Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia Istenét emberek...

A Biblia Istenét emberek találták ki?

Figyelt kérdés
Az Ósz.és Újszövetség Istene alapjaiban ellentétes egymással.Nekem az látszik ki az egészből,hogy a különböző emberek olyannak írták le Istent,amilyennek éppen látták a meglévő tudásuk,képességeik alapján.
2012. szept. 16. 13:24
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Nos a Biblia inkabb tortenelemkonyv es a foldonkivuli civilizacio es az ember kapcsolatat irja le.

Bovebben a Biblia a kuliszak mogott cimu konyvben olvashatsz a keresovel gyorsan megtalalhatod es letoltheted.En probaltam ellemezni a konyvet egy tanuval de kitert elole mondvan hogy emberi iromany de a "Mit tanit valojaban a biblia" ugy nez ki nem emberi....:))

Szoval szerintem (a konyv elegge meggyozott) idegen civilizacio hozta letre az embert es ma is figyeli fejlodeset.

2012. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Válasz a Szentírásból:



"Ezért egészen bizonyosnak tartjuk a prófétai beszédet, amelyre jól teszitek, ha ... figyeltek ... Mindenekelőtt tudnotok kell hogy az Írás egyetlen próféciája sem ered önkényes magyarázatból, mert sohasem ember akaratából származott a prófécia, hanem a Szentlélektől indíttatva szólaltak meg az Istentől küldött emberek" (2Pt. 1:19-21).


A törvény mindig változik:Az Ószövetségről az Újszövetségre:

Mt 5:17-19Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat....

Példázat:MT9,13„Új bort sem töltenek régi tömlőbe, mert a tömlő szétreped: a bor is kiömlik, a tömlő is elpusztul; hanem az új bort új tömlőbe töltik ...



(Ésaiás 55,8–11)Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti utaitok az én utaim, így szól az Úr! Mert amint magasabbak az egek a földnél, akképpen magasabbak az én utaim utaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál! Mert amint leszáll az eső és hó az égből, és oda vissza nem tér, hanem megöntözi a földet, és termővé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ád a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek: Így lesz az én beszédem, amely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, amit akarok, és szerencsés lesz ott, ahová küldöttem...


(K.Gy)



(K.Gy)

2012. szept. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 11-es válaszadó, akár így is lehetett, de azért óva intenélek mindent benyelni, amit ezek és az ehhez hasonló könyvek írnak. Nem egyet olvastam át és bizony sok helyen ugyancsak átestek a szerzők a ló másik oldalára.:D Ezek a szerzők, nem hazudnak, hanem fanatikusan hisznek abban amit írnak, ezért olyan meggyőző az érvelésük, főleg, ha valaki fogékonynak bizonyul a témával kapcsolatban. Te magad is meggyőződhetsz bizonyos dolgokról, ha egyes témákat más- más szempontok alapján is megismersz, láthatod, hogy sok helyen csak belemagyaráznak valamit abba amibe nem illik bele, de hát apróságokra nem adunk, igaz.:D Érdekes téma ez, nem is akarlak lebeszélni róla, sőt olvass másokat is, pl Erich von Danikent, de óva intenélek tényként kezelni amit írnak. Az a lényeg, hogy mindig járj utána egy-egy témakörnek, mielőtt elfogadnád valósnak, mert bizony sok a lódítás ezekben az irományokban.
2012. szept. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Ájron ***** válasza:
64%
Nagyon jól látod kérdező, mint a világ összes többi vallásának nagy része ez is a gyenge elméjű hiszékeny emberek uralására lett kitalálva.
2012. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
16%
Ez bizony nagy műveletlenség utolsó. Úgy tűnik a hülyeség terjed a világban. Vajon kitől?
2012. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

A #14-es válaszát javítanám. Az Isten(ek) kitalálása nem rossz szándékú. A vallás intézményesítése, ipari méretűvé gerjesztése és másokra kényszerítése már igen.


