Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia Istenét emberek...

A Biblia Istenét emberek találták ki?

Figyelt kérdés
Az Ósz.és Újszövetség Istene alapjaiban ellentétes egymással.Nekem az látszik ki az egészből,hogy a különböző emberek olyannak írták le Istent,amilyennek éppen látták a meglévő tudásuk,képességeik alapján.
2012. szept. 16. 13:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

A másik 18/ Isten nem lakik, mert csak egy LÉTEZÉS forma= Energia. Nincs személyes istenség.Két teremtő erő van s azok a Bolygóban születtek, keletkeztek és Tudattá váltak, mert önmagukba visszazáró elektromos és mágneses töltések amelyek minden információt amit érzékelnek megőrizni voltak képesek-- illetve vissza sugározni a teremtő aktusuk során


Minden olyan bolygónak amelynek anyaga alkalmas élet alkotásra, amely megfelelő távolságra van egy meleg csillagtól amelyik keletkezése után lehűlt egy abszolút Zérus hidegtől teljes anyagában - abban saját isteni tudattal biró Energiák keletkezhetnek-- és ha alkotnak is a akkor isteni energiává válnak az élet szempontjából.


De mivel az emberi lélek leheletnyi így a halál után vissza kell térnie a teremtő nagy energiához, mert itt a valóságban megsemmisülne.


Ezért nem igaz hogy holt lelkek korzóznak mert csak max 5 percig lehetnek itt aztán úsgyi-- ezt maga a lélek is tudja-- hogy honnan fogalmam sincs!


Mit gondoltál valahol a felhőkön túl van a mennyek országa és annyira bugyuta a holt lélek hogy oda indul Istent keresni?

2012. okt. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Tudjátok az életnek vannak különleges adottságai az állatoknak is és az embernek is nagyon sok volt-- azoknak egy része kitörlődött az emberi képességekből mert a civilizációval nincs úgy szüksége rá.


De időről időre azért előjönnek genetikailag ezek a képességek- ilyen a gyógyító képesség kisugárzása, a gondolat átvitel, a hatodik érzék, és nagyon nagyon ritkán a test-elhagyás képessége. Valamikor ilyen emberekből lettek a sámánok, varázslók, törzsinépek vezetői.


De bármit megtapasztaltak érzékeltek, nem mindent értettek meg-- igy fantáziával kiegészitve fogalmazták meg mind azt amit érzékeltek amit különös módon megéreztek vagy épp anélkül, hogy felfogták volna mit is élnek át-- a testelhagyás képességével furcsa létformával szembesültek, vagy másképp tapasztalták meg a világunkat, nem kézzel foghatóan. Azt még se várhattuk tőlük, hogy bármit is megértettek volna azokból, hisz azok értéséhez már a mai minimum középfokú tudásra van szükség.


S tulajdonképpen igy keletkezetek a különböző hitek misztikumok és végül a vallások. Az ilyen rosszul értelmezett meseszerű elbeszélések nyomán-- lett egy képzelt mennyország-- benépesítve angyalokkal-- aztán megalkották a pokolt-- félelmetes alvilági lényekkel-- ebből következően a a jutalom és bűnhődés.


A haláltól való félelem miatt pedig a feltámadás és a reinkarnáció vágya, hogy az élet soha nem hal mag végleg.

Ha jó vagy ha nem rabolod el az én vagyonomat hanem inkább éhen halsz az utca kövezetén akkor ha újraszületsz Te is gazdag családba fogsz újra élni ezen a földön... ezek csak ígérgetések-- politikai machinációi a vezető hatalmi rétegeknek.


Hogy nem volt csak ilyen mese vagy elmélet előtte csak az amit leírtak a vallások? De! Biztos hogy volt, viszont az ember, mindig volt olyan bigott és aljas is hogy az ilyen új dolgokat mesélő embereket megölték, agyon verték kövezték, máglya halálra ítélték.


Nem kell visszamenni az időbe hogy ehhez hasonló dolog miatt valaki egy életen keresztül hallgasson.


mivel én is hallgattam eddig, olyan dolgokkal szembesültem amit részben leírtam az előbbi beírásnál-- de hallgatnom kellett róla gyermekkoromtól kezdve, egész életemben, mert ha kiderült volna, elvittek volna ruszkik és politikai- háborús eszközzé válhattam volna a kezükben!! Többet ért a képességem a kezükben, mint ma egy műholdas leskelődés!!


