Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nekünk mi közünk ahhoz, hogy...

Nekünk mi közünk ahhoz, hogy Ádám és Éva engedetlen volt, és ki lettek űzve a paradicsomból?

Figyelt kérdés

Azért nem lehetünk mi sem a paradicsomban,mert két ember hibás döntést hozott?

Szerintem ez eléggé illogikus.


2012. szept. 22. 11:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%

ehhez a logikának semmi köze.


ha dédapád elkártyázta a családi birtokot, arra te nem tarthatsz igényt.

2012. szept. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
55%
De senki sem tilthatja meg, hogy igényt tartsak rá. :)
2012. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%
igényt tarthatsz rá, de meg nem kapod, hisz az már nem a tiéd.
2012. szept. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 eric_one ***** válasza:
23%

Isten az első emberpárral kötött szövetséget. Ők képviselték az összes embert. Az eredendő bűnt lényegében egy szerződésszegésnek kell felfognunk: „De ők, mint Ádám, áthágták a szövetséget.” (Hós 6:7) Isten Ádám személyében az egész emberiséggel szerződést kötött Édenben, amint egy államfő az egész népet képviselni szokta egy szerződés aláírásakor.


Isten az Ádámmal való szövetségkötéskor Ádámban benne látta a leszármazottakat, vagyis ezúttal az egész emberiséget, mint ahogy egy államfő által aláírt nemzetközi szerződés az egész államra és a következő államfőkre is kötelező a diplomáciában. Amikor Ádám vétkezett, Isten szemében mi is mindannyian vétkeztünk őbenne, vele együtt.


ezt a szerződést nem Isten bontotta fel, hanem az emberi nem, amely a bűnbeeséskor Ádám ágyékában volt már, és amely ezáltal egyetemesen a szerződésszegés jogi állapotába került, éppen ezért a szerződés egyoldalú felbontása után többé egyetlen ember sincs abban a jogi helyzetben, hogy számonkérje Istent olyan dolgokért, amiket ő csak a szerződésen belül garantált.


Lényegében az ember már a megfoganás pillanatában eredendően bűnös: „Ímé én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám.” (Zsolt 51:7) A tényleges bűn pedig az, amit egy ember valóságosan el is követ. A kettőnek az egymáshoz való viszonyával kapcsolatban Pál apostol azt hangsúlyozza, hogy sorrendben előbb van az eredendő bűn, és az emberek éppen azért követnek el tényleges bűnöket, mert már eleve bennük van az eredendően bűnös, romlott természet.

2012. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%

"ha dédapád elkártyázta a családi birtokot, arra te nem tarthatsz igényt."


Na és ha tegyük fel dédapám pl. felrobbantott egy kórházat még a háború alatt, akkor én menjek börtönbe?


Lehet, hogy a logikának nincs köze hozzá, de akkor egy mindentudó, végtelen okos és számító Istennek sincs hozzá semmi köze...

2012. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
37%
Az élet arra van, hogy eldöntsd, hogy Istent választod vagy pedig a bűnös világot és Sátánt. Jogod van választani, a döntés a tiéd.
2012. szept. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
10%

Szia!


Ma sajnos sokan vettek fel úgy kölcsönt, hogy 20-30 évre eladósodtak.

Vettek egy házat és nevelnek egy gyereket.

Ám sajnos amikor átmentek az úton a szülőket elütötte a villamos.

Vagy a gyermek kifizeti a kölcsönt vagy a bank viszi a házat és a gyerek az utcán találja magát.

A házat eladják, de az nem fedezi a kölcsönt, az így maradt x milliót a bank megpróbálja behajtani a gyereken.

Igazságos?

Ezt a kölcsön felvétele előtt kellet volna eldönteni.

Jogos?

Igen, mert mindkét fél szabad akaratból írta alá.

Jaa, a gyerek nem írta alá, de ettől még továbbra is tartozik, mert ha a szülő kifizeti és utána hal meg akkor a gyerek élvezi a hasznát.


Ádám és Éva sátán szerződését írta alá, persze lehetett volna másképpen, de így volt.

Ők ezt hagyták ránk örökségül.

2012. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

"ehhez a logikának semmi köze.


ha dédapád elkártyázta a családi birtokot, arra te nem tarthatsz igényt."


És akkor miért mondja a kereszténység,hogy a halál után visszanyerhetjük? akkor még sincs elkártyázva.

2012. szept. 22. 14:47
 9/31 A kérdező kommentje:

eric_one


Azért,mert az államfő megszegi a szerződést,a nép is bűnös? Ha hazudik a miniszter elnök,én is hazug vagyok?


"Lényegében az ember már a megfoganás pillanatában eredendően bűnös: „Ímé én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám.” (Zsolt 51:7) A tényleges bűn pedig az, amit egy ember valóságosan el is követ. A kettőnek az egymáshoz való viszonyával kapcsolatban Pál apostol azt hangsúlyozza, hogy sorrendben előbb van az eredendő bűn, és az emberek éppen azért követnek el tényleges bűnöket, mert már eleve bennük van az eredendően bűnös, romlott természet."


Áruld már el nekem,hogy egy csecsemő miért bűnös....Nem is tud a bűnről!


Az utolsó mondatoddal kapcsolatban:Akkor viszont bukik az az elmélet,hogy a paradicsomi állapot tökéletes volt,hiszen már ott is benne volt Ádámban és Évában a bűnre való hajlam,különben nem tették volna meg,amit megtettek.Így viszont Ádám és Éva sem tehetett arról,hogy ilyennek lettek teremtve.

2012. szept. 22. 15:08
 10/31 anonim ***** válasza:
47%
Örülj neki! Ádám és Éva nem ingyen vétkeztek, cserébe megkapták a tudást, azt, ami emberré tesz. Fucking worth it...
2012. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!