Arról pedig, hogy mennyire emberi találmány a Biblia Istene:

[link]

2012. szept. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Igen kérdező-- minden nép, minden vallás kitalálta a maga isteneit és többnyire a képzelt, holt szellemeik alapján.

Pl.

A zsidó vallásból több vallás is gyökeret hajtott-- az egy isten imádattal-- holott a zsidók istene egy holtnak lelkéből lett megalkotva-- Ő lett Elóhim


erre mit csináltak a keresztények? szintén egy holt Jézus lelkét emelték istenné


Buddha- szintén ember volt és holta után istenné vált soroljam tovább...


Holott Isten mint Teremtő ERŐ létezik-- csak hát a sok mese mellett nem maradt idő arra hogy logikailag legalább ráeszméljenek a vallások hogy valóban létező és nem kint az univerzumban, hanem a talpunk alatt!!


Nincs ősbűn nincs pokol és nincs mennyország se zsidónak se kereszténynek se buddhistának se ateistának -- az egész egy nagy- nagy hazugság csak azért hogy csorda embereket kapjanak akik alázatosak, engedelmesek, akiket irányítani vagy épp félelemre lehet nevelni!- és kihasználni


Nem a vallási törvényeket kell betartani, hanem az élet törvényeit tiszteletben tartani arra törekedni, hogy mint ember válj istenivé, tisztává-- becsületessé, alkotóvá, tiszteletre méltóvá.


HINNI? Először önmagadban kell aztán a szeretteidben és a természetnek fantasztikumában s mind ezekre vigyázni amíg élsz-- akkor elképzelhető, hogy a lelked halhatatlanná válhat, mert eljutsz a halál után a valódi Istenig, amely a Földünk szívében van!


Nincs pokol-- de az isteni Energiáig maga az út valóban pokoli-- vagy eléri a lelked a fénysebességet vagy elpusztul azon az úton, mert ismét primitív anyagnak részévé válik.


Vallások? melyik az amely nem alázatra kényszeríti az embereket vagy épp félelemre-- mire fől és kiért? mert


Isten soha nem várt és vár alázatot és nem szabott törvényeket-- amit pedig tudnia kellene az embernek az rajta van a lélek szálán, mint halk gondolat, mint lelkiismeret csak meg kellene hallani; ne hazudj, ne lopj, ne tiporj el másokat, ne ölj és minden ami élet ellenes és igazságosság ellen való ne tedd!


Nem Isten általi igazság van a Földön, hanem a hatalom a pénz, a vagyonosok, és a vallások különböző igazsága. Ennek az emberiség 10 % kának van alárendelve, a többi 90%, - az átlag emberiség, tömegembere.


Az a nagy réteg, és sajnos az emberiség legnagyobb hányada, amelyik minimális életlehetőségben élt és ma is él, vagy még azt sem kapja meg, annak igazsága csak Istennél létezik, „Aki" viszont nem avatkozik bele a földi életbe.


Teremtéskor, minden élőnek megadta az életet és hozzá a jogot is, hogy élhessen, de Emberként vagy is, senkinek nincs joga a felesleg-feleslegében dúskálni, addig a Földünkön, amíg egyetlen gyermek, és ember éhezik vagy nélkülözi azt, amit maga Isten adott!! Az Emberhez méltó, élethez való jogot!


Minden ember, isteni lénnyé teremtetett, benne két lelke, és teste által, egyesül mind az, ami univerzumi, mind az, ami isteni eredetet bizonyít, az anyag, az erő és szellemi energia. Amely ha tiszta, erős marad eljut a Föld szívéig- Istenhez- amely által halhatatlan létezővé lesz. De ide, a földi életbe soha nem térhet vissza.

2012. szept. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Ugyan már, miért lakna a földben Isten?

xy vallás szerint egyébként is ott a pokol van.

Mi van ha tényleg létezik a pokol. Mi lesz veled mami?

Van mit rejtegetned?

2012. szept. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Ez a pokol fogalom valószínűleg különleges képességű ember elmesélése vagy olyan akit visszahoztak a halából.


