Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallasok nepszeru es eros...

A vallasok nepszeru es eros szektak. A recept 3 resze.1 A teremto Szellemet es a teremtett Anyagot ELVALASZTVA tartani kiszolgaltatva tenni istensegnek.2 A HALALFELELMET fenntartani.3 Szilard hierarchia, elit kezben a hatalom es tudas. Velemeny?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Az a véleményem,hogy azt se tudod, hol vagy.
2012. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Antimod ***** válasza:
18%
Valahol igazad van, de ez nem húzható rá minden vallásra és szektára.
2012. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nagyjából próbálom megérteni, mire akarsz kilyukadni. Gondolom arra, hogy minden vallás szekta. Az 1-es megállapítás teljesen érthetetlen.


Szóval szerinted minden vallás szekta.


látnivalóan nem sokat tanulhattál/tapasztalhattál/tudsz róluk. Számomra - és azt hiszem, a többség számára - a szekta viszonylag jól körülírható dolog.

Olyan szervezetet minősítenék így, ahol a tagok/hívek fizikai, lelki, anyagi kizsákmányolása folyik. Ahol a testi, lelki egészség, épség sérül. Ahol az egyén nem önálló, saját döntésekkel rendelkező lény, hanem alávetett helyzetű. Nagyon fontos kérdés, hogy az illető kiléphet-e az adott szervezetből/vallásból. Mennyire nyúlnak utána, ellehetetlenítik-e a további boldogulását erőszakkal, zsarolással? Ha nem, akkor számomra nem szekta. Így például nem szekta a protestáns, katolikus, evangélikus stb. Senki nem fogja számon tartani, hogy voltál-e misén. A szabad akaratod, ha elmész misére, és szabad akaratodból tarthatod be a vallás előírásait. Ha többé templom közelébe sem mész, senki nem fog bekopogni hozzád, hogy "testvér, ez így nem megy".

2012. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Elég amatőr felfogásod van erről. Én kb 12-13 évesen gondolkoztam így. Etológusok már rég arról papolnak, hogy az ember fajspecifikus tulajdonsága, hogy egyfolytában közösségeket alakít ki. Mindegy milyet, a lényeg, hogy közös gondolkozású emberek mindig kialakítják a maguk kis közösségét semmiféle hátsó szándék és "nagy" cél miatt, egyszerűen azért mert biológiailag az ember így működik.
2012. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

És amúgy a vallásos emberek tesznek neked keresztbe? Őket hiszed az életed megrontójának?

Az igazi vallás arról szól: hogy ismerjük meg Istent, és szeressük Őt!

Istent a jóságban találjuk meg! Ő végtelenül jó!

Mi szabad akaratot kaptunk, mert azt akartunk. Ehhez viszont felejtés kellett, hogy eltudjunk fordulni Istentől.

Megkaptuk az akaratunk: egy olyan világban élünk, ahol bárki bármit megtehet (na persze nem büntetlenül).

Meg kell tapasztalnunk az igazságot, az mindennél fontosabb!

2012. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ozmium42 ***** válasza:

Az első pontot én úgy értelmezem, hogy szerintem te azt hiszed, hogy a teremtő szellem, és a teremtett világ ugyanaz. Ez panteizmus. Azért nem hiszek ebben, mert a teremtés nem lehet nagyobb vagy egyenlő, mint a teremtője.


A második ponthoz annyit, hogy a vallás nem tartja fent a halálfélelmet, alapvetően mindenki fél a haláltól, senki nem akar meghalni, még az állatok sem. Szóval ehhez nem kell vallás. Ellenben a vallások pont hogy tompítani igyekeznek a haláltól való félelmet, illetve az elvesztett szerettek hiányát, azzal, hogy felvázolja, hogy a halál után nem a teljes vég van, hanem igazság, újjászületés, ítélet, megigazulás, örök élet, stb.


3. Alapvetően én híve vagyok a hierarchiának, én nem hiszem, hogy mindenki minden szempontból egyenlő, és hogy mindenkinek mindent tudni kell. A tudás pedig úgy is mindig az elit kezében lesz, mivel hogy ő van olyan helyzetben, hogy azt fel tudja halmozni, ha úgy tetszik, a földi tudás tőlük ered, ők fogalmazzák meg, és azt kezdenek a megszerzett tudásukkal, amit akarnak. Ehhez megint nem kellenek vallások, hanem puszta törvényszerűség.


A szilárd hierarchia pedig elég jól működött, és működik mind a mai napig. Én semmi kivetni valót nem látok benne, egy biztos, ezt sem a vallások találták fel.

2012. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A tudás pedig úgy is mindig az elit kezében lesz, mivel hogy ő van olyan helyzetben, hogy azt fel tudja halmozni, ha úgy tetszik, a földi tudás tőlük ered, ők fogalmazzák meg, és azt kezdenek a megszerzett tudásukkal, amit akarnak. Ehhez megint nem kellenek vallások, hanem puszta törvényszerűség."

