Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi vezető testületén...

Jehova tanúi vezető testületének mi a véleménye arról, hogy többen erőszakosnak találják a tagokat?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt a véleményeket, miszerint többen írták, hogy erőszakosak, és ebben van is valami. Némely tanú ezt elfogadja, és kifejezi, hogy valóban nem helyes dolog erőszakosan bánni az emberekkel, és ennek örülök is.


Viszont a többség mintha ezt megse hallaná/látná, hanem úgy folytatja tovább a tevékenységét, mintha semmi sem történt volna, és látszólag egyáltalán nem érdekli.


Jóváhagyja ezt a vezetőség?


2012. okt. 15. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jóváhagyja!

Ők szorgalmazzák!


több bárányka=több pénz

2012. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem értem miért kell gúnyolódni.:(


Nem, nem több pénz.

Ha a pénz lenne a domináns akkor a kiadványainkat nem díjmentesen kapnák meg az emberek hanem minden egyes dologért kemény pénzeket kérnénk.

A mi munkánk non profit szervezet.

2012. okt. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha már nem érdekli a vezetőséget a tanúk erőszakossága, az azt jelenti, hogy magára hagyta őket. Azt, hogy miért, a tanúknak úgy sem mondják meg, mert eddig sem tartották a felkentekkel, és a nagy sokasággal a kapcsolatot. Gondolják ott van a Bibliájuk, már úgy is mindent tudnak.

Olyanok lesznek mint a pásztor nélküli juhok.

Majd bejelentik, hogy most ez a része teljesedik a bibliának, mint ahogy az egyik Tanú valamelyik írásában már közölte is.

Armageddon elött, megszűnik a gyülekezet. ÚGY HOGY MÉG KIBIRJÁK EZT AZ EVANGÉLIZÁLÁST, HA KISSÉ AGRESSZÍVEN IS.

Mert ahogy hallottam tőlük, már annyira sikerül felmérgesíteni az embereket, hogy nekik fognak esni.

Az ő bevallásuk szerint ez lesz a jelenések csúcspontja.

És akkor fogja Jehovájuk megvédeni őket.

2012. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem értem ,miért ez a provokáció.Pedig nem vagyok jehova tanúja.Akik nem tartoznak ebbe a gyülekezetbe azok között is van agresszív lélek.

Ha igaz hű kereszténynek valljuk magunkat ,akkor békében kell lennünk. Ellenségeinket is szeretnünk kell.Ha haragot szítunk ugyanolyanokká leszünk.

Mutassunk példát...és szeressük egymást.


(K.Gy)

2012. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Jehova Tanúi teljesen szembehelyezkednek az erőszakos prédikálással. Az, hogy egyes emberek ezt nem veszik figyelembe, az nem lehet alap az összes Tanú megvádolására. Az ilyen személyek nem tartják be azokat a tanácsokat, melyeket a gyülekezetben kapunk hétről hétre. Ez éppen olyan, mintha én azt kérdezném, hogy mit szól a pápa ahhoz, hogy sokan a papokat homoszexuálisnak és pedofilnak tartják. Ez sajnos tényleg igaz sok esetben, ahogyan a Tanúk sem tökéletesek és vannak akik nem azt teszik amit kellene, de attól nem igaz mindegyikőjükre, ahogyan nem is meleg minden pap.


Üdv: Imre

2012. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nagylzs ***** válasza:

Kedves Imre,


Bárcsak a többi Jehova tanúja is olyan racionálisan gondolkodna mint te. Akkor nem lenne velük semmi baj. Kicsit úgy van ez, mint a rasszizmussal. A cigányokkal amúgy semmi baj. De hogy a börtönök 80 százaléka velük van vele, az egy tény amit nem lehet tagadni. Szóval amikor valaki azt mondja hogy Jehova tanúi erőszakos hittérítők, akkor meg kell vizsgálni a tényeket. Igazad van abban, hogy nem mindegyik ilyen. De ezt az igazságot ne használjuk föl a tény elfedésére. Mert való igaz, hogy nagyrészt olyanok. Ez persze nem jelenti azt hogy az egyes embereket el kellene ítélni. De azt sem jelenti, hogy a Jehova tanúi egyház vezetésével minden rendben van...

2012. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem erőszakosak. Találkoztam már néhányukkal, és nem voltak azok. (Persze, ehhez hozzá kell tenni, én sem voltam az, meg különben barátságtalan sem vagyok többnyire. Másokkal nem tudom, milyenek.)


Viszont néha elfelejtenek "emberként" gondolni a velük szemben álló emberekre, és ehelyett csak a saját mondandójukat mondják. Vagyis inkább úgy mondom, nem túl megértőek. Talán azért, mert alapvetően az emberek kissé ellenségesek velük szemben, de nem biztos. Hát, most arra gondolok, hogy nem olyanok, mintha "vámszedőkkel egy asztalnál vacsoráznának", vagy "kenyeret és halat osztogatnának a tömegeknek". (Persze, most nem szó szerint idéztem.) Vagy nem tudnak mit kezdeni azokkal, akik mondjuk csak egy őket ért fájdalom miatt viselkednek ellenségesen, de különben jól látható rajtuk, hogy ez a dolog oka.


Nem tudom jól leírni. De megint megpróbálom. Olyan, mintha nem reagálnának az emberre, hanem csak egy programot futtatnának végig. Nem lehet velük úgy beszélgetni, mint mondjuk egy lelkésszel. (És most hagyjuk, tudom, hogy a lelkészek közül sem mindenki képes - alkatilag - úgy beszélgetni az emberrel, ahogyan kellene. Viszont a próbálkozás azért többnyire látszik.)


Szerintem azt is tanítaniuk kellene a tagoknak, hogy hogyan lehet egy embert az általuk hangoztatott kérdésekben - nem legyőzni, és szerintem még csak nem is meggyőzni, mert, talán rosszul gondolom, de úgy vélem, az sem emberi feladat, de - érintetté tenni.


Remélem, nem írtam nagyon érthetetlenül, bár általában úgy írok, az igaz. A gondolataim kissé fürgék, és meg nem tudom őket eléggé utolérni ahhoz, hogy jó rendszert alkossak belőlük, vagy mifene... =P

2012. okt. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nagylzs ***** válasza:

> csak a saját mondandójukat mondják


Ezzel teljes mértékben egyetértek. Pontosan ugyan ezt tapasztaltam. Kérdezni se sikerült tőlük semmit. Például, megkérdeztem tőlük hogy melyik biblia fordítást használják, és hogy miért pont azt? Az első kérdésre tudták a választ, a másodikra nem akartak válaszolni. Volt még pár ilyen amit mintha meg se hallottak volna. Engem meg elég nehéz úgy meggyőzni, hogyha nem hagynak kérdezni. :-)


Persze ez csak egy tapasztalat volt. De úgy látom hogy másoknak is hasonlóak a tapasztalatai.

2012. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!