De az nem valamiféle hely ahol majd alvilági lények várakoznak hogy megbüntessék a bűnös embereket. Hanem maga a széles láva rétege a Földünkben. Ez valóban pokoli út.


Ahhoz, hogy egy ember megjárni legyen képes azt az utat lelkének tisztának erősnek és fénysebességűvé kell érnie mire távoznia kell, mert ha tele van letakart bűnnel, agressziós emlékekkel, hazug gondolatokkal amely dupla gondolat feszültség, ha nem elég a lélekszálon a szeretet tiszta feszültsége, hanem helyette agressziv durva feszültségek vannak-- az olyan holt lélek nem képes elérni a fénysebességet és nem alagútszerűnek fog számára látszani a utolsó út hanem szembesül a lávával amiben részecskéire fog ellobbanni- ismét primitív anyagnak részévé válni.


Én megjártam a holtak útját és lelassítottam a kíváncsiságom miatt hogy többet láthassak, de a lélek megállni nem engedett és valamiképp egy meghatározott sebességgel ment tovább hogy láttam is halhattam is, azt a iszonyú erőt azt az iszonyatos dübörgést. Majd kiértem belőle egy üres Térbe. Vagy is a Földünk belseje nem egy folyamatos izzó láva massza és vas mag-- hanem van benne sok km széles üres Tér, ahol semmi nincs se gravitáció, se idő se levegő, csak a MAgma fala világítja be ettől szürke fény van.


A Magma olyan mintha szilárd lenne, fehér gyöngyház fénnyel világit-- érzékeli a lélek jelenlétét és megnyílni képes. A fények áramolnak ki és veszik körül a lelket de ha a lélek nem tökéletes akkor visszavágják a lávába-- máskülönben bevonzzák és az utolsó gondolatait idézik, hogy a lélek ne félje azt az iszonyú hangos morajlást, azt a vakító örvénylő hihetetlen erős energia kisugárzást-- amely ezüstös-fehér fénnyel vakít.


A Magmában nem vas van hanem valószínűleg higany vagy ólom folyékony állapotban. Ha a lélek oda belép, ő maga is isteni Energiává válik-- onnan nincs visszatérés soha-- ezért nem igaz a földi feltámadás se pedig a reinkarnálódás-- egy élet van, NINCS TÖBB!

2012. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

"Ezért egészen bizonyosnak tartjuk a prófétai beszédet, amelyre jól teszitek, ha ... figyeltek ... Mindenekelőtt tudnotok kell hogy az Írás egyetlen próféciája sem ered önkényes magyarázatból, mert sohasem ember akaratából származott a prófécia, hanem a Szentlélektől indíttatva szólaltak meg az Istentől küldött emberek" (2Pt. 1:19-21)"


Az lenne tehát a nagy Isteni terv,hogy az Ószövetségben Isten gyilkol,meg büntet,az Újszövetségben meg már valamilyen rejtélyes okból kifolyólag rájön,hogy inkább mégsem kellett volna?

Akárhogy is nézzük,túlzás kijelenteni azt,amit idéztél.Józan ésszel belátható,hogy primitív,emberi gondolkodás ez.Ha Isten nem akar gyilkolni,embereket kínozni,akkor nem fog,sem az Ószövetségben,sem az Újszövetségben.Hiszen önmagát hiteltelenítené,ha arról tenne bizonyságot,hogy még a saját adott szavát sem képes szilárdan kijelenteni,ennek következtében az ember sem tudja,hogy mit vegyen komolyan tőle.



"A törvény mindig változik:Az Ószövetségről az Újszövetségre:

Mt 5:17-19Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat...."


Ha Istennek vannak törvényei,akkor mitől törvények azok,ha mindig változnak?

Jézus beszéde pedig nem egyértelmű itt,hiszen,ha arra gondolunk,hogy ő senkit sem gyilkolt meg és nem is bántott Isten parancsára,akkor nem betöltötte,hanem eltörölte a Mózesi törvények egy részét.

2012. okt. 1. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!