Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményed a szektákról?

Happyday kérdése:

Mi a véleményed a szektákról?

Figyelt kérdés

Szeritem be kéne néhányat tiltani.Mikor 10 éves voltam,egy jó barátom azért halt meg egy gyógyitható betegségben,mert a szülei egy olyan szektához tartoztak,ami nem engedte,hogy valakit kórházban kezeljenek.A saját szülei miatt nem engedték,hogy éljen!

Ezt a kérdést a hotdogon is feltettem,kíváncsi vagyok,itt mi lesz a reakció.



2012. szept. 14. 18:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Van belőlük néhány. Ha a szcientológiára gondolsz őket valóban be kellene tiltani.
2012. szept. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

A sátánistákat, és hasonlókat mindenképpen tiltani kellene.

De a legtöbb szektáról pedig az mondható el, hogy kereszténynek vallja magát, közben "tanításai" teljesen ellent mondanak Jézus tanainak, van olyan, ahol még pénzt is kérnek a tagságért (most nem a szcientológiára gondolok, mert az nem vallja kereszténynek magát, de annál aljasabb nincs is).

A "Hit Gyülekezete", meg hasonló szektákról inkább nem mondanék véleményt, mert az meg már a vicc kategória.

2012. szept. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Mivel vallásszabadság van, minden embernek joga van oda tartozni ahova akar.

Sajnos nem igen lehet ellene szólni, mert igen nagy pórázra vannak engedve.

Visszaélnek azzal, hogy a törvény engedi a butítást, még akkor sem szól bele a törvény, ha ember életekről van szó.

Iszonyú kárt tudnak tenni a hiszékeny emberekben és a társadalmakban minden szintjén.

Az olyan vallást aki nem engedi, hogy a szülő saját gyerekét, vagy hozzátartozóját kezeltesse, hagyja meghalni, az egy fanatikus vallás. Minnél hamarabb ott kell hagyni. Ez olyan mint a cserben hagyás. Bűncselekmény.

2012. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Abszolút ember- és társadalomellenesek, minden nemzetre egyaránt veszélyt jelentenek.
2012. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos a betiltással semmit nem lehetne elérni. Sok szektás fejébe pedig beleültetik, hogy minél jobban utálja a világ annál "igazabb". És elég nagy valószínűséggel ez csak még jobban megerősíti a hitüket. Illegálisan pedig csak még durvább dolgokat művelnének. Sajnos a szektákat csak belülről lehetne szétbontani. De sok agyhalott zombit nehéz gondolkodásra bírni. És amíg ez valakinek sok pénzt hoz nem is fogják hagyni.
2012. szept. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

:)

Ne aggódj.

Hamarosan be lesznek tiltva , egytől egyig.

A jelenések könyve leírja.

Jelenések 17,18, fejezete.


Zsömle/lány

2012. szept. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tartom helyesnek amit csinálnak.kihasználják az emberek hiszékenységét,bizonytalanságát,mossák az agyukat.És ugye sokan közülük Krisztusra hivatkoznak,hát nem sok közük van hozzá,szegény Jézus fogja a fejét az biztos....
2012. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem gondolod Kata, hogy a Te szektád meg fog maradni. Ezt nem mondod komolyan...

Ha Babilon leomlik az azért lesz, mert meg az állam megvonja a támogatást.

Ha arra gondolsz, hogy a tiéd nem, akkor tévedsz. A gépezet nem fog működni, mivel egyre kevesebb pénz utalnak már így is Brooklynba a titkos csatornákon. Elvileg ha már eladják a királyság termeiteket is a fejetek fölül, nektek sem lesz pardon.

Ezeket csak azért írtam, mert kiérződik az írásodból a magabiztosság, és az hogy magas lóról nézed a világot.

Végül még annyit, hogy vigyázzon az aki áll, hogy el ne essék.

2012. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Tetű szektások hogy jöttek már lepontozni XD


Remek bizonyíték az emberek tömeges ellenállása és negatív véleménye, hiszen ez mutatja, hogy a szekták károsak. Ha nem volnának azok, nem lenne jelentős számú ellenzőjük. ENNYI.

2012. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nincs szektám.

Minden vallás be lesz tiltva, ha szekta ha nem.

Az hogy eladnak épületeket annak biztos megvannak az okai.

Így van, mindenkit érinteni fog a "nagy nyomorúság"


Egy különbség azért van.

Az egyházaktól eltérően Jehova Tanúi nem kapnak és nem is fogadnak el állami támogatást sehol a világon.

Jehova Tanúi Ön fenntartóak,

S amíg Jehova megengedi addig a szervezete is működő képes marad. Neki nem kell hozzá pénz.


Gondolj bele amikor a náci támadások miatt folyamatosan vették el a házainkat, termeinket, és beakartak tiltani, minden egyes tevékenységet.


Nem jött össze, pedig pár ember ellen egy egész nemzeti hatalom állt Hitlerrel az élen.

Azt írja a biblia, hogy " egyetlen fegyver sem sikeres ellened..."

Személyeket megölhetnek, de Jehova sosem engedte, hogy mint szervezet megszűnjön, akár hogy is bántottak meg megöltek testvéreket a semlegességük miatt, a különböző emberi rendszerekben.


ezek az emberei kormányzatok jöttek, meg mentek, és Jehova népe szilárdan fent maradt még ennek ellenére is és csak többen lettek mint valaha voltak.


Amit a Teremtő Isten kimond azt olyan biztosra lehet venni, mintha megtörtént volna.

ez az amiért talán a magabiztosságomat látod.

De nem vagyok tökéletes, bármikor eleshetek, de vigyáznom kell, ez mindenkinek szól nekem is.

Ha valaki nem biztos a teremtője ígéreteiben annak nagyon laza a hite, vagy nem is hisz, csak tartozik valahova.


Miért ne bízhatnék a teremtőben ilyen erősen?

Ettől már beképzelt vagyok?

Nem.Ilyen erős hite sok régen élt hűséges társunknak volt, akik annyira tudták, és biztosak voltak a teremtő Ígéretében, hogy még meghalni is képesek voltak az igazságért.


Én hiszem, hogy ami a bibliában le van írva azok megfognak történni.

Ez olyan nagy baj?


Zsömle/lány

2012. szept. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!