Amikor pedig már elmesélhettem volna, akkor már idős voltam és ráadásul átestem egy infarktuson is-- tehát már nem gyakoroltam semmi olyat, ami az életemet veszélyeztetné-- még a LELKEM SE AKARTA TÖBBÉ megtenni!

2012. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nézzük pl. az egyik észak-amerikai indián szokást-- a hallottaikat, magasra helyezik hogy a holt lélek eltudjon menni a szellem lóval.


Nekünk európai embereknek úgy tűnhet hogy ez valami abszurd hit, amit csak úgy képzeltek. Hát nem ez olyan szokás amit valamikor egy törzsi varázsló vezetett be amikor valaki meghalt a törzsből és Ő épp a halott kultuszuk miatt valamiféle gyakorlatot végzett és kilépett lélekkel a testéből és épp akkor megpillantott egy ilyen szellemlovat"-- mire gondolhatott? csak arra, hogy a holtnak a lelkéért jött és állt meg felette és nyerített furcsán- amit ő hívásnak vélt.

S hogy megkönnyítsék a léleknek a lóhátára való felszállást-- azóta magasra helyezik szabad helyen a holtakat.


Igaz lenne ez? Ló igaz volt, de nem a holt lelkéért jelenik meg az isteni Hírvivő Ló- csak véletlen egybeesése a történteknek.


Ezek a Lovak figyelmeztetik az életet, hogy vigyázzatok, menjetek el innen, mert itt katasztrófa fog történni-- aszteroida közeledhet vagy épp földrengés lesz azon a helyen.szabályosa hallani kilépve" ahogy az energia ló nyerít, a dobogását, mint föld furcsa hangját a valóságban is érezni, hallani gyengén.


Az ember csak akkor ha nagyon odafigyelne, ami nem szokott előfordulni, vígan heverészik vagy épp sütteti a hasát a tengerparton, -- végül rászakad az épület vagy épp elmossa egy sunami-- az állatok viszont mindent hallanak és éreznek, holott mondjuk messze van még a katasztrófa-- de az állatok már el is tűnnek arról a helyről vagy nyugtalanok, mert meg vannak kötözve.


a lényeg hogy sok olyan dolog van a földön amit az ember nem csak hogy nincs tudomása róla de még elképzelni is képtelen.

2012. okt. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Az embernek vannak megérzései pl.azt érzi nem kellene elindulni-- a végén csak elindul és útközben baleset éri


Vagy nyugtalan állandóan egy azon személyre gondol, rossz érzései vannak-- aztán telefonál- kiderül hogy az illető nagyon beteg vagy kiderül az nap reggel halt meg de még nem tudták őt értesíteni. Valószínű hogy erősen reá gondolt az illető és gondolatainak kisugárzása elért hozzá, - vagy a holt lelke közelítette meg mielőtt elment végleg.


Velem történt pár hónapja, hogy itt ültem a gépnél és a politikai híreket olvastam-- tehát semmiféle misztika nem volt a gondolataimban se!--

Egyszer csak valaki megfogta határozottan a bal vállamat.

Először azt gondoltam a kis unokám ő szokott hasonlóan viccelődni, Aztán kiderült a szobájukban tanultak a férjem pedig a futrinkában" politizált. szóval senki más nem volt-- Tehát valaki elköszönt tőlem, mert meghalt-- két embertől képzelem el- mind kettőtől régóta vártam azt hogy egyszer eljön azt mondja nekem; "NE haragudj..."

az egyik húgom volt, a másik a saját fiam. Egyikről se tudok semmit több éve. De valamelyik meghalt azt érzem...

Az első az ország másik felébe él, a fiam Kanadában élt.


Vagy áll valaki a járdaszélén, aztán valami zavarja, -megfordul és kiderül valaki nagyon mereven figyelte-- az illetőnek a figyelme a nézése a gondolatinak a töltései mint kisugárzás megérintette.-- és ő azt érzékelte tulajdonképpen.


De ahhoz, hogy ezt megértse az ember, tudnia kellene hogy mi is valójában a lélek, mert nem olyan amiket a filmeken mutatnak és kitalálnak az írók.

2012. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Én olvastam az Ószövetséget is, nem találtam ott semmi féle gyilkolászást. Nem értem.
2012. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

mami a világ hogy jött létre?

Az első energia vagy húr vagy mit tudom én mi?


Te azt állítod, hogy kialakult valami gravitációs, mágneses bigyó (a föld belsejében) amiről semmit nem tudunk és véletlenül addig léptek kölcsöhatásba, amíg annyi 0 és 1 nem alakult ki, hogy létrejött valami intelligens cucc? Ami elkezdett teremteni vagy ahogy sugárzott, úgy jött létre az élet?

