Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tiltják be ezeket a...

Miért nem tiltják be ezeket a szcientológia reklámokat?

Figyelt kérdés
Korábban csak a youtube-on láttam de most már itt a GyK-on is látni

2012. okt. 14. 22:08
1 2
 1/19 nagylzs ***** válasza:
26%
Mégis milyen alapon kellene betiltani? Mindenki abban hisz amiben akar. Te sem szeretnéd ha megmondaná neked valaki, hogy miben nem hihetsz.
2012. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól van kedves nagylzs, de fizetett reklámja egyetlen más egyháznak sincs elhelyezve az oldalon...
2012. okt. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Pont ide is beférkőzött egy, ahogy rákattintottam a kérdésedre.

Azért nem tiltják be, mert jó pénz, nem kevés összeg van mögötte. Ennyi. Pénz, pénz, pénz.

Engem nem idegesít - mivel nálam minden ugyanaz: REKLÁM. Azaz baromira mindegy, hogy most újságot, kávét, pelenkát vagy szcientológiát nyomnak az orrom alá. Tökmindegy. Átsuhanok fölötte, lesz.rom. ;D

2012. okt. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Engem azért idegesít, mert nem olyanok, mint akármelyik másik egyház. Egy labilis, rossz időszakot élő embert teljesen a magukévá tudnak tenni és elszakítani a valóságtól a módszereikkel. A legdurvább, hogy eleinte meg lehet úgy vagy vele, hogy tudod kezelni, aztán teljesen belekeveredsz.


Nekem egy barátnőmet beszipkázták, teljesen kimosták az agyát, kifordult magából, pont rossz időszakában sikerült betalálniuk, eleinte nagyon ódzkodott tőlük, meg minden, most meg már... egyetem ott hagyva, család, barátok az ellenségei, nagyon durva volt végig nézni a változást. És nem tehetsz semmit, mert te is csak egy ellenálló vagy. Rosszabb, mint a középkor szerintem ez olyan, mint valami titkos rendőrség is vagy nem tudom.


Vannak még hülyeségek más vallásban is, de egy katolikus, buddhista, vagy akármi nem fog elszakítani a családodtól szeretteidtől azzal a felkiáltással, hogy a vallás ellenségei szóba se állj velük, meg nem fognak sakkban tartani az "auditálások" alatt belőled kihúzott kis titkaiddal.

2012. okt. 15. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Miért zavarná a Gyakorikérdések vezetését az hogy segédkeznek abban hogy a Szcientológiai egyház családokat rombol szét ha ők pénzt kapnak ezért?


Megoldás valószínűleg csak az lenne ha sokan tiltakoznának ellene. Mondjuk írhatnánk levelet nekik sok aláírással.

2012. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 nagylzs ***** válasza:
86%

> de fizetett reklámja egyetlen más egyháznak sincs elhelyezve az oldalon...


Tovább megyek. A valláskritika részben már volt olyan hogy erről az egyházról írtam, és törölték a hozzászólásomat. Pedig semmi mocskos dolog nem volt benne. Nem lehet kizárni, hogy a gyakori kérdések és a szcientológia egyház között van valami összefüggés. És azt sem lehet kizárni, hogy ezt a hozzászólásomat is törölni fogják. :-)


Ami a fizetett reklámokat illeti, más egyházak is költenek pénzt reklámra. Bár az nem annyira jellemző hogy fizetett internetes hirdetés formájában, de ez még nem probléma.


Azt nagyobb problémának érzem hogy nem bírják a kritikát, és törlik a nem tetsző bejegyzéseket. (Mint ahogy talán ezzel is tenni fogják.)

2012. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Undorító a szcientológia, mert ez nem egyház! Egy fiktív sztoriban hisznek, amibe csak magasabb fokozaton vonják be az embereket, pl sokan azt se tudják ki Xenu. Ez az egész színtiszta lehúzás, pénzért zombit csinálnak belőled.


dr Lenkei-féle produktumok is a szcientológia szüleményei, maga Lenkei is elég magas szinten áll hazai körökben. A szcientológusok nem azt mondáj, hogy menj orvoshoz, ha beteg vagy, hanem elküldenek félnapra szaunázni, meg vitaminokkal tömnek, pedig lehet vakbeles az ember.

Be kéne tiltani ezt az egészet, normális országokban szinte üldözik őket, itt meg táptalajra találnak, mert csupa befolyásos ember ül a tetején.

2012. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Jól van kedves nagylzs, de fizetett reklámja egyetlen más egyháznak sincs elhelyezve az oldalon..."


javítás: ezen az oldalon

nyilván a tulajdonosok maguk döntik el, kiket reklámoznak, de gyanítom, nem is igazán érdekli őket.


"Engem azért idegesít, mert nem olyanok, mint akármelyik másik egyház."


valóban nem, tudtommal még nem égettek boszorkányokat, és nem fejeztek le hitetleneket...

mikor nyitjátok már ki a szemetek...


"Nem lehet kizárni, hogy a gyakori kérdések és a szcientológia egyház között van valami összefüggés. És azt sem lehet kizárni, hogy ezt a hozzászólásomat is törölni fogják. :-) "


nagy cucc, más oldalakon meg megy a magyarmocskolás, a zsidókról meg csak szépet lehet mondani. ebből is lehet következtetéseket levonni. nem hiszem hogy annyira meglepő kellene hogy legyen, hogy ennek az oldalnak is emberek a tulajdonosai.

2012. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
Engem nem zavar, nem kattintok rá mert marhára hidegen hagy. Akit meg érdekel, az ő dolga (meg ő baja).
2012. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

"Egy fiktív sztoriban hisznek"

Mert ez nem igaz a keresztényekre. Mindazonáltal szerintem is a szcientológia az egyik legundorítóbb vallás.

2012. okt. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!