Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan jött létre az első ember?

Hogyan jött létre az első ember?

Figyelt kérdés

Hogyan jöttek létre az első emberek? Hogy-hogy lett férfi is meg nő is? Mi szükség volt erre?

Ma már miért nem jönnek létre új emberek?



2012. júl. 2. 18:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

[link]


És tévedés, hogy nem jelennek meg új emberek. Folyamatosan fejlődünk. Ha megfigyeled a történelmünket, az embereket, akkor láthatod, egyre magasabbak leszünk és nyúlánkak.

2012. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Evolúcióval, bár ezét engem ezen az oldalon megköveznek. :)

A biológiában evolúció alatt folyamatos változások olyan sorozatát értjük, melynek során bizonyos populációk öröklődő jellegei nemzedékről nemzedékre változnak. Más megközelítésben az evolúció alatt a populációknak a változó környezeti feltételekhez való alkalmazkodását értjük, mely alkalmazkodást génállományuk, ezen keresztül tulajdonságaik megváltoztatásával érik el. A tulajdonságok, jellegek géneken keresztül fejeződnek ki, melyek a reprodukció során másolással adódnak tovább a következő nemzedékbe. Másolódáskor apró, (részben) véletlenszerű változások, mutációk mehetnek végbe, melyek megváltoztatják az utód génkészletét. Ezen változások új, vagy megváltozott jellegekben fejeződhetnek ki, melyek sikeres szaporodás során továbbörökíthetők.[1] Új jellegek származhatnak még populációk közti génáramlásból, genetikai sodródásból is. Néha ezen változások növelik a túlélési és(/vagy) szaporodási esélyt, ez esetben a következő nemzedékben növekszik gyakoriságuk. Azon változatok, melyek csökkentik a túlélési vagy szaporodási esélyeket, ritkábbá válnak a populációban. Ez a természetes szelekciónak nevezett folyamat az adott környezethez való alkalmazkodáshoz, adaptációhoz vezet, mely az élőlényeket bizonyos ökológiai fülkébe igazítja, s mely végső soron új fajok kialakulását eredményezheti



Testalkata, szerveinek felépítése és működése, vércsoportja, géntérképe, csökevényes szervei és más tulajdonságai alapján az ember az emberszabású majmokhoz, leginkább a csimpánzokhoz hasonlít; fejlődési vonaluk mintegy 6 millió éve vált külön. Az emberré válás során a fán élő hominidák (Hominidae) egy csoportja leereszkedett a fákról, majd az úgynevezett vízimajom-elmélet szerint egy ideig vízi életmódot folytattak. Az első emberelődök (Hominina) fejlődésük során két lábon kezdtek járni (Australopithecus, „majomember”). Az emberi nem (Homo) első képviselői a felszabadult kezüket lassanként szerszámok, eszközök készítésére, munkavégzésre kezdték használni (Homo habilis és Homo erectus, vagyis az előember). A közösen végzett munka fontos szerepet játszott az emberré válás folyamatában, az állatvilágból való kiválásban, a nyelv és gondolkodás kialakulásában (Homo heidelbergensis, Homo rhodesiensis, és Homo neanderthalensis, vagyis az ősember). Ez utóbbi kb. 28 000 évvel ezelőtt halt ki, bár egyes vélemények szerint nem kihalt, hanem az europid rassz létrehozásában szerepet játszik.

2012. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de nem mindenre kaptam választ eddig... Bár lehet én vagyok csak a figyelmetlen (esetleg hülye), vagy pedig rosszul fogalmaztam meg, amit tudni szeretnék.

Azt mondjátok, hogy én az élettelen anyagból véletlenül létrejöttem és marha sok idő alatt lettem olyan, amilyen most vagyok (eddig még értem).

Kérdem én, hogy minek kellett kialakulni egy másik nemnek?

Férfi vagy nő volt előbb?

És most miért nem alakulnak ki élettelen dologból élőlények? Lehetséges, hogy a csimpánz néhány év múlva ember lesz?

És az miért evolúciós előny, hogy a számmal kajálok és nem úgy, mint régen? Értem én, hogy hibák történtek másolás közben. De most akkor volt valami szent trutyi, ami sokszorozta magát és a hibák miatt, a környezet hatásaira ilyen lett, mint én?

