Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményed a szektákról?

Happyday kérdése:

Mi a véleményed a szektákról?

Figyelt kérdés

Szeritem be kéne néhányat tiltani.Mikor 10 éves voltam,egy jó barátom azért halt meg egy gyógyitható betegségben,mert a szülei egy olyan szektához tartoztak,ami nem engedte,hogy valakit kórházban kezeljenek.A saját szülei miatt nem engedték,hogy éljen!

Ezt a kérdést a hotdogon is feltettem,kíváncsi vagyok,itt mi lesz a reakció.



2012. szept. 14. 18:45
1 2
 11/15 Salx Narval ***** válasza:
Ebbe nincs beleszólásuk a szülőknek, ha halás betegségben szenvedő gyermeküket nem kezeltetik, a gyermeket elveszik tőlük, az-az gyámság alá helyezik, ellenük pedig eljárás indul. Még egy kötelező oltás megtagadása is komoly büntetést vonhat maga után. Persze ennek ellenére előfordulhatnak sajnálatos esetek, későn észrevett-ill kezelt betegségek. Én támogatom, akár a végsőkig elmenő szigort azokkal szemben akik bármilyen okból kifolyólag gyermekeket veszélyeztetnek. Nem lehet Istent oda keverni, ahol legkevésbé nincs.
2012. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


A leírásod alapján neked a Jehova Tanúi nevű közösséggel van problémád. Veszélyes dolog a kisközösségeket egy kalap alá venni. Érdemes megvizsgálni, hogy vajon a létszámukhoz képest mennyire hasznosak például a metodisták, vagy az adventisták, akik hajléktalanszállókat, öregotthonokat, gyermekfalukat és egyéb intézményeket tartanak fent, azért, hogy segítsék a rászorulókat. És mit írnak róluk? Idézet egy katolkius hitvédelmi honlapról ami egy kalap alá veszi ezeket:


"A szekták modern rabszolgaságot hoznak magukkal, lelki fasizmus veszélyét rejtik

magukban, ami a személyiség feladásához vezethet."


Hát ez nagyon érdekes. Én már közel 20 éve járok az adventisták közé, tanítok, megbecsült gyülekezeti tag vagyok. Soha nem tapasztaltam, hogy rabszolga lennék, vagy fel kellett volna adnom a személyiségemet. Éppen ellenkezőleg! Sokkal szabadabb vagyok, mint 20 éve, és a személyiségem is szépen fejlődött.


Elmondom miről szól ez az egész szektakérdés. A protestánsok is szekták voltak kivétel

nélkül a katolikusok szemében mindaddig, ameddig bírálni merészelték annak tanait,

cselekedeteit. Ma, mikor ezt már az un. népegyházak nem teszik, lám puszipajtások lettek. Bizony a "kisegyházak" vállalják azt, hogy tanaikban és cselekedeteikben igyekeznek bemutatni a hiteles bibliai kereszténységet és ezért szemet szúrnak a nagyoknak, ahol bizony nagyon kontrasztosan kitűnik a kegyesség látszata és a hit valódi ereje közti különbség. Természetesen tisztelet a valódi híveknek, legyenek azok bármilyen felekezetben is!


Üdv. Péter

2012. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló!Akikről írtam,nem jehova tanúi voltak,pontosan a szekta nevére nem emlékszem.
2012. szept. 17. 14:45
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a szekta a scientológia! Ők azok, akik nem engedik meggyógyítani az embereket, csak homeopátiás cuccokat, vagy még azt se engedik. Eléggé befolyásos szervezetté nőtte ki magát az évek alatt. Németországban és egyéb országokban tiltólistán van és súlyos büntetést szabnak ki az emberre. Magyarországon ellenben van néhány szervezete, érdemes utána nézned, mert ha elér a baj, akkorra tudnod kell, hogy mi a teendő.
2012. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ja,azt elfelejtettem írni,hogy romániai vagyok.Itt nem tudom,hogy milyenek a szektákra vonatkozó törvények.
2012. szept. 18. 17:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!