Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosok! Ezzel az elképzelé...

Vallásosok! Ezzel az elképzeléssel mi bajotok van?

Figyelt kérdés

5 milliárd éve,az akréciós korong anyaga elkezdett sűrűsödni és kisebb nagyobb kavicsokká állt össze.A kavicsok nagyobb gravitációs vonzóerejük miatt még több anyagot építettek magukba. És így növekedtek.Ez így ment tovább évmillókon át mígnem kisebb bolygók ki nem alakultak.Ezekből rengeteg volt így alkamakkor keresztezték egymás pályáját.Ilyenkor a két égitest egymásbaolvadt vagy csak egymásnak ütközött.A Föld Végül kialakult és nagyából 4,6 milliárd éve ő is átélt egy nagyából Mars méretű égitestel való ütközést.Az ütközés miatt a bolygónk forgástengelye megdőlt a merőlegeshez képest és a kirepülő törmelékből kialakult a Hold.Ezt bizonyítják a holdi kőzetek oxigén izotópos kormeghatározásából származó adatok.A Föld ekkor még forró és oxigénben szegény légkörrel rendelkezett.A földi víz csak év tízmilliók múltán jelent meg.A legvalószínűbb elképzelés hogy meteor becsapódások szállították ide a vizet.Erre szintén bizonyíték a földi és a meteorok vizsgálata.Kiderült hogy a földi víz hidrogénjének prótium és deutérium aránya egyenlő a meteorok vízével. Aztán megkezdődött a kőzetek és gázok oldódása.A víz akkoriban telített lehetett egyszerűbb molekulákkal és köztük aminósavakkal.A légkör pedig nitrogént , vízgőzt és más szerves anyagokat tartalmazott.Ezek évmilliókon át keveredtek , bomlottak és minden lehetséges módon kapcsolódtak egymással.


Ezt részletesebben leírom.


A komplexitás növekedéséhez szükséges valami energiaforrás.Ezt az energiaforrást a Nap képviselte.Mellette voltak még kisebb energiájú energiaforrások is amilyenek például a geotermikus kürtők de a Nap volt a legfőbb.A molekulák ezt az energiát használták fel.De a történet korántse ilyen egyszerű.A légkör oxigénben szegény volt.Ez pedig azt jelenti hogy nem volt ózon ami megvédje a talajt és a molekulákat a sugárzástól(röntgen,UV)Emiatt a molekulák folyton kivoltak téve a sugárzásnak,minek hatására felbomlottak és lesüllyedtek a mélyebb vízrétegekbe.A mélyebb vízben már nem volt jelentős a molekulák növekedését gátló Uv sugárzás.Mikor lesüllyedtek már szabadon növekedhettek ugyanis


1.nem rombolta szét a sugárzás

2.A felső rétegben elbomlott molekulák alkotóelemei lesüllyedtek és állandó építőanyag forrással látták el a mély rétegben fekvőket.Aztán még ott volt az agyag is.Az agyag szerkezete nagyon bonyolult ezért egy mintát adott a molekuláknak a komlexitás növekedéséhez.Az agyag a molekulák növekedéséhez katalizátorként szolgált.


Ezeknek a folyamatoknak a millió ébves menete után 3,5-3,8 milliárd éve létrejöttek az első élő szervezetek.



2012. szept. 7. 16:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 Ozmium42 ***** válasza:
39%
Ha fogsz egy kutyát, és összeturmixolod (molekuláris szinten), majd steril környezetbe helyezed, sosem fog kifejlődni belőle semmilyen életforma, pedig minden kémiai komponens, és a megfelelő körülmények is rendelkezésre állnak.
2012. szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 A kérdező kommentje:
Ezt miből gondolod?Egyszerű fizikai és kémiai kísérletekkel láthatod hogy a molekulák és kötések komplexitása energia hozzáadásával nő.És az általánosban tanult kombinatórikával ,milliárd évek alatt végbemehet a jó párosítás.Az ősi Föld ezeknek a krítériumoknak meg is felelt.
2012. szept. 7. 17:09
 3/103 anonim ***** válasza:
58%

A tapasztaló cognitor-t hagytad ki az egészből. Amint egy korongra dobott agyagmasszából soha,de soha nem lesz korsó a fazekas szellemi-lelki-testi beavatkozása -az alkotása nélkül, úgy ebből sem. A l"étrejöttek az első élő szervezetek" - ezt még a materialista nagy tudósok is csendben hümmögik(nem tudják, hogy) Az elméledet lementem- mert ezzel foglalkozom: a bajok forrása ma, a tapasztaló tudatot mintegy lefelejtik a gondolkodás folyamán. Pedig anélkül nem lenne. Semmi. Semmikép nem lenne egy olyan- amire az anyagból előbugyborékoló tudat rátekint, leírja. Teljesen logikus, hogy "Kék Manó"-nak a leírás során fölötte kellett lennie az elméletének -mert különben olyan, mintha az anyag a saját hajánál fogva felemeli magát. Ugye senki sem gondolhatja komolyan, hogy az anyag váladéka egyszer csak olyan szintre jut-magától- hogy megírja a H-moll misét? Bach sem gondolta: művei végén megköszönte az Örökkévalónak - rajta keresztül megszülethetett a csoda. Soli Deo Gratia- egyedül Istené a dicsőség.