Na és az ő tudásuk befolyásolja a boldogságodat? Szerintem az igazi tudás az, hogy lehetsz boldog!

Az igazságot soha nem fogja megismerni az "elit". Az igazság megismeréséhez nagy lemondások kellenek. És ők nem mondanak le a pénzükről, pedig akkor megláthatnák az igazságot!

A halál mindenkit elér egyszer! Fájni fog!

Az önmegvalósított ember viszont továbblép! Felszabadul. Nem kell születnie többé!

2012. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Az isteni Teremtő energiák megalkották az életet-- spontán véletlenül, majd játékosan, tanulón. A második Teremtésig ez a tapasztalat tökéletesedett. sokkal szebb, tökéletesebb életet alkottak aktusuk folyamán. ennek a sornak a végén lett az ember teremtve úgy ahogy Önmagukat megálmodták tudatos anyagként.


DE! Az ember tökéletes-tökéletlenné vált csak, mert a kapott két lélek által benne van ugyan az isteni szellem, de benne van az atomi-energia tulajdonsága is. Vagy Egoizmusa és a pusztító hajlama is. Képtelen volt kinőni e primitív tulajdonságokat.


Eleve az élet úgy lett megalkotva, hogy minden élet a nálánál erősebb fajt látja el élelemmel-- ez agresszióra készteti.


Ezt a tulajdonságot hordozza magában az ember is. De mivel tökéletlen földi istenség vált csak belőle-- ezért saját faját is kihasználja, legyilkolja, hogy Önző vágyait kielégíthesse! Ilyen szabályok szerint alkotta meg a maga társadalmait-osztályait minden népcsoport amelyet a mindenkori vallások támogattak és törvénybe foglaltak vallásos irományaikba-- Holott ez nem Isten által lett meghatározva.


Az isteni teremtő erők jóindulatúak, és a legtökéletesebb őszinteség a maguk minőségéhez képest, viszont ennek ellenkezője is igaz hogy a leghatalmasabb pusztító erők is.


Az emberi faj ott követte el a hibát, hogy nem volt képes felnőni mint a valóságnak isteni-lénye. Mert alekét az élete folyamán nagyon sok ember besározza tönkre teszi a hatalomért, a pénzért a mindent önmagunknak birtokolni akaró vágyáért és nem utolsó sorban ezért hazudni képes ezért ölni és átgázolni a saját fajtáján.


Isten nem ezért teremtette az embert hogy ilyen kőkorszaki maradjon, hanem azért hogy a halál után a lelke Istenné válhasson, mert megtartotta a lelke tisztaságát, tökéletességét. Amelynek köszönhetően egy másik bolygónk egy másik életet teremteni lesz majd képes! Önmaga részleteiből átadva a két lelket mint teremtő Istenek.


Istennek lenni nem az utolsó és abszolútum célja a természet törvényének. Az ember bár parányi, törékeny és esendő, még is a fejlődést tekintve TÖBB,mint Isten!!

Persze csak akkor ha a test-halál után a lélek eléri a halhatatlanságot! Ha egyszer végre felnőne a kőkorszaki primitívségéből.


A halálfélelem természetes, hisz ha az ember nem tudja mi lesz a halál után, mert annyiféle feltételezéssel találkozik, nyilván fél a megsemmisüléstől. Erre még a vallások is rátettek egy lapáttal amikor kitalálták és még le is festették hogy van egy pokol is és utolsó ítélet is na és ördögök és alvilági lények -- hogy a fenébe ne félne egy hiszékeny ember?


Vagy hogy a csudába ne rettegne a végtől egy ember ha abban a tudatban várja a halált hogy teljesen megsemmisül, hogy a kukacok fogják elrágni vagy épp egy sütőben fogják pecsenyeként bent felejteni egy kemencében porrá hullni.


Itt van a legnagyobb probléma, hogy az ember szinte semmit nem tud-- mi végre született, mi által ha Isten által, az hol van ki vagy mi csoda, ki van fent és ki van a talpunk alatt? Ha életében megbotlik" akkor mi lesz a büntetése a halál után-- vagy reményeket sző amit belesulykoltak -- mennyek-országa és angyalok és másik élet és Feltámadás mert eljő Jézus ahol minden szép és boldog--- Uram isten mennyi butaság pedig csak a keresztény dogmákból idéztem-- még el se kezdtem a hindu marhaságokat....BUTASÁGOK!!!

2012. szept. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vallàsos, de ez a kérdés nagyon gyenge! Gondolod át újra mit is szeretnél megtudni!
2012. szept. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Antimod ***** válasza:

"Ha életében megbotlik" akkor mi lesz a büntetése a halál után-- vagy reményeket sző amit belesulykoltak"


Kedves mami, szerinted mi történik az ember tudatával és lelkével a fizikai halála után?

2012. szept. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!