2012. júl. 2. 23:28
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem mindenhol alakultak vagy váltak szét a nemek. Pl. a csigák hímnősek.

De pl. a sejtek osztódnak, egyáltalán nincsenek nemek. De a nemekre azért van szükség, hogy frissüljünk, hogy új egyed jöjjön létre.

A száj meg azért van, mert valahol be kell vinni az ételt, ami az energiához kell. Pl. egy férgeknél csak egy nyílás van, azon megy minden ki-be. Nálunk 2, ez azért mégiscsak jobban néz ki.

A csimpánzból soha nem lesz ember, mert mi sem a csimpánzokból lettünk. Ezt mindig félreértik. Nem a ma élő majmoktól, főemlősöktől származunk. Mi is majmok vagyunk és az összes ma elő más főemlőssel egy közös majomszerű őstől származunk. Tehát a csimpánzok nem az elődeink, hanem az unokatestvérek.

2012. júl. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Tekintettel arra, hogy a valláskritika témában tetted fel a kérdést szeretnék a Szentírás szavaival válaszolni. A Biblia szerint "formálta az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellte az ő orrába életnek lehelletét. Így lett az ember élő lélekké." Majd később: "Bocsátott tehát az Úr Isten mély álmot az emberre, és ez elaludt. Akkor kivett egyet annak oldalbordái közűl, és hússal töltötte be annak helyét. És alkotta az Úr Isten azt az oldalbordát, amelyet kivett az emberből, asszonnyá, és vitte az emberhez. És mondta az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett. Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté."


Úgy gondolom, hogy ebből a képies leírásból jól érthető, hogy Isten különös gonddal alkotta meg az embert, nem csupán szavával teremtette, ahogyan a többi élőlényt, hanem "mint kézműves" saját "kezével" formálta, saját "képére és nasonlatosságára" teremtette, mint gyermekét.


Az asszonyt nem a föld porából alkotta, hanem az ember testéből. "Ebben a gyönyörű allegóriában a nemek viszonya egymáshoz erkölcsi és társadalmi vonatkozásban jut kifejezésre; az asszony függése a férfitól, rokoni kapcsolata vele, a természetes alap a kettejük közt fennálló kapcsolatok kimélyítésére. Az asszony a férfi testéből vétetett; tehát az asszony természetes kötelessége kéznél lenni, mindenkor késznek lenni férje támogatására; és a férjnek természetes kötelessége mindenkor szeretni és védeni feleségét, mint saját Énjének egy részét" (Driver).


Üdv. Péter

2012. júl. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Kérdem én, hogy minek kellett kialakulni egy másik nemnek?

Férfi vagy nő volt előbb?

Azért van két nem, mert így a szaporodás során, keveredik a génállomány. Nagyobb az esély, hogy erős utód születik, valamint a nemeknek azért is van szerepe, mert megosztódnak a feladatok, mind az embernél, mind az állatnál. Azoknál a fajoknál, ahol nincsenek nemek, ott az utódok felneveléséhez minimális energia szükséges, pár nap. Addig az emlősöknél például több időt vesz igénybe. Az embernél például 16-18 év. :) Ezt egyedül elég nehéz lenne véghezvinni, pláne kint a vadonban.


És most miért nem alakulnak ki élettelen dologból élőlények?

Ezek a folyamatok nem záródtak le, hajlamos az ember azt hinni, hogy igen, pedig nem. A mi életünk olyan rövid, hogy nincs időnk ezt megfigyelni. Például a testünk is folyamatosan változik, a bölcsesség fog ki fog "halni". A kérdésedre visszatérve, ahhoz hogy az első egysejtűek kialakuljanak nagyon hosszú idő kellett, de találtak már több mint 3,5 milliárd éves prokariótát (sejtmag nélküli egysejtű) is. Erre végeztek laboratóriumi kísérleteket is, azt vizsgálták, hogy hogyan jönnek létre élettelen anyagokból. Ahhoz, hogy megjelenjen a sejtmaggal rendelkező egysejtű további évmilliók kellettek. Szóval ez nem egyik napról a másikra történik. Ma is élnek még prokarióták a földön.


Lehetséges, hogy a csimpánz néhány év múlva ember lesz?

