedte meg, hogy az írása eltűnjön, vagy megsemmisítsék, akkor vajon megengedte volna-e azt, hogy olyan mértékben megváltoztassák( például apokrif iratokkal), hogy azt ne lehessen megérteni illetve ne érje el azt a célját, hogy "az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen"?

2013. márc. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Miért pont az a pár tartalmazná a valóságot?"

Miért pont azok tartalmaznák, ami kimaradtak? Azokat pont ugyan olyan emberek írták, mint ami bekerült. Ez tökéletes patthelyzet. Valakinek olyan elvei vannak amivel az egyik szimpatikus, valakinek a másik. Nyilván semmi lehetőség több eze év távlatából eldönteni, hogy mi hiteles és mi nem.

2013. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!