-a-

2012. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/103 A kérdező kommentje:
Biztos pontatlan voltam.Akkor úgy kérdezem hogy konkrétan idézni vagy leírni az elmélet egy pontját.Mert az eddigi válaszok valahogy úgy néznek ki hogy minden pontosíztás nélkül csak annyi van odaírva :rossz.
2012. szept. 7. 17:49
 5/103 A kérdező kommentje:
Elnézést első.Átgondoltam újra a válaszomat és látom hogy te pontos voltál.
2012. szept. 7. 17:51
 6/103 anonim ***** válasza:
34%
nem: a tudatot - amiBŐL lesz minden -azt nagyvonalúan lehagytad. És mindezt: ezt egy tudat tette- a gondolkodó Kék Manó.. Ellentmondás van - nem érzed?
2012. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/103 anonim ***** válasza:
43%

Nekem ezekkel az elméletekkel semmi bajom, amíg elméletként vannak kezelve.


Egyébként itt egy régebbi kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Volt egy emberke, aki trükkös választ írt, de belátható, hogy semmit nem válaszolt meg.


Tudomásom szerint az egysejtű nem intelligens és nem midnenható...Nem tud akaratából változni.

Tegyük fel, hogy véletlen kialakult az őslevesből nem egy élőlény, hanem rengeteg. Véletlenül.

Akkor megint csak azt tudom mondani, hogy amíg ez a cucc eljutott az emberi formáig, addig változnia kellett. De mi alapján?

Véletlenül? Ha ez a cucc nagyot változott, akkor hogyan volt képes a szaporodásra a régi magával?

Ha milliárd évek alatt, akkor hová lett a rengeteg átmenet? El tudod képzelni, hogy bogár lettél, aztán ember? Vagy azt, hogy egy sejt vagy, aztán valami nagyobb trugyi, aztán lesz rajtad valami torz szem, ami elkezd javulni, bőröd lesz stb...?? És az összes többi dolog is így fejkődik, és nem halunk ki a környezeti változások hatására?

Hirtelen változtatni fogsz a kajálási szokásaidon? Vagy kimászol a vízből és életben maradsz?


Az egyik legjobb és legizgalmasabb kérdés a nemek kialakulása. Véletlenül lett egy nő. Akkor hirtelen hetero szexuális lett az az x nemű valami? Ezt magyarázza már el nekem valaki. Vagy régen külön váltak a nemek (amíg tudja a fene, hogy mi voltam), érdekes módon csak férfira és nőre? Megbeszélték egymással, hogy ki lesz a nő, ki a férfi és úgy alakították magukat? Nem hiszem.


Ha normálisan levezeted nekem az elméleted, hinni fogok neked.

De az nem válasz, hogy hal voltam, aztán már tyúk. Mi voltam közötte, hogyan maradtam életben, hogyan szaporodtam tovább stb...

A kérdező többi kérdését is érdemes elolvasni a linkelt kérdésnél.

2012. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/103 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, a kérdéseid nagy részére van válasz. Úgy hívják evolúció...
2012. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 A kérdező kommentje:

Minden választ szívesen várok , úgyhogy köszönöm szépen 74%-os.


Viszont mondanék pár dolgot.Igazából amit írtál az egy off.Mivel te nem a kérdésre válaszoltál. Én azt kérdeztem hogy miért nem tetszik a vallásosoknak az élet és a Föld kialakulásáról ez az elmélet. Te erre nem válaszoltál.Helyette az evolúció elméletet kezdted el szidni.És bocsánat,de szerintem igen bunkó dolog úgy leszólni egy elméletet amiről semmit se tudsz.A válaszodból látható hogy ahhoz is lusta voltál hogy egy könyvet , vagy egy blogot elolvass az evolúcióról.


" Ha ez a cucc nagyot változott, akkor hogyan volt képes a szaporodásra a régi magával? "


Nem tudom hány éves vagy de én már 7-be tanultam az egysejtűek szaporodásáról.Ha figyeltél biosz órán tudhatod hogy az egysejtűeknek nincs szükségük partnerre a szaporodáshoz , ugyanis ivartalanul vagy osztódással vagy hasadással szaporodnak.


"Ha milliárd évek alatt, akkor hová lett a rengeteg átmenet?"


Nyílván lemaradtál az elmúlt 150 évről mert már az 1800-as években találtak kövületeket.(Darwin is)Nos tudod minden kövület átmeneti alaknak számít ugyanis az előbbi generációval egyik generáció se ergyezik meg.Így egy átmeneti formát képvisel a jövendő generációk forma irányába.


De ha konkrétumokra vágysz akkor láthatod a cetek őseit (például : Dorudon,Basilosaurus)


A madarak és dinoszauruszok átmenetét: Archaeopteryx,Microraptor


És még sorolhatnám.


Egy kicsit most nézz utána és kérlek aztán írj.

2012. szept. 7. 18:32
 10/103 anonim ***** válasza:
29%

Csak hogy az evolúció nem bizonyított, csak egy része és rohadtul nem úgy működik, ahogy néhányan mondják.

Sajnos nagyon sokan beveszik a létezését a makroevolúciónak. Gondolom te sem tudod elmagyarázni. Ha igen, akkor elhiszem neked. De kérlek, ne dobálózz olyan szavakkal, amiket nem ismersz vagy magyarázd el, hogy a hülye is megértse.


Még egy kérdés. Miért sírtok, ha az oroszlán megeszi a szeretteiteket? Miért gondolkodunk és csinálunk olyan dolgokat, amik nem csak a dugásért vannak és a vakon követett robotszerű fajfentartásért?


Bár nagyon sok primitív kis emberke most is rombolni tud csak. Nevetséges egy elmélet, hogy a nagy hal megeszi a kissebbet. Miért nem tanítja?


Na látod, én ezért gyűlölöm a világot. Bár mennyire szép, kellemes, jó dolgok vannak benne. Egy kalap szar, szemét, nulla.

A másik lehetőség, hogy én vagyok agymosott.

Akkor várom rá az evolúció alapján, hogy hogyan lehetséges ez.

2012. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!