Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten és az angyalai miért...

Zsizsik666 kérdése:

Isten és az angyalai miért ilyen rosszindulatúak?

Figyelt kérdés
˝Hasonló a mennyek országa a tengerbe kivetett kerítőhálóhoz is, amely mindenféle halfajtát összegyűjt. Amikor megtelik, kivonják a partra, és leülve a jókat edényekbe gyűjtik, a hitványakat pedig kidobják. Így lesz a világ végén is: eljönnek az angyalok, és kiválogatják a gonoszokat az igazak közül, és a tüzes kemencébe dobják őket, ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás.˝ (Mt 13,47-50)."

2012. okt. 24. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Mivel példázatról van szó, így értelemszerűen annak megfelelően kell értelmezni az adott szakaszt, körülbelül úgy mint a Máté Evangélium 25. fejezetében lévő tíz szűz példázatát. A "világ végén" - mondja Jézus. A Máté evangélium 24. fejezetében két idősíkot fed le, Jeruzsálem pusztulását, és a történelem lezárulását. Jézus itt elmondja hogy milyen állapotok fognak uralkodni az Ő közvetlen visszajötele előtt. Jeruzsálem pusztulása egyébként előképe a történelem lezárásának is, hiszen ahogyan Izrael mint nép megkeményítette a szívét a Messiás első eljövetelekor, a történelem végén is hasonló keménység fog beállni, egészen olyan, mint amilyen az Özönvíz előtti időben volt. (Mát 24,37 vö. 1Móz 6,5) Értelemszerűen azoktól az emberektől akik azonosultak a bűniekkel Isten jogosan fogja visszavenni az életet. Ebből kifolyólag gyakran használja a Szentírás a tűz, a Gyehenna jelképét. Utóbbi egy szemétégető hely volt, ahova értelemszerűen nem azért dobták a szemetet hogy örökké égjen, hanem azért, hogy egy bizonyos határidőn belül megsemmisüljön. Így a bűneikkel azonosult emberekre is ez a sors vár, vagyis, "olyanok lesznek, mintha nem lettek volna." (Abd 1,16) Én nem látok ebben semmilyen rosszindulatot. Senkinek sem szükséges elveszni, a kegyelem ajtaja minden ember előtt nyitva áll.

2012. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
92%
A bíró sem rosszindulatból mondja ki az ítéletet a gyilkosra...
2012. okt. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 A kérdező kommentje:
De a bíró kb. arányos ítéletet mond, nem azt, hogy örökké égjen valaki egy kemencében.
2012. okt. 24. 21:19
 4/86 anonim ***** válasza:
53%
Kivéve mikor igen :)
2012. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
23%
2-válaszra irtam :)
2012. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:
Ez a máglyahalál gonosz, rosszindulatú, perverzen élvezkedő istenképet sejtet maga mögött. Ugye?
2012. okt. 24. 21:22
 7/86 anonim ***** válasza:
94%

Na jó, néha előfordulhat az is, de alapjáraton pártatlannak kéne lennie :D

Amúgy de, elég szadistán hangzik, de ha részleteibe merülve próbáltam szemlélni egy vallást, sosem láttam bennük sok rációt (és ezzel most nem szeretnék senkit vallási meggyőződésében bántani, ez csak az én egyéni véleményem), ezért is nem vagyok vallásos.

Viszont az teljesen logikus, hogy a bűnös elnyeri méltó büntetését. Vallásos oldalról szemlélve aki nem Isten szerint él, az földi porhüvelyének elhagyása után miért számíthatna bármi jóra attól, akitől egész életében elfordult?

2012. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 A kérdező kommentje:
Gaebrol, méltó büntetés oké lenne, de ez túllő a célon. Ez nem méltó senkihez.
2012. okt. 24. 21:33
 9/86 anonim ***** válasza:

21:15:


Egyetértek veled. Viszont azt is vegyük számításba, hogy Isten mint bíró nem szívesen hozza meg ezt az ítéletet, mert megvan írva, hogy Ő "azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson."(1Tim 2,4) A gonosz, bűneikkel azonosult emberek végleges megsemmisítése igazság, Jézus ugyanis ártatlanul elszenvedte azt a büntetést, amit nekünk kellett volna teljesen jogosan elszenvedni. Krisztus áldozatának a visszautasítása ezzel azt jelenti, hogy a bűn büntetését, annak az emberenek kell majd elszenvedni aki Isten kegyelmét visszautasította. Hozzá kell tennünk azonban azt, is, hogy a gonoszok megsemmisítésében is szeretet van Isten részéről. Hiszen egy velejéig romlott ember nem érezné magát jól olyan emberek közt az örök életben, akik csak jót akarnak adni a másiknak. Számukra kínszenvedés lenne az örök élet, kb úgy ahogy egy rosszindulató ember, aki teljesen azonosult a vétkeivel, és akinek mindig csak azon jár az esze, hogy hogyan ártson másiknak, tartósan nem érzi jól magát egy olyan társaságban ahol olyan emberek vannak akik mindig csak segíteni akarnak a másiknak. Ahogyan Jakab apostol is megírta már: "A ki azért e világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz." (Jak 4,4)

2012. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 A kérdező kommentje:

Jó kifogás utolsó. gonoszoknak teremthetne több külön Földet, hagy fejlődjenek, változzanak, ha meg nem , akkor marják egymást. Nem megölni ám örökre meg tűzbe vetni. Jézuskának könnyű, nála számításba sem jött az örök halál, meg a máglyahalál, egyszer szenvedett, s annyit egy máglyahalálra ítélt ember is elszenvedett a középkorban, mint jézus, sőt többet, mert előtte kínozták is.

Ha isten annyira nem szeretne ilyet tenni nem tenné meg...bocs..istenetek, na.

De higyjetek csak ilyen istenben, nagyon gáz és szánalmas istenkép, perverz mint a nemtudommi, mert ehhez fogahtó mégegy nincs. De jó hogy pogány vagyok :)

Hű ha ebben kéne hinnem, amiben ti becsavarodnék :S

Na tényleg fürdök, aztán hálát adok a Napistennek, Holdanyának, meg Enkinek, hogy milyen büszke vagyok Rájuk:)

2012. okt. 24. 21:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!