Aztán repkedő lovakról beszélsz...

Ez pont olyan, mint a felhőn pipázó öreg fazon. Pedig az utóbbit nem állítja a kereszténység, csak te találtad ki és támadod a saját és mások által elterjesztett hülyeséget.

Isten nem evilági. Nem anyag és nem energia. De ha választani kell, akkor inkább az utóbbi.


A kereszténységnek nem az a mondanivalója, hogy mindenkinek szó nélkül nyald ki a valagát és akkor szebb életed lesz, vagy tehénként újra fogsz születni. Hanem az, hogy ne kövess el bűnt és szeresd a másik ember. Nem Istentől való félelem maitt, nem a pokol miatt. Aki erre nem képes, az:

a.) nem lehet Istennel, tehát ha meghal, akkor elmúlik.

b.) nem lehet Istennel, ha meghal, akkor pokolba kerül.


Én az a -t vallom, pedig a b sokkal izgalmasabb és igazságosabb. De a pokolnak az a lényege, hogy aki nem képes szeretetben élni, romobolás nélkül, az nem lehet Istennel és a többikkel, hogy továbbra is az aljasságát élje ki.

Hogy ezek ott mit kezdenek egymással, arra csak következtetni lehet. Vond ki az erkölcs szót teljesen ebből a világból és meglátod milyen a pokol.


Jézus Krisztus megmondta, hogy a legföbb parancsoalt, hogy szeressük egymást, erre épül minden.

Nem arra, hogy cigizel-e, iszol stb..Azzal csak magadnak teszel rosszat.



És így van. Még az ószövetségben sincs semmi vérengzés.

A bűnös emberen szolgáltattak igazságot, aki tudta, hogy mik a szabályok és figyelmztetést kapott (akár többször is).

2012. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

"Én olvastam az Ószövetséget is, nem találtam ott semmi féle gyilkolászást. Nem értem."


Akkor te nem az Ószövetséget olvastad el.Valami más könyvet olvashattál.

2012. okt. 2. 08:27
 28/30 anonim ***** válasza:

Semmit nem tud az ember a Föld energiáiról? Ismered a magnetoszférát legalább is tanítják-- a gravitációról valóban keveset tud a tudomány nem határozta meg eszik vagy isszák csak Einsteini geometriával manipulál a tudomány is.


De ezek energiái a Földnek. Ha egy energia amely állandóan az anyagban száguldozik vagy anyagból kizáródva és mindig visszatér és zár, vagy is "saját farkába harap" akkor minden infót amit kisugárzásával felfogott, érzékelt azt megőrzi-- igy válhat memóriává, tudattá, tudatossá. A magas feszültségű elektro-mágneses reakciók révén felbontva anyagot és csak a véletlen, spontán teremtő Energiákká.


A lovakról amit írtam az is igaz de azok se anyagi minőségben csak is energia formációként valószínűleg a holt lovaknak hatalmasra növekedett lelkei-- amilyenné válik majd az emberi lélek is ha egyesülve részévé válik a földi nagy isteni energia léleknek.


Nem olvastál az Észak-amerikai indiánok szokásáról, halott kultuszáról, amit ma is betartanak a rezervátumban élő indiánok? Magas faszerkezetekre fektetik a holtakat és pár napig ott fekszenek épp egy valamikor élt varázsló látomása" miatt.


Ő is látta azokat a lovakat ahogy én is láttam 1991 ben aug. első napján. De ezek az energia lovak több emelet nagyságúak és nem a holtakért jönnek hanem a várható katasztrófákra figyelmeztetik az élő világot.


De csak az állatok hallják és érzékelik őket az ember nem.


Ha kintről az űrből várható a veszély akkor hófehér energia részecskék alkotta lovak, ha földrengés várható, vagy épp tűzhányó működése akkor pedig koromfekete robusztus vadnak látszó harci mének vágtatnak el a talpunk alatt-- de ő utánuk katasztrófák, földrengések, tűzhányó kitörések történnek. Minél mélyebben van a lábuk a földben, annál nagyobb!


Amikor a felszín közelben vágtatnak el egymás mellett és mögött, akkor csak megmozdulnak a házak esetleg megreped a fal.


Először én se hittem benne de a látomásomban olyan táblák voltak amit olvasni lehetett-- tehát két földrengésről előbb tudtam hogy lesz annak idején -- s bár nem hittem benne- de azért figyeltem a híreket-- és valóban 91 aug. után az első németben történt a következő nálunk Jászfénysaru községben-- aztán tőlünk délre keleten a törököknél és majd az olaszoknál--


Akkor volt életemben először és azóta se, látomásom a lecsukott szemhéjamon.