Nem lehetséges, egyrészt mert mi sem csimpánzból alakultunk ki, de a génállományunk a csimpánzéhoz leginkább hasonló. Azt viszont elvileg nem zárja kis semmi, hogy új emberfaj alakuljon. Több emberfaj is volt már a földön, ezek nagy része kihalt, mi tudtunk leginkább alkalmazkodni. A neander-völgyi például több ideig élt Európában, mint mi összesen. Több ezer évig egymás mellett éltünk velük. Ők kihaltak, azon még megy a vita, hogy mi történt pontosan velük.


És az miért evolúciós előny, hogy a számmal kajálok és nem úgy, mint régen? Értem én, hogy hibák történtek másolás közben. De most akkor volt valami szent trutyi, ami sokszorozta magát és a hibák miatt, a környezet hatásaira ilyen lett, mint én?


Ha a "szent trutyit" alatt egy prokariótára gondolsz, akkor igen. A száj kialakulásánál sokkal érdekesebb a szem evolúciója. Szája rengeteg állatnak van, és nem igazán különbözik a miénktől.

[link]


Szerintem érdemes lenne elolvasnod, de legalább a számodra érdekes részeket elolvasni az evolúcióról, hogy pontos képet kapj.

[link]

2012. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

tigris95


Nem akarok beleszólni ebbe, de ha vallási képet kérsz, nem feltétlenül kell a majmoktól származnunk, de az evolúció mégis létezhet. Mármint gondolj csak bele, a bűnbeesés ideje után az élőlényeknek alkalmazkodniuk kellett a körülményekhez, a ragadozó életmódhoz(stb.), akiknek nem sikerült, kihaltak. De ez csak kitérőnek említettem meg, mivel láttam, hogy a vallás témában is benne van a kérdés. És a csontok egy vízözön miatt rengeteg hordalékot tudhattak maguk fölött, így kialakítva a mai helyüket a csontoknak. Aztán ott van az is, hogy ez az Özönvíz nem tudni, lehet iszonyat sós volt, mivel a tengerek is sóssá válhattak, és emiatt viszonylag más "anyagú" dolog lehetett ez, mint egy sima özönvíz. Mindenesetre az előző válaszolók is válaszoltak a saját szemszögükből :) De mint már említettem, ezt csak megemlítettem, nem kell komolyan venni mivel sok mindenben tévedhetek, remélem nem kapok negatív visszajelzést :)

2012. júl. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 nct2000 válasza:
34%
Leszálltak az ufok megbsztak egy majmot és igy született az ember.
2012. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Trollotron ***** válasza:
86%

Ma is jönnek létre új emberek, csak ezt nehéz megfigyelni. Képzeld el, hogy egymás mellé állítod a mai ember összes ősét egészen egy ősrégi cickányszerű jószágig. Nyilván az egymás mellett állók kb ugyanolyanok, nem különböznek jobban mint te meg a szüleid, csak a hülye mondaná őket két külön fajnak. Tudom, furcsán hangzik, de ha mindegyik említett élőlény ma egyidejüleg élne, nagyon-nagyon nehéz lenne meghúzni egy határvonalat, hogy hol ér véget az emberi faj és hol kezdődik a másik. Technikailag azért, mert bármilyen faj többé-kevésbé önkényesen meghatározott kategória (ez főleg fejlődéstörténetileg igaz, tehát egy adott faj és ősei körében). Ugyanebben a helyzetben vagyunk mi is. Nyilván, amikor több ezer évig is eltart mire egyáltalán mérhető biológiai változás áll be egy népességben, nem fogunk tudni komoly változásokat meglátni magunkon. Mikor 150 éve foglalkozunk egyáltalán a témával.


Továbbmennék - ha arra vársz, hogy mondjuk egy olyasféle hatás jöjjön létre, hogy a fejlődésünk különválik, mint anno a csimpánz meg az ember, akkor kellene egy akadály, ami megszünteti 2 emberi populáció között a géncserét (tehát hogy onnan válassz párt magadnak). Manapság egyre inkább ez ellen hat az olcsó tömegközlekedés. Majd amikor lesz fasza űrutazás meg elszigetelt kolóniák, megnézhetjük magunkat :D.

2012. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
Csakhogy minden élőlény először nősténynek indul és aztán néhány x hónapban alakul át hímmé (mint a Jurassic Parkban). Ezért hülyeség az, hogy a férfi előbb volt. Az ókorban mindenki hímsoviniszta volt, persze, hogy ők voltak előbb.
2012. júl. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!