Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A zsidók és a keresztények...

A zsidók és a keresztények mit gondolnak róla?

Figyelt kérdés
Az izraelita és a keresztény hívők hogyan gondolnak Mohamedre? Elismerik, hogy volt némi köze istenhez vagy teljesen elutasítják amit ő isten nevében mondott?
2012. szept. 24. 15:23
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
12%

Mit mondott?:)

Bevallom, nagyon sok negatív dolgot hallok ezekről a vallási háborúkról és ez nem tetszik.

Viszont így ismeretlen is közelebb áll hozzám Allah, mint az a sok emberszabású parázna.

Nem hiszem, hogy sok mindenben eltér a tanítás, max sokan félreértik.

2012. szept. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
26%
A keresztény tanításokban nincs szó Mohamed személyéről, de elfogadják, mint próféta.
2012. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

"keresztény hívők hogyan gondolnak Mohamedre?"

Sehogy, nem gondolkodunk róla.

2012. szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak. A wikipédia alapján próbáltam tájékozódni. Én is pont azt nem értem, hogy a tanok és a világgal kapcsolatos felfogások alapján nem kellene ekkora eltérésnek lennie a két világvallás (a zsidó-keresztényre és az iszlámra gondolok) és az azokat ápoló kultúrák között.


A 3 válaszoló: Nem hiszem, hogy ez egy vállalható álláspont. Mármint, hogy egyszerűen nem gondolkodunk és beszélünk arról a személyről aki a világ egyik legjelentősebb vallását alapította meg úgy, hogy bizonyos értelemben a keresztény vallás reformereként definiálta magát. Sőt egy időben a kereszténységre és a keresztény világra az egyik legnagyobb veszélyt jelentették az általa megfogalmazott tanok. Szóval így azért elég vállalhatatlan álláspont az, hogy nem gondolunk rá. Ezt egyszerűen nem hiszem el, hogy az egyetemes kereszténység így viszonyulna a kérdéshez. Szerintem a te hitközösséged figyelmén esik csak kívül, de biztos kell, hogy legyenek keresztény gondolkodók akik a koránt forgatják és értelmezgetik naphosszat.

2012. szept. 24. 19:37
 5/38 anonim ***** válasza:
91%

3-as vagyok

Te nem azt kérdezted, hogy az egyetemes kereszténység, vagy a keresztény teológusok mit gondolnak, hanem hogy a keresztény hívők hogyan gondolnak Mohamedre? A többségük szerintem egyáltalán nem gondol Mohamedre, ahogy én sem. Amúgy én egy majd egymilliárd hívőt számláló gonosz szekta tagja vagyok, ha érdekel.

2012. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
39%
Keresztényként mondom, hogy nem igaz, hogy semmit nem gondolunk róla. Az Egyház támogatja a világvallások közti párbeszédet, és bár nekünk ott van Jézus, elfogadjuk, hogy Mohamed a saját kultúrájában sokat tett azért, hogy az embereket közelebb vigye Istenhez. Sok dologban bölcs volt, de természetesen mi keresztények Jézust követjük.
2012. szept. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak. Nem gondolom, hogy a keresztény hívők gonoszak lennének, és még csak nem is utaltam ilyesmire. És nem hiszem, hogy félreérthetően fogalmaztam. Szerintem elég nyilvánvaló volt, hogy azon keresztények Mohamedhez való viszonyulására voltam kíváncsi akik egyáltalán viszonyulnak hozzá valamiképpen, és nem azokéra akik nem gondolnak rá vagy netalántán még csak nem is hallottak róla.


A 20:37-es válaszolónak: Az érthető, hogy a kereszténység tiszteletben igyekszik tartani Mohamedet, és teszi mindezt már csak a megbékélés kedvéért is. Viszont én igazából arra lennék kíváncsi, hogy a keresztény világnézet elfogadja-e azt, isten tényleg Mohameden keresztül próbált tanítani valamit az emberiség számára. Ha igen még nem zárja ki, hogy a keresztények számára Jézus és tanítványai a legfőbb leszületett követendő személyek. Vagy úgy gondolnak Mohamedre aki beszélt mindenfélét különböző érdekektől vezérelve, és csak politikai jelentősége van a személyének a történelemben. A wikipédia fordítva egyértelműen úgy tájékoztat, hogy Mohamed szerint Jézus tényleg isten szócsöve volt, csak mivel idővel az emberek félreértelmezték az ő szavait ezért isten kénytelen volt újra programot adni valakinek aki már az igaz vallást alapította meg és az iszlám szerint ez a személy maga volt Mohamed. A második válaszoló azt mondta, hogy elfogadják a keresztények Mohamedet prófétának. Tényleg így van? Van erre valami link ahol írnak erről?

2012. szept. 24. 21:18
 8/38 anonim ***** válasza:

Próféta?

És mit prófétált?


Idéznétek?


Mert szerintem a Korán nem más, mint egy rosszul magyarázott Tóra.


Nincs véleményem Mohamedről, hiszen nem ismerem. De amit írt, illetve ami fennmaradt belőle, az hibás.


Itt a gyk-n már idéztem néhány részt a koránból , ami hibás.

2012. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Mint mindig most is Isten szava legyen a mérvadó.


Jézus mit szól Mohamedről?

Mivel a Biblia az egyedüli szent írás amit Istennek tulajdoníthatunk, ezért a válasz egyértelmű.


ami a biblián kívül van az nem Isten tanítása, semmi köze hozzá.

a szent írás azt írja:


(1Timóteusz 1:3, 4) . . .Efézusban, úgy most is ezt teszem, hogy megparancsold némelyeknek: ne tanítsanak más tant, 4 és figyelmet se fordítsanak valótlan történetekre meg nemzetségtáblázatokra, amelyek sehova sem vezetnek, csak kutatni való kérdésekkel szolgálnak,....


(1Timóteusz 6:3, 4) 3 Ha valaki más tant tanít, és nem ért egyet az egészséges szavakkal, Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak a szavaival, sem azzal a tanítással, amely összhangban van az Isten iránti odaadással, 4 az felfuvalkodott a büszkeségtől, és semmit sem ért, hanem a kérdések felőli viták és a szavak körüli csatározások betege az elméjében. . .


(Jelenések 22:18, 19) 18 „Tanúskodom mindenkinek, aki hallja e tekercs próféciájának szavait: ha valaki hozzátesz ezekhez, az Isten azokkal a csapásokkal fogja sújtani, melyek meg vannak írva ebben a tekercsben; 19 és ha valaki elvesz e prófécia tekercsének szavaiból, az Isten elveszi annak osztályrészét az élet fáiból és a szent városból, azokból, amik meg vannak írva ebben a tekercsben.


A biblián kívüli dolgok ha fáj is nem Istentől Jönnek.

2012. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
De akkor mi a helyzet azokkal a jelenésekkel amelyeket igaznak fogad el a keresztény egyház? Ahol például a Szűzanya jelenik meg és olyat közöl ami nincs benne a bibliában, mint például a fatimai jelenéseknél.
2012. szept. 24. 22:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!