Tehát kérdező ezek nem igazi lovak csak hatalmas energia lovak rajzolatai-- talán a holt lovaknak megnőtt lelkei.

2012. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"A lovakról amit írtam az is igaz de azok se anyagi minőségben csak is energia formációként valószínűleg a holt lovaknak hatalmasra növekedett lelkei-- amilyenné válik majd az emberi lélek is ha egyesülve részévé válik a földi nagy isteni energia léleknek."


Akkor értem, miért mondta a főiskolai tanárom, hogy az ember egy ló :)

De szerintem ő inkább arra értette, hogy egy h*lye, igavonó állat.


A másik, hogy ilyen agyrém mesékben miért lehet hinni és Istenben nem?

2012. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ki mondta azt hogy nem hiszek Istenben? Ha a mai világban hisz Istenben valóban, tényszerűen, akkor az talán egyedül csak én vagyok ahogy figyelem az írott és hallott szövegeket- Mert én nem hisz-egetek csak, hanem láttam ezért Tudom hogy létező-- csak nem személyes-- de képes megjeleníteni bármilyen formában magát-- emberi formaként legalábbis igen.


Tehát a Földünk belsejében láttam" avalódi létezési formáját és pár hónap múlva-- mert pimaszuk kiprovokáltam-- a Jelenését is ami úgy kb 3-4 embernyi nagyságúnak felet meg.


DE!! Ismétlem nem valami meseszerű személyes valaki hanem a Földünk szellemi lélek energiája.


A másik isteni Teremtő erő az amit a tudósok keresgélnek itt a Földön is a Fekete energia-- ennek a Jelenése-- ha bárki látta régen előttem-- akkor elmesélése nyomán születhettek az ördög vagy a mint a kínai mondja, halál szelleme, - históriák


De mind kettő energia létezés az egyik a magnetoszféra -- amely ha visszahúzódna az élet meghülyülne, kitörne a kannibalizmus és nem születne több élet, a nagy IDŐ megállna vagy nagyon lelassulna-- igy a biológiai-idő is a testben, aminek következtében kihalna végül az élet.


A másik energia memória-- testes (!) fekete energia-- ez a gravitációs erő, ez okozza a földrengéseket, amikor megnövekszik a bolygó belsejében a nyomás.

Ez az energia ha megjelenni, apró részecskéknek tömörülése felvéve utánozva az emberi formát-- és ami megdöbbentő volt- hogy még mai korabeli férfi kalapot is formázott a test formával együtt.

Kinézette valóban félelmetes de ugyan akkor gyönyörű is koromfekete és részecskéi között izzik vörösen!

Ha kommunikálni akar az emberrel akkor sugárzása képeket idéz elő az illető lehunyt szemhéján vagy is képeket sugároz--Nostradamus-- nem értette minek köszönheti a jós képességét- azt gondolta valamiféle fekete mágia amit éjszaka vagy hajnaltájt elért-- Nem. Valószínűleg ez a Jelenés figyelt fel Rá és közeledett felé- segíteni egy két dologban- hisz orvos is volt Nostradamus.


Minden valódi, igazi jóslat ettől a Jelenéstől származik- félti az életet-- bármilyen különös sokkal jobban mint a szellemi istenség!!! kedves vallásosok..c..c..


A másik isteni Jelenés csodálatos ezüstös-fehér energia szálak és hatalmas fénynel világit-- amikor egy emberrel akar kommunikálni-- akkor csak utánozza az emberi hangokat-- olyan csodálatos, mint ha egy hárfa vagy pohár zenéjét hallanánk megszólalni.

A szellemi Isten az embertől tanult meg kommunikálni, nem pedig fordítva. Tehát ezért nem igaz az a mese, hogy Isten szólott az első emberpárhoz.


Fordítva történt, amikor az emberek megtanultak kommunikálni egymással, akkor szólították meg ők először, a maguk által vélt szellemeiket először!


Tehát kérdező az ember trancendens képességének köszönhetően vagy épp valaminek a megtapasztalása alapján-- kevés akkori tudással csak megalkotta a maga egy-kettő vagy épp több isteneit vagy szellemeit, vagy épp embert ültetett arra a posztra-- DE NAGYON HELYTELENÜL! Istenné soha nem szabad embert se tenni, se hinni, főleg nem imádni Istent háttérbe szorítva!